13 Temmuz 2018, Cuma 09:47:35

30 ATAK helikopteri için anlaşma imzaladı

Türkiye ile Pakistan arasında 30 adet T129 ATAK helikopterinin satışına yönelik imzalar atıldı.
  • Eleştiriyorsak da hakliyiz eleştirmiyorsak da hakliyiz
  • pakistan alır ama para vermez ... her zamanki gibi kandırılmayın
  • Ancak finansmanı nasıl sağlanıyor? Türkiye mi kredi verdi? Dört de gemi satıyoruz. Bu para ne Pakistan’da ne bizde var. Nasıl olacak?
  • Hayırlı olsun

Savunma Sanayii Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Pakistan Savunma Üretim Bakanlığı arasında devam eden T129 ATAK helikopteri sözleşme görüşmeleri nihai sonuca ulaştı.

İki kardeş ülke arasında 30 adet T129 ATAK helikopteri satışına yönelik resmi sözleşme imzalandı. TUSAŞ bu satışın yanı sıra, lojistik, yedek parça, eğitim ve mühimmat anlamında geniş bir sözleşme paketi üzerinde uzlaşma sağladı.

KÜRESEL PAZARLARDAKİ REKABETTE EN ÖNEMLİ OYUNCU

Zorlayıcı iklim ve coğrafya koşullarına uygun olarak geliştirilmiş tasarımıyla T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, yeni nesil görev ve silah sistemleri ve sınıfındaki en üstün performans ve manevra özellikleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı envanterinde kullanılıyor. ATAK, bu özellikleriyle küresel pazarlardaki rekabette en önemli oyuncular arasında yer alıyor.

KENDİ SINIFINDAKİ EN ETKİN

Pakistan Kara Kuvvetleri tarafından Türkiye ve Pakistan'da kapsamlı testlere tabi tutulan T129 ATAK helikopteri, tüm testleri başarıyla geçerek gereksinimleri karşıladı. ATAK, dünyada kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olma özelliğini de bir kez daha ispat etti.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK İHRACATI

Bu sözleşmeyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferde yapılan en büyük savunma sanayisi ihracatı gerçekleştirilmiş oldu.

30 ATAK helikopteri için anlaşma imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Eleş ~ 8 gün önce
Eleştiriyorsak da hakliyiz eleştirmiyorsak da hakliyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamdolsun ~ 8 gün önce
pakistan alır ama para vermez ... her zamanki gibi kandırılmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 9 gün önce
Ancak finansmanı nasıl sağlanıyor? Türkiye mi kredi verdi? Dört de gemi satıyoruz. Bu para ne Pakistan’da ne bizde var. Nasıl olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maket ~ 8 gün önce
Maket verirler
Devamı gelir inşallah ~ 9 gün önce
Hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000