31 Mayıs 2012, Perşembe 11:28:31

31 MAYIS KABUS OLARAK HATIRLANACAK

Gururlu, inançlı, dimdik kalabilen bütün kabin memurlarına selam olsun...
  • BAŞBAKAN ATILAN THY PERSONELİ İÇİN GEREKEN YAPILMIŞTIR DEDİ.. http://www.youtube.com/watch?v=7gMiVzckWDM
  • rumuz / isim adli sahis thy yi milli cami le en alakasi var soylermisin.bende bazi konularda rahatsizlik duyabiliyoruma ama oyle habersiz,usulsuz,kanunsuz grev yapmiyorum grev en son cozum cunku direkt yolcuyu etkiliyor herhalde siz su 2 veya 3 gun icinde ucmamissiniz , grev benim bildigim onceden planlanir sirket e bilgi verilir ve boyle grev yapmis olursun bu grev degil bence eylemdi . 14 bin calisani olan bir sirket sadece 300 kisi mi grev yapiyor buna mi grev denir soylermisin? ayrica senin gibi zihniyetli olan insanlardan kurtuldugumuz icin dua ediyoruz , thy nin bir eski haline bak konumuna birde simdi bak , sana kolay gelsin
  • Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı. Yarın öbür gün sistem boynunuza zinciri vurduğunda, bugünlere dönüp hakkınızı aramak için neler feda edecek konuma geleceksiniz ama artık iş işten geçmiş olacak. Bugün arkadaşlarının yanında onlara destek olmayı hala yaltakça patronun yanında olanlar yarın layığını bulacak.
  • 1 tane İspanyol pilot(adamın dibi), belki toplasan 50 üniformalı kabin memuru gerisi pos bıyıklı amcalar.ben hiç beğenmedim daha organize ve örgütlü olabilirdi diye düşünüyorum..içim acıyo atılan arkadaşlara... geçen sene kredileri dağıttılar özel tüketimi patlattılar milleti borçlandırdılar şimdi 0 14.000 kişinin 13.000 kişisi borçlu ve haklı olarak ekmek parasını düşünüyor bu yüzden gıkı çıkmıyor.. diyorlar izin gününüzü 8 den 7 ye indirdik eyvallah, diyorlar maaşınıza %3 zam yaptık eyvallah e yarın ER yatılarınızdaki günler izinden sayılacak hiç izin yapamayacaksınız onada eyvallah son aşama artık siz bir düzen yalakasasınız size her şey mübah maaşınızı yarıya indirdim onada eyvallah NEREYE KADAR??? zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok! bankacı arkadaşınız olarak sizlere destek veriyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun..kendinize zarar verecek işler yapmayın lütfen...

Bugün 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları günü... Bugüne kadar bir yılın yorgunluğu hep bir güne sığdırıldı, yorgunluk, stres bir tarafa bırakıldı, ‘gününüz kutlu olsun’ mesajları derin bir nefes gibi geldi onlara. Yoğun tempoya rağmen bugün onların en mutlu günüydü. Ta ki 31 Mayıs 2012 tarihine, yani bugüne kadar.

Bugün onlar için altına not düşülen bir gün. Kötü bir anı olarak hafızaların bir köşesine iliştirilen unutulmak istenen ama unutulamayacak bir gün.

Belki de başkaları için birlikte olmanın, dayanışmanın, paylaşmanın, birbirini anlamanın ne demek olduğunun kavranamamasıydı onların hesaplayamadığı. Hepsi birden öne atıldı, dostları, arkadaşları, meslektaşları için. Ama hesaplayamadıkları şeyler vardı. Yalnızdılar, yalnız bırakıldılar. Satrançta öne atılan piyon olduklarını farkedemediler. Kimi çocuğunun gözlerine baktı, kimi eşinin kimi annesinin... Ya bu yolda olacaktı ya da korkarak çocuğundan, eşinden, annesinden ve en önemlisi iş arkadaşından hayatı boyunca gözünü kaçıracaktı... Onlar ikinci seçeneği değil birincisini yaptı. Onların doğrusu buydu. Onca sorumluluğunu, kredi kartı borcunu, aldığı arabanın taksitini aklına getirdi, 31 Mayıs kutlaması için aldığı elbiseye, ayakkabılara baktı ama yine de vazgeçmedi, yolundan dönmedi.

