29 Ekim 2012, Pazartesi 08:32:56

3.000'DEN FAZLA UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!

Son 30 yılın en etkili kasırgası olması beklenen Sandy için Amerikalılar hazırlıklarına devam ediyor. ABD’nin doğu kıyısındaki eyaletlerde etkili olacak olan kasırga için acil durum ilan edildi. Son iki günde 3 binin üzerinde uçak seferi iptal edildi.
  • Cok komik ya Turk konsoloslugunu normal gunde ariyorsun kimse acmiyor.Ben bi keresinde 4.gunde ulasmistim konsolosluga.

ABD panik halinde... İnsanlar en az bir haftalık yemek ihtiyacını karşılamak için alışveriş merkezilerine akın etti. Meteoroloji uzmanları ABD’nin 3’te birini etkileyecek kasırganın neden olacağı elektrik kesintilerinin 10 gün sürebileceğini ifade ediyor

Federal Acil Durum Yönetimi Kurumu (FEMA) kasırganın gelişinden önce hazırlıkların tamamlanması uyarısını yaptı. İnsanların öncelikle evlerinin bulunduğu konumu iyi bilmeleri, şayet su altında kalacak bölgede ise barınakların bulunduğu yere taşınmaları isteniyor. New York’ta dün akşamdan itibaren tren, metro ve otobüs seferleri durdurulmaya başladı. Şehirler arası tünel ve köprüler ulaşıma kapatıldı. Yetkililer kasırga için en kötü şartlara hazırlıklı olunması, hiçbir durumun hafife alınmaması gerektiğini hatırlattı.

Kıyıda bulunan New Jersey ve Delaware eyaletlerinde en az 80 bin kişinin tahliyesi bekleniyor. Delaware Valisi Jack Markell, eyaletin sahil kenarında yaşayan insanların en kısa sürede bazı okullara taşınması için talimat verdi. New Jersey’in kıyısında bulunan Atlantic City ve Cape May bölgesi boşaltılıyor. Dün akşam Doğu kıyılarında etkili olmaya başlayacak kasırganın Salı günü etkisini kaybedip bölgeden uzaklaşması bekleniyor.

Kasırganın etkili olacağı eyaletlerde uçak seferleri iptal edildi. Dün itibariyle 941 uçak seferi iptal edilirken, bugün ise 2 bin 554 seferin iptal edileceği bildirildi.

KRİZ ÇAĞRI MERKEZİ KURULDU

Öte yandan, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği de Sandy kasırgasından etkilenebilecek Türk vatandaşlarının acil durumlarda temasa geçebilmeleri için, Kriz Çağrı Merkezi oluşturdu.

Büyükelçilikten yapılan duyuruda, ”kasırga süresince vatandaşlarımızın yerel makamlar tarafından yapılan uyarıları göz önünde bulundurmaları ve gerekli tedbirleri almaları önem taşımaktadır” denildi.

ABD’deki Türk vatandaşlarının ulaşabileceği Kriz Çağrı Merkezi’nin numaraları şöyle: ”-Normal mesai saatlerinde konsolosluk : 1-202-612-6740 -24 saat kriz hattı: 1-202-612-6747 ve 1-202-812-8636”.

3.000'DEN FAZLA UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Turk konsolosu ~ 6 yıl önce
Cok komik ya Turk konsoloslugunu normal gunde ariyorsun kimse acmiyor.Ben bi keresinde 4.gunde ulasmistim konsolosluga.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000