25 Temmuz 2017, Salı 16:37:25

3. havalimanına teklif yağıyor!

3.Havalimanı'nda bulunan kiralık alanlara Rusya'dan Amerika'ya, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya, Orta Doğu'ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor.
  • farklı kıtalarda bir sürü ülke ve onlarca havalimanı gördüm bizim havalimanları kadar yiyecek-içecekte kazıkçısını görmedim. eskiden bahane "yolcu az kiralar fazla" idi..şimdi yolcu salonlar sığmıyor uçuşlar ona keza arttı ama gel gör Atatürk havalimanında 1 simit 1 çay 8 TL. SEKİZ TÜRK LİRASI...yuhh artık !! yenisinde da nasıl olacağını kestirmek zor değil..valla ben kendi adıma helal etmiyorum yazık bu millete..
  • Yahu yeni havalimanı türkiyenin havalimanı. Baska bir ülkeden bahsetmiyoruz. Sizler nasıl insanlarsınız. Türkiye için iyi birşey yapılmaya calısılıyor. Bu köstek olmak ne için ? Yapmayın bunu.
  • Teklif çok, buyurun havuza.. O gazeteleri kanalları destek için yapılan havuz bitiyor.. Biraz daha kova ile su lazım
  • İstiyoruz. Personele göre uygun fiyatlı alanlar istiyoruz. Acız reiz açççç

İGA Havalimanı İşletmesi AŞ İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Yeni Havalimanı'nda 53 bin metrekaresi duty free, 32 bin metrekaresi yeme içme, 15 bin metrekaresi perakende alanı olmak üzere toplam 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alan olduğunu belirterek, "Kiralanabilir alanlar için Rusya'dan Amerika'ya, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya, Orta Doğu'ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor. Sadece kiralanabilir alanlarla ilgili değil, diğer tüm iş kolları ile alakalı yurt içinden ve dışından çok ilgi görüyoruz." dedi.

Hüseyin Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havalimanı işletmesi tarafındaki görüşmelerin çok iyi ve yoğun gittiğini, özellikle referandum sonrası güzel neticeler almaya başladıklarını söyledi.

Havalimanı inşaatının yüzde 55'inin tamamlandığını hatırlatan Keskin, "Bu ilerlemeyi ve işletme tarafında hazırlanan sözleşmeleri, onları koruyacak maddeleri görünce, talep daha da artıyor." dedi.

"Yeme içme ile alakalı ihaleyi bitirdik"

Keskin, havalimanında duty free, yeme içme ve perakende olmak üzere 3 bölüm bulunduğunu, 53 bin metrekaresi duty free, 32 bin metrekaresi yeme içme ve 15 bin metrekaresi perakende alanı olmak üzere toplam 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alan olduğunu bildirdi.

Duty free anlaşmasını daha önce yaptıklarını belirten Keskin, yeme içme ile alakalı ihaleyi bitirdiklerini, sözleşme maddelerinde ilerleme sağlandığını ve sözleşmenin yakında yapılacağını söyledi.

Atatürk Havalimanı'ndan, 2021'in başına kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve mevcut işletmeci ile sözleşmesi olan 108 firmanın büyük kısmından da talep geldiğini aktaran Keