06 Mart 2012, Salı 08:08:56

36. YAŞINI KUTLADI...

5 Mart CTATCA’nın 36.Kuruluş Yılı ve Uçuş Emniyeti Semineri Girne Amerikan Üniversitesi’nde yapıldı...
  • GAU Havacilik Klubu Baskanina tebrikler ve tesekkurler, Kibris havaciligina verdigi katkilardan dolayi....Pilotluk da, cok yakisir kendisine...Basarilarinin devamini diliyoruz. Qatari..
  • KKTC Havacılığının yurt içinde ve dışında daha yüksek sesle duyulması bizim hem okul hem de kulüp oalrak bizlerin vizyonumuzdur. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan CTATCA başkanı sayın İzzet Derkan teşekkür ederiz. Girne Amerikan Üniversitesi olarak havacılık sektöründe söz sahibi bireyleri ve organizasyonları okulumuzda ağırlamaktan ve onlarla işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız. Beklentimiz KKTC sınırları içerisindeki diğer havacılık kuruluşları ile de aynı yakınlıkta olmaktır. Saygılarımla, A. Mert KIYMIK GAU Havacılık Kulübü Başkanı.
  • mert kıymık ı üstün başarılarından dolayı kutluyorum.
  • Bence zor degil.Ctatca baskani . yk , tecrubesi ve iliskileri ile bunu basaracak guce sahiptir.Bence KKTC de artik bir ilk lazim.Yolunuz acik olsun
CTATCA-Kıbrıs Hava Trafik Kontrolörleri Derneği 36. Yılını GAU  Havacılık Kulübü ile ortak düzenlediği seminerle kutladı.  CTATCA Başkanı İzzet Derkan, açılış konuşmasında CTATCA’ nın hedeflerinin büyük olduğunu ve esas amaçlarının uluslararası alanda ve örgütlü bir şekilde panel yapmaları olduğunu söyledi. Ayrıca CTATCA Başkanı Derkan, bugüne kadar dernek olarak özlük hakları hususunda çok çalıştıklarını ancak bu konuda gösterilen mücadeleye ve uğraşlara rağmen hala hakları konusunda tüm ülkelerden geri  oldukları sözlerine ilave etti.
 
CTATCA Başkanı Derkan, kontrolörleri en iyi temsil edecek, haklarını en iyi ifade edecek kişilerin yine kendileri olduğunu ve bu maksatla bir dernek  kitle toplantısı altında geçen kasım ayı içerisinde demokratik bir ortamda Hava Trafik Kontrolörleri  Sendekasinin kurulması  kararını aldıklarını söyledi. 
 
GAÜ Havacılık Yönetim  Bölümü   Başkanı  Hakkı Doğankoya da CTATCA’nın 36. kuruluş yılını kutladı.   
 
GAÜHK Başkanı  Merk Kıymık ise CTATCA  ve CTVAA  ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve KKTC’de havacılığın sesini birlikte yükselttiklerini söyledi.
 
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası  Genel Sekreteri Enver Borucu, hata payı sıfır olan bu mesleğin temsil eden meslektaşlerının kesinlikle yaşam standarlarının  yüksletilmesi  gerektiğini  ve KKTC’de  yaşan Hava Trafik Kontrolörlerinin tüm dünydaki Hava Trafik Kontrolörlerinden bu hususta  geri kaldığını söyledi. Enver Borucu Hava Trafik Kontrolörlerin hakları üzerinde sürekli çalıştıklarını ve bunu ilgili mercilere ilettiklerini söyledi.  
 
Pegasus kaptanlarından Koray Gürler ise, CTATCA’nın 36.Kuruluş yılını kutladıktan sonra Uçuş Emniyeti sunumunu slayt ve video ile katılımcılarına anlattı.





36. YAŞINI KUTLADI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
GAU Havacilik Klubu Baskanina tebrikler ve tesekkurler, Kibris havaciligina verdigi katkilardan dolayi....Pilotluk da, cok yakisir kendisine...Basarilarinin devamini diliyoruz. Qatari..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
KKTC Havacılığının yurt içinde ve dışında daha yüksek sesle duyulması bizim hem okul hem de kulüp oalrak bizlerin vizyonumuzdur. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan CTATCA başkanı sayın İzzet Derkan teşekkür ederiz. Girne Amerikan Üniversitesi olarak havacılık sektöründe söz sahibi bireyleri ve organizasyonları okulumuzda ağırlamaktan ve onlarla işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız. Beklentimiz KKTC sınırları içerisindeki diğer havacılık kuruluşları ile de aynı yakınlıkta olmaktır. Saygılarımla, A. Mert KIYMIK GAU Havacılık Kulübü Başkanı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
mert kıymık ı üstün başarılarından dolayı kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bence zor degil.Ctatca baskani . yk , tecrubesi ve iliskileri ile bunu basaracak guce sahiptir.Bence KKTC de artik bir ilk lazim.Yolunuz acik olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000