07 Eylül 2017, Perşembe 09:16:15

3. havalimanının yüzde 61'i tamamlandı

İnşaatı süren İstanbul Üçüncü Havalimanı’nda çalışan sayısı 30 bini aştı.
  • Zihniyet değişecekmi önemli o,ata airporttaki tk occ oraya gitmesinde
  • Asıl soru sorulmamış :)) tgs ye alım ne zaman puaha
  • hava limanı açıldığında 225 bin kişiye yeni istihdam sağlanacağı belirtiliyor. peki şu anda faaliyet gösteren hava limanı kapatıldığında buradaki çalışanlar nerede istihdam edilecek ve şu anda atatürk hava limanında kaç kişi çalışıyor. bu konudada bilgilendirme yapılamazmı.
  • Hayal dünyas işte

İnşaatı süren İstanbul Üçüncü Havalimanı’nda çalışan sayısı 30 bini aştı. Havalimanı, tamamlandığında da 225 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Türkiye'nin mega projelerinden İstanbul Üçüncü Havalimanı, aynı zamanda önemli bir istihdam merkezi. Havalimanı inşaatında çalışanların sayısı 30 bini geçerken, tamamlandığında da doğrudan ve dolaylı 225 bin kişiye istihdam yaratacak. Üçüncü Havalimanı'nın inşaatında çalışan sayısı 30 bini aştı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, hedefin kısa süre içinde sayının 35 bin seviyesine çıkartılması olduğunu belirterek, tamamlandığında doğrudan ve dolaylı istihdam sayısının 225 bine çıkacağını öngördüklerini söyledi.

29 Ekim 2018'de açılması planlanan havalimanı projesinin yüzde 61'i tamamlandı. Terminal ana blok cephe ve çatı kaplama işleri sürerken, bagaj sistemi inşaatında yüzde 65'lik ilerleme sağlandı. Yolcu köprüleri montaj işlemleri başladı, Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin kaba inşaat işleri tamamlandı ve cephe ve çatı kaplama işlerine geçildi. İkinci pist ve bağlantı taksi yollarının toprak işleri sürerken, eş zamanlı alt temel çalışmaları sürüyor. Bu yoğun inşaat faaliyetlerinde özellikle taşımacılık büyük önem taşıyor..

3. havalimanının yüzde 61'i tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Zihniyet ~ 10 ay önce
Zihniyet değişecekmi önemli o,ata airporttaki tk occ oraya gitmesinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Al sana ~ 10 ay önce
Asıl soru sorulmamış :)) tgs ye alım ne zaman puaha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ata harekat ~ 10 ay önce
TGS kapansada kurtulsa herkes..7 yıllık firma sürekli alım var..Biride sormuyor niye sürekli alım var? Çünkü gelen kaçıyor kimse durmuyor burda.işçi devirdaim hızı dünyadaki belki ilk ona girer.İşçi mahkemelerinde dosyaları binlerle ifade ediliyor.Gelmek isteyen hiç bulaşmasın,çünkü gelen üç gün sonra kaçıp gidecek büyük hayal kırıklığına uğrar.
havacı ~ 10 ay önce
hava limanı açıldığında 225 bin kişiye yeni istihdam sağlanacağı belirtiliyor. peki şu anda faaliyet gösteren hava limanı kapatıldığında buradaki çalışanlar nerede istihdam edilecek ve şu anda atatürk hava limanında kaç kişi çalışıyor. bu konudada bilgilendirme yapılamazmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet evet ~ 10 ay önce
Hayal dünyas işte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E.K ~ 10 ay önce
Senin Hayal Dünyan. Gerçekler Acıdır. Bekle Az Kaldı ;)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000