27 Haziran 2012, Çarşamba 08:39:25

4 AY KAPALI KALACAK

Çanakkale Havaalanı pistinin uzatılması hakkında ihale süreci başladı. Halen1800 metre olan pistin uzunluğu 2 bin 500 metreye çıkarılacak
  • Az kaldı,Doğunun liman kenti Mardin olcak..uçak park yeri 6 ya çıkıyor,Pist 2500*60,terminal binasıda 1 yıl içinde bitecek..Yani her şey bitince dört dörtlük bir liman olcak.
  • Kahramanmaraş havaalanına nezaman el atacaklar tek sefer istanbul 250 den aşağı bilet yok terminal binamız ahırdan farksız gece uçuşu yok şehir nüfusu 1 milyon merkez nüfus 500 bin Türkiyenin ilk 10 sanayi ili içinde olan şehrin havaalnı içler acısı Antep ve Adanaya uçmaktan bıktık artık bakan erzincana yapacağına ondan önce yapılacak okadar il varki anlamış değilim hangi il siyasette baskınsa herşey istedigi gibi oluyor

Çanakkale Havaalanı pistinin uzatılması ile ilgili ihale süreci başladı 4 ay içerisinde çalışmalara başlanacak olan havaalanında bin 800 metre olan pist uzunluğu 2 bin 500 metreye çıkarılacak.

1995 yılında hizmete açılarak 17 yıl önce hizmete giren Çanakkale Havaalanı’nın kapasitesinin arttırılması amacıyla başlanan çalışmalar bütün hızıyla sürüyor.

Çanakkale’ye havayolu ile gelen turist sayısının artmasına da büyük katkı sağlayan Çanakkale Havaalanı’na daha büyük uçakların da inebilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllar içinde planlanan pist uzatılması ile ilgili çalışmalar önceki gün ihale sürecinin aşlaması ile start aldı.

Bin 800 metre uzunluğunda ve 30 metre eninde olan Çanakkale Havaalanı’nın yeni yapılacak olan çalışmayla uzunluğunun 2 bin 500 metreye çıkarılacağı, eninin de 45 metre olacağı öğrenildi. Önceki gün ihale sürecinin başlaması ile tekliflerin alınacağı ve ardından da ihalenin yapılarak yer tesliminin gerçekleştirileceği öğrenildi.

Havaalanı 4 ay sonra kapanacak
Öte yandan daha önce istimlak çalışmaları yapılan Çanakkale Havaalanı’nda genişletme çalışmalarına ise Ekim ayı başından itibaren başlanması planlanıyor. Pist uzatma çalışmalarına başlanması ile birlikte havaalanının yaklaşık 3-4 ay kapalı kalacağı öğrenilirken, yeni yapılacak çalışmanın ardından ise 2500x45 metre ebadında olacak yeni piste yurt dışından gelebilecek büyük uçakların da rahatlıkla inebileceği ifade edildi. Özellikle yurt dışından kapasitesi yüksek uçaklarla gelecek turist gruplarının İstanbul üzerinden Çanakkale’ye ulaştığını belirten yetkililer, yeni pistin hizmete girmesi ile bu sorunun ortadan kalkacağını ve yabancı ülkelerden kalkan bu uçakların rahatlıkla Çanakkale Havaalanı’na inebileceğini belirttiler.4 ay sonra kapanması beklenen Çanakkale Havaalanı’nda çalışmaların ise yaklaşık 4 ay sürmesi bekleniyor.

4 AY KAPALI KALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

MARDİN ~ 6 yıl önce
Az kaldı,Doğunun liman kenti Mardin olcak..uçak park yeri 6 ya çıkıyor,Pist 2500*60,terminal binasıda 1 yıl içinde bitecek..Yani her şey bitince dört dörtlük bir liman olcak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MARAŞLI ~ 6 yıl önce
Kahramanmaraş havaalanına nezaman el atacaklar tek sefer istanbul 250 den aşağı bilet yok terminal binamız ahırdan farksız gece uçuşu yok şehir nüfusu 1 milyon merkez nüfus 500 bin Türkiyenin ilk 10 sanayi ili içinde olan şehrin havaalnı içler acısı Antep ve Adanaya uçmaktan bıktık artık bakan erzincana yapacağına ondan önce yapılacak okadar il varki anlamış değilim hangi il siyasette baskınsa herşey istedigi gibi oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000