07 Haziran 2014, Cumartesi 18:18:04

3. HAVALİMANININ ADI NE OLACAK?

Yapımı tartışılan üçüncü havalimanının bugün temel atma töreni gerçekleşiyor. Başbakan Erdoğan 3. havalimanı projesinin temel atma törenine katıldı.
  • Mevlana İsmi: Coğrafyamızda yeşeren tüm dünyanın sahiplendiği fikir deryasına olan şükran borcumuzun küçük bir kısmını ödemenin, ve tüm dünyaya kucağımızın açık olduğu mesajını vermenin güzel bir yolu olsa gerek
  • Malum 3 kıtaya HUB görevi göreceğimiz için, bu havaalanına "Eurasia Airport" ismi yakışır efendiler..Hadi dağılın
  • ulkemizin cari acigini dusuren reza zarrab beyefendiyi onore etmek icin onun adi verilebilir mi ? ya da milletimize kufur eden bu iktidarin ihale krali muteahhitin ? ya da bakara,makara diyenin ? babacim,babacim diyen olur mu ? oglum evde ne kadar para var diye soran peki ? en iyisi muktedirin ismini koyalim o daha iyi olur mu ne dersiniz ?
  • ALI BABA VE 40 HARAMILER OLSUN.

Geçtiğimiz yıl ihalesi yapıldığı günden bu yana sürekli tartışmalara konu olan 3. Havalimanı Projesi'nin temeli bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı görkemli bir törenle yapıldı.

29 Ekim 2017 tarihinde ilk etabın açılacağını söyleyen Başbakan Erdoğan'ın dünyanın en büyüğü olması planlanan havalimanının ismini de açıklaması bekleniyordu. Bugüne kadar öne çıkan isimler arasında Vecihi Hürkuş ve Mevlana isimlerinin olduğu biliniyordu. Herkes Başbakan'ın havalimanının ismini açıklamasını beklerken Başbakan Erdoğan, 3. Havalimanı'nın ismi konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın inşa edilecek 3. Havalimanı'nın ismi konusunda herhangi bir açıklama yapmaması "3. Havalimanı'nın adı ne olacak?" tartışmalarının devam edeceğini gösteriyor.

"ZAFER ANITI İNŞA EDİYORUZ"

Temel atma töreni sırasında konuşan Başbakan Erdoğan 3. havalimanı projesiyle bir zafer anıtı inşa edildiğini belirterek, "Bu proje Türkiye'nin artık nerelere ulaştığını, neleri başardığını gösteriyor. Bugün temelini atacağımız proje şimdiye kadarki yaptığımız tüm projeleri taçlandıracak. Bugün biz bir havalimanı değil, aslında bir zafer anıtı inşa ediyoruz. Biz sadece havalimanı değil, milletin özgüvenini inşa ediyor, asırlar süren o mutsuzlukları, kırgınlıkları, karamsarlığı bugün artık tamir ediyoruz" dedi.

3. HAVALİMANININ ADI NE OLACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (94)

hakikat ~ 4 yıl önce
Mevlana İsmi: Coğrafyamızda yeşeren tüm dünyanın sahiplendiği fikir deryasına olan şükran borcumuzun küçük bir kısmını ödemenin, ve tüm dünyaya kucağımızın açık olduğu mesajını vermenin güzel bir yolu olsa gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eurasia Airport ~ 4 yıl önce
Malum 3 kıtaya HUB görevi göreceğimiz için, bu havaalanına "Eurasia Airport" ismi yakışır efendiler..Hadi dağılın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim ~ 4 yıl önce
ulkemizin cari acigini dusuren reza zarrab beyefendiyi onore etmek icin onun adi verilebilir mi ? ya da milletimize kufur eden bu iktidarin ihale krali muteahhitin ? ya da bakara,makara diyenin ? babacim,babacim diyen olur mu ? oglum evde ne kadar para var diye soran peki ? en iyisi muktedirin ismini koyalim o daha iyi olur mu ne dersiniz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 4 yıl önce
ALI BABA VE 40 HARAMILER OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OLMAZ ~ 4 yıl önce
RECCO baba ve 40 haramileri olur !!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000