Havacılık sektöründe grev yasağı getirilmesini protesto için tereddütleriyle yola çıktı ama her şeye rağmen Hava-İş’in eylemine destek verdi. Bir adım geri gidenlere inat, iki adım öne çıktı. Bunu hem kendi geleceği için hem de arkadaşları için yaptı. Olmadı... En mutlu olması gereken günün arefesinde işsiz kaldı.  Ama o yine de zerre kadar pişman değildi, hakkı için yapmıştı. Başkalarının yapmasını beklemeden, kendini verdi. Başkasının aldığından nemalanmak, korkakça olan biteni bir köşeden izlemek ona yakışmazdı çünkü.

Onlar sadece işini kaybetmişti, ama gururu ve inançları dimdik ayaktaydı. İşte o kabin memurları bugün, eski kabin memuru sıfatı ile belki aramızdalar ama  onlar bu mesleğin hep medar-ı iftaharları olacaklar.
Gününüz kutlu olsun tüm kabin memurları...

Airporthaber ailesi...

31 MAYIS KABUS OLARAK HATIRLANACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

TOLGATHY ~ 6 yıl önce
BAŞBAKAN ATILAN THY PERSONELİ İÇİN GEREKEN YAPILMIŞTIR DEDİ.. http://www.youtube.com/watch?v=7gMiVzckWDM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haksizliga son ~ 6 yıl önce
rumuz / isim adli sahis thy yi milli cami le en alakasi var soylermisin.bende bazi konularda rahatsizlik duyabiliyoruma ama oyle habersiz,usulsuz,kanunsuz grev yapmiyorum grev en son cozum cunku direkt yolcuyu etkiliyor herhalde siz su 2 veya 3 gun icinde ucmamissiniz , grev benim bildigim onceden planlanir sirket e bilgi verilir ve boyle grev yapmis olursun bu grev degil bence eylemdi . 14 bin calisani olan bir sirket sadece 300 kisi mi grev yapiyor buna mi grev denir soylermisin? ayrica senin gibi zihniyetli olan insanlardan kurtuldugumuz icin dua ediyoruz , thy nin bir eski haline bak konumuna birde simdi bak , sana kolay gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 6 yıl önce
Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı. Yarın öbür gün sistem boynunuza zinciri vurduğunda, bugünlere dönüp hakkınızı aramak için neler feda edecek konuma geleceksiniz ama artık iş işten geçmiş olacak. Bugün arkadaşlarının yanında onlara destek olmayı hala yaltakça patronun yanında olanlar yarın layığını bulacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bankacı ~ 6 yıl önce
1 tane İspanyol pilot(adamın dibi), belki toplasan 50 üniformalı kabin memuru gerisi pos bıyıklı amcalar.ben hiç beğenmedim daha organize ve örgütlü olabilirdi diye düşünüyorum..içim acıyo atılan arkadaşlara... geçen sene kredileri dağıttılar özel tüketimi patlattılar milleti borçlandırdılar şimdi 0 14.000 kişinin 13.000 kişisi borçlu ve haklı olarak ekmek parasını düşünüyor bu yüzden gıkı çıkmıyor.. diyorlar izin gününüzü 8 den 7 ye indirdik eyvallah, diyorlar maaşınıza %3 zam yaptık eyvallah e yarın ER yatılarınızdaki günler izinden sayılacak hiç izin yapamayacaksınız onada eyvallah son aşama artık siz bir düzen yalakasasınız size her şey mübah maaşınızı yarıya indirdim onada eyvallah NEREYE KADAR??? zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok! bankacı arkadaşınız olarak sizlere destek veriyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun..kendinize zarar verecek işler yapmayın lütfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000