31 Ekim 2014, Cuma 07:27:31

36 ADET YENİ NESİL SAVAŞ UÇAĞI İÇİN ANLAŞMA İMZALANDI

Brezilya Hava Kuvvetleri, geçtiğimiz hafta sonu İsveçli Saab firmasıyla 5,13 milyar dolar değerinde savaş uçağı alımı anlaşması imzaladı.
  • ABD zaten dostumuz değilki. Nato muhabbetine yalandan müttefik takılıyoruz ki adamlar istediği gibi incirlikte orda burda rahat rahat takılıyor, istediği istihbaratı da yapıyor ülkeleri de birbirine düşürüyor ;)
  • Bolgemizde bizim için ABD bir tehdittir, Kürt devietinin kurucusu ABD dir
  • Bizim yapmamız gerekeni onlar yapmış.Biz hala ABD üretimi uçaklarda ısrar ediyoruz.ABD sonsuza kadar bize dost mu kalacak sanıyoruz? Silah sistemlerinde çeşitlilik gerekir.Aynı ülkeye güvenip de hep ordan silah alınmaz.Rus uçakları ABD uçaklarından hiç aşağı kalmaz.Üstelik daha ucuz.Brezilya akıllıca bir iş yapmış.

Toplam 36 adet yeni nesil 36 Gripen NG modeli üzerinde anlaşmaya varan taraflar, ayrıca Brezilyalı pilot ve teknisyenlerin eğitimi ile teknoloji transferi konularında da uzlaşmaya vardı.

Brezilya Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre Brezilya tarafı uçakların geliştirme aşamasında sürece dahil olarak, iki koltuklu modelin üretiminde sorumluk sahibi olacak. Uçakların 2019 ile 2024 yılları arasında teslim edilmesi beklenirken Brezilya tarafı bu süre içinde geçici olarak Saab firmasından daha düşük modelli savaş uçağı temin edebilecek.

Brezilya, 2013 yılında ABD ile yaşadığı dinleme krizinin ardından Boeing firmasından almayı düşündüğü savaş jetleri için yön değiştirmiş ve ABD’ye misilleme olarak İsveç ile anlaşmaya varmıştı.

36 ADET YENİ NESİL SAVAŞ UÇAĞI İÇİN ANLAŞMA İMZALANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
ABD zaten dostumuz değilki. Nato muhabbetine yalandan müttefik takılıyoruz ki adamlar istediği gibi incirlikte orda burda rahat rahat takılıyor, istediği istihbaratı da yapıyor ülkeleri de birbirine düşürüyor ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABD ~ 4 yıl önce
Bolgemizde bizim için ABD bir tehdittir, Kürt devietinin kurucusu ABD dir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamit ~ 4 yıl önce
Bizim yapmamız gerekeni onlar yapmış.Biz hala ABD üretimi uçaklarda ısrar ediyoruz.ABD sonsuza kadar bize dost mu kalacak sanıyoruz? Silah sistemlerinde çeşitlilik gerekir.Aynı ülkeye güvenip de hep ordan silah alınmaz.Rus uçakları ABD uçaklarından hiç aşağı kalmaz.Üstelik daha ucuz.Brezilya akıllıca bir iş yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000