03 Haziran 2016, Cuma 10:10:29

3. havalimanında Alman tartışması!

Almanya parlamentosunun dün yaptığı oylamayla 1915 olaylarıyla ilgili tasarıyı 'soykırım' olarak kabul etmesi, akıllara 3. havalimanı için yapılan anlaşmayı getirdi.
  • Öncelikle yerli üretim yapan arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Böyle bi firma olduğunu öğrendiğimde çok gururlandım ve çabalarının taktir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yorumların bi kısmını okudum bazılarını hayretle karşıladım, kendine bu kadar düşman millet olamaz. Bu karalama yazıları yazanların neden böyle şeyler yazdığını okurken-düşünürken, insan başka şeyler düşünmeden edemiyor. Siyasi çekişmelerin arkasına gizlenmiş karlar mı var acaba ! Hey size söylüyorum ! Bu seferde kendinizi değil içinde yaşadığınız HALKI düşünün. Emin olun daha fazla kazanacak, daha fazla kazandıracaksınız. Küçük hesapların değil büyük düşüncelerin peşinde olun. Bu davranışlarınızla kendi boğazınızı sıkıyorsunuz.
  • bu 3. dunyanin en buyuk havalimanini kimler yapiyor turkler peki yerli kopruleri kimler yapiyor turkler bu d.bakira gecen gittim gordum camli mis gibi eee nie yapamasin turk syn cumhurbaskanimiz nedemisti ozellikle yerli kullanilsin insallah sozlerini tutarlar hele bide bu soykirimdan sonra yinede almanlara tercih varsa ben bu iste illegal yol var derim...zaten duydugumuza gore dhmi icinde ve yeni havaalani santiyenin icinde almanlara calisan kostebekler mevcut ne kaadar cok para o kadar is tam terdi olsaydi acaba turklere verirlermiydi bu kopru ihalesini....
  • Yanlislik oldu uzur dilerim. Markel Zamanin bir kismini turkiyede geciriyor 90. Milyon turkiye cumhuriyeti. Sozunu geciremedi Markele , 15 milyon ermeni Sozde soykirim diye bize kafa tutuyor, soykirim diye bir olay yok. Ben annemden. Dedemden Dinledim , ermeniler. Elazigda. Bingolde. Tuncelide. Turklerle. Cok guze komsuluk yapiyorlarmis Beraber. Yasiyorlarmis Soy kirim. Diye bir sey Yok turkler tarihler boyunca ne soykirim nede irkcilik yapmaz TURK. Lerin sanina yakismaz. Atalarimiz nereye gitmisse adalet ve kultur goturmustur. Alman parlamentosu. Sozde soykirim. Kabul etti. Ermenilere. Cok hemde cok. Buyuk fatura cikti bundan sonra ne yapacaklar, .
  • Markel. Her ay. Turkiyeye geliyor neden yetkililer bu kadar yetersiz kaldilar. 15 milyon ermeni 90

Almanya parlamentosunun dün yaptığı oylamayla 1915 olaylarıyla ilgili tasarıyı 'soykırım' olarak kabul etmesi,  akıllara 3. havalimanı için yapılan anlaşmayı getirdi.

Dünyanın en büyük meydanlarından biri olacak 3. havalimanının yapımı sürerken, kulislerde Alman firma thyssenkrupp ile yapılan ön anlaşma sorgulanmaya başladı.

Yetkililer havalimanı yolcu köprüleri için Alman şirket ile iyi niyet anlaşması yapmış ancak nihai anlaşma henüz imzalanmamıştı. Almanya'da tasarının 'soykırım' olarak tanınmasının ardından söz konusu anlaşmanın yeniden gözden geçirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Türkiye'nin resmi makamlarla Almanya'ya gösterdiği tepkinin ardından dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olacak 3. havalimanı için de benzer tepkilerin gösterilmesi ve Alman firma ile anlaşmanın tamamlanmaması gerektiği sektörde hakim bir görüş olarak dile getiriliyor.

3. HAVALİMANINA YERLİ VURGUSU

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan İGA Havalimanları CEO'su Yusuf Akçayoğlu, havalimanı inşaatında ve sonrasındaki süreçlerde kendilerini zorlasa, dezavantajlı olsa dahi yerli ürünleri kullanmak istediklerini ve bu konudaki niyetlerinin ciddi olduğunu ifade etmişti.

Yaşanan gelişmeler sonrası thyssenkrupp ile anlaşmanın tamamlanıp tamamlanmayacağı henüz netlik kazanmazken, yerli firmalara yönelmenin de mümkün olabileceği tahmin ediliyor.

3. havalimanının yapımının tamamlanmasıyla 165 yolcu köprülü kapasite ile hizmet vermesi planlanıyor.

©AirportHaber

3. havalimanında Alman tartışması!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (92)

Halk ~ 2 yıl önce
Öncelikle yerli üretim yapan arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Böyle bi firma olduğunu öğrendiğimde çok gururlandım ve çabalarının taktir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yorumların bi kısmını okudum bazılarını hayretle karşıladım, kendine bu kadar düşman millet olamaz. Bu karalama yazıları yazanların neden böyle şeyler yazdığını okurken-düşünürken, insan başka şeyler düşünmeden edemiyor. Siyasi çekişmelerin arkasına gizlenmiş karlar mı var acaba ! Hey size söylüyorum ! Bu seferde kendinizi değil içinde yaşadığınız HALKI düşünün. Emin olun daha fazla kazanacak, daha fazla kazandıracaksınız. Küçük hesapların değil büyük düşüncelerin peşinde olun. Bu davranışlarınızla kendi boğazınızı sıkıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teyyare ~ 2 yıl önce
bu 3. dunyanin en buyuk havalimanini kimler yapiyor turkler peki yerli kopruleri kimler yapiyor turkler bu d.bakira gecen gittim gordum camli mis gibi eee nie yapamasin turk syn cumhurbaskanimiz nedemisti ozellikle yerli kullanilsin insallah sozlerini tutarlar hele bide bu soykirimdan sonra yinede almanlara tercih varsa ben bu iste illegal yol var derim...zaten duydugumuza gore dhmi icinde ve yeni havaalani santiyenin icinde almanlara calisan kostebekler mevcut ne kaadar cok para o kadar is tam terdi olsaydi acaba turklere verirlermiydi bu kopru ihalesini....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakan ~ 2 yıl önce
Tam tersi olaydı Türk'lere verırlerdı kesin
Siyaset ~ 2 yıl önce
Yanlislik oldu uzur dilerim. Markel Zamanin bir kismini turkiyede geciriyor 90. Milyon turkiye cumhuriyeti. Sozunu geciremedi Markele , 15 milyon ermeni Sozde soykirim diye bize kafa tutuyor, soykirim diye bir olay yok. Ben annemden. Dedemden Dinledim , ermeniler. Elazigda. Bingolde. Tuncelide. Turklerle. Cok guze komsuluk yapiyorlarmis Beraber. Yasiyorlarmis Soy kirim. Diye bir sey Yok turkler tarihler boyunca ne soykirim nede irkcilik yapmaz TURK. Lerin sanina yakismaz. Atalarimiz nereye gitmisse adalet ve kultur goturmustur. Alman parlamentosu. Sozde soykirim. Kabul etti. Ermenilere. Cok hemde cok. Buyuk fatura cikti bundan sonra ne yapacaklar, .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siyaset ~ 2 yıl önce
Markel. Her ay. Turkiyeye geliyor neden yetkililer bu kadar yetersiz kaldilar. 15 milyon ermeni 90

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000