06 Ekim 2013, Pazar 09:59:11

34 YIL SONRA DİREKT UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

İran Havacılık Kurumu Başkanı Hamid Rıza Pehlivani, İran ile ABD arasında uçak seferlerinin başlatılması için hükümetin talimatını beklediklerini söyledi.
  • 1.ambargo varken nasil ucacaklar? 2.bu ucaklar yillardir yerde yatiyor, parca bulamadiklari icin! 3. hadi uctular diyelim, en kisa zamanda durdurulur, THY ye yönlendirilir!
  • Iran'la kimse ucmaz diye yaziyorlar ama Emirates varken THY ile ucan varsa Iran Air'şe de bence gayet rahat uculur.
  • Boyle bir izin cikmasina imkan YOOOOOKKKKKKK.
  • 2 milyon iranlı kuzey amerikada yaşıyor iran şahır devrildikten sonra amerikaya kaçanlar. thy nin bölgede çok büyümesi ve iranlıları amerikadfan irana taşıması gibi. iranda yeni gelen cumhurbaşkanı batı ile özellikle de amerika ile öpüşmeyi seven biri.. iranının nükleer enerjiden taviz verip durduracak kadar istekli arzulu bir iran cumhurbaşkanı..zaman herşeyin ilacıdır.. önce amerika ile iranını diplomatik ilişki kurması lazım karşılıklı büyükelçiliklerin açılması ondan önce nükleerin çözülmesi lazım..

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı ISNA’ya konuşan Pehlivani, “Birçok farklı noktaya uçak seferleri için gerekli çalışmalar yapıldı. Hükümetten talimat gelmesi durumunda, ABD’ye direkt uçak seferleri için gerekli adımlar atılacaktır” dedi.

Hedeflerinin, tüm uçak seferlerinin tüm ülkelere gerçekleştirilmesi olduğunu belirten Pehlivani, İran-ABD direkt uçak seferleri hakkında “Havacılık Kurumunun temel siyaseti, uçuşların tüm dünyaya yayılması ve arttırılmasıdır” yorumunda bulundu.

İran’daki 1979 İslam Devrimi'nden bu yana iki ülke arasında direkt uçuşlar gerçekleştirilmiyor. 

34 YIL SONRA DİREKT UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

dus agent ~ 5 yıl önce
1.ambargo varken nasil ucacaklar? 2.bu ucaklar yillardir yerde yatiyor, parca bulamadiklari icin! 3. hadi uctular diyelim, en kisa zamanda durdurulur, THY ye yönlendirilir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iran ~ 5 yıl önce
Iran'la kimse ucmaz diye yaziyorlar ama Emirates varken THY ile ucan varsa Iran Air'şe de bence gayet rahat uculur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
Resimde görülen uçak bile 35 yaşında.Yani devrim öncesi uçaklar.Biraz el insaf,iranair ile Thy'yi nasıl karşılaştırırsın ki..Emirates konusunda haklısın,Tercih sebebi olabilir belki,ama Thyile İran airi karşılaştırmak biraz mantıksınz olur derim..
heers ~ 5 yıl önce
Bunu yazan arkadasim, sen THY degil de Emirates ile mi ucuyorsun? Bence sen cok ucmussun!
Gaza gelmeyin ~ 5 yıl önce
Boyle bir izin cikmasina imkan YOOOOOKKKKKKK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 5 yıl önce
2 milyon iranlı kuzey amerikada yaşıyor iran şahır devrildikten sonra amerikaya kaçanlar. thy nin bölgede çok büyümesi ve iranlıları amerikadfan irana taşıması gibi. iranda yeni gelen cumhurbaşkanı batı ile özellikle de amerika ile öpüşmeyi seven biri.. iranının nükleer enerjiden taviz verip durduracak kadar istekli arzulu bir iran cumhurbaşkanı..zaman herşeyin ilacıdır.. önce amerika ile iranını diplomatik ilişki kurması lazım karşılıklı büyükelçiliklerin açılması ondan önce nükleerin çözülmesi lazım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000