11 Şubat 2010, Perşembe 13:34:52

300 pilotun işine son verilecek

Dünyanın önde gelen kargo şirketlerinden UPS, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirket bünyesindeki en az 300 pilotun işten çıkarılacağını duyurdu.
  • Pilotlar Turk sirketlerle anlasmaya baslamıslar bile simdiden yaz sesozunda pilot sikintisi yok.
  • kaptan pilot işsiz kalmaz alternatifi yok cunku
  • Yabancı pilot temin kısa sürede sorunu çözüyormuş gibi görünebilir ancak bir süre sonra uçuş ekipleri arasında CRM sorunu başgösterebilir. Ayrıca bu pilotlar ülkelerinde iş imkanı buldukları anda hiç tereddüt etmeden ülkelerine dönecekler bizde yeni eleman yetiştirmediğimiz için bügünkü pilot açığı misliyle ortaya çıkacaktır.
  • bence hepsi bizim line larda iş yapar bu pilotların hem tecrübeliler hemde yabancı dilleri iyi...bizim pilotlara ite kalka ingilizce ögretecegine bu pilotları işe alırız daha uygun olur....

Edinilen bilgilere göre 170 pilotun Mayıs ayında, kalan 130 pilotun ise Temmuz ayı sonuna kadar işten çıkarılması planlanıyor.

Öte yandan ekonomik durgunluğun şirketin kargo hacmini düşürdüğü belirtilirken, 2010’un ilk yarısının da sıkıntılı geçeceğinin altı çizildi.

300 pilotun işine son verilecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
Pilotlar Turk sirketlerle anlasmaya baslamıslar bile simdiden yaz sesozunda pilot sikintisi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kaptan pilot işsiz kalmaz alternatifi yok cunku

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yabancı pilot temin kısa sürede sorunu çözüyormuş gibi görünebilir ancak bir süre sonra uçuş ekipleri arasında CRM sorunu başgösterebilir. Ayrıca bu pilotlar ülkelerinde iş imkanı buldukları anda hiç tereddüt etmeden ülkelerine dönecekler bizde yeni eleman yetiştirmediğimiz için bügünkü pilot açığı misliyle ortaya çıkacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bence hepsi bizim line larda iş yapar bu pilotların hem tecrübeliler hemde yabancı dilleri iyi...bizim pilotlara ite kalka ingilizce ögretecegine bu pilotları işe alırız daha uygun olur....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000