14 Haziran 2013, Cuma 17:30:50

305 KİŞİDE YENİ GELİŞMELER

Türk Hava Yolları’nda geçen yıl işten çıkarıldıktan sonra işe iade kararları Yargıtay tarafından onanan 10 kişiye tazminatları verildi. Peki bunun anlamı ne?
  • calış ve allah güvenirim konusuyla kompopisyon araştır
  • BURDA PROVAKATORLUK YEVMIYESI KAC PARA KARDEŞ? BIZDE YAPALIM KONTENJAN VARSA
  • Arkadaşlar öncelikle herkes şöyle bir yanlışa düşüyor. 305i bir bütün olarak algılıyorsunuz.Bu hatalı bir tezdir. 305 içinde 5 farklı grup var bu gruplar arasında 1 sene boyunca kandırılmayı göze almayıp ve sonucun ne olacağı önceden tahmin edip ona göre önlemini alan insanlar vardı. Bu insanlar hiç bir zaman işe alınırız diye umutlanmadı ve beklemedi onlar yeniden ekmek peşine düştüler. Umutlanan insanlar havaalanının önünde sendikanın arkasında oturan insanlardı. Ama hem işveren hemde sendika hep 305 üzerinden nemalandı.Bu nedenle; bütün tepkiler hep 305e yapıldı. Şu an herşey bitti. SENDİKA İÇİN SON SINAV ŞU AN BAŞLIYOR. DAVALARINI AVUKAT VE MAHKEME MASRAFLARINI SENDİKANIN ÜSTLENMESİ ŞARTIYLA SENDİKA AVUKATLARINA VEREN 305 İÇİNDEKİ ARKADAŞLARIN TAZMİNATLARINDA YAPILACAK YADA YAPILMAYACAK OLAN KESİNTİLER SENDİKANIN NE KADAR DÜRÜST OLDUĞUNU NE KADAR SÖZÜNDE DURABİLDİĞİNİ GÖSTERECEK. Bu son karar ile çalışan arkadaşlar bir problem halinde nasıl hareket edeceklerini planlasınlar.
  • işsiz kalacaklarını sanmam sendika onlara bir yer ayarlar yada ayarlayacaktır mutlaka. belki THY de aldıklarını başka hiçbir yerde alamayabilirler ama yinede insanların işsiz kalması (üstelik tek yaptıkları da sendikanın isteğini yapmak olmasına rağmen) iyi birşey değil. sendikanın onları yalnız bırakacağını sanmıyorum.

Türk Hava Yolları’nda 24. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ana maddelerinden biri olan ‘305 kişinin işe iadesinin sağlanması’ konusunda önemli gelişmeler yaşandı. THY’de grevin başlamasının en önemli nedenlerinden biri olarak gösterilen 305 konusunda Yargıtay işe iade kararlarını ard arda onarken, gözler işe iade kararı verilen çalışanların işe başlayıp başlamayacağına çevrildi.

THY bu konuda çok önemli bir karar aldı ve Yargıtay tarafından işe iade kararları onanan 10 kişinin tazminatlarını verdi. Uzmanlar, THY’nin işe iade hakkı kazanan kişilere tazminat ödenmesinin işe başlatmama kararı niteliğinde olabileceğini kaydederken, bu durumun THY’nin 305 kişi konusunda geri adım atmadığı şeklinde yorumlandı.

THY’nin, sözkonusu 10 kişi için kıdem, ihbar, işe iade, işsizlik sigortasi ve toplu iş sözleşmesi tazminatı gibi ayrı ayrı tazminat kalemlerinden hangilerini ödediği konusunda bilgi edinilemedi.  

©AirportHaber ÖZEL

305 KİŞİDE YENİ GELİŞMELER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

talha ~ 4 yıl önce
calış ve allah güvenirim konusuyla kompopisyon araştır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
BURDA PROVAKATORLUK YEVMIYESI KAC PARA KARDEŞ? BIZDE YAPALIM KONTENJAN VARSA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolu KARTALI ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar öncelikle herkes şöyle bir yanlışa düşüyor. 305i bir bütün olarak algılıyorsunuz.Bu hatalı bir tezdir. 305 içinde 5 farklı grup var bu gruplar arasında 1 sene boyunca kandırılmayı göze almayıp ve sonucun ne olacağı önceden tahmin edip ona göre önlemini alan insanlar vardı. Bu insanlar hiç bir zaman işe alınırız diye umutlanmadı ve beklemedi onlar yeniden ekmek peşine düştüler. Umutlanan insanlar havaalanının önünde sendikanın arkasında oturan insanlardı. Ama hem işveren hemde sendika hep 305 üzerinden nemalandı.Bu nedenle; bütün tepkiler hep 305e yapıldı. Şu an herşey bitti. SENDİKA İÇİN SON SINAV ŞU AN BAŞLIYOR. DAVALARINI AVUKAT VE MAHKEME MASRAFLARINI SENDİKANIN ÜSTLENMESİ ŞARTIYLA SENDİKA AVUKATLARINA VEREN 305 İÇİNDEKİ ARKADAŞLARIN TAZMİNATLARINDA YAPILACAK YADA YAPILMAYACAK OLAN KESİNTİLER SENDİKANIN NE KADAR DÜRÜST OLDUĞUNU NE KADAR SÖZÜNDE DURABİLDİĞİNİ GÖSTERECEK. Bu son karar ile çalışan arkadaşlar bir problem halinde nasıl hareket edeceklerini planlasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alone ~ 5 yıl önce
işsiz kalacaklarını sanmam sendika onlara bir yer ayarlar yada ayarlayacaktır mutlaka. belki THY de aldıklarını başka hiçbir yerde alamayabilirler ama yinede insanların işsiz kalması (üstelik tek yaptıkları da sendikanın isteğini yapmak olmasına rağmen) iyi birşey değil. sendikanın onları yalnız bırakacağını sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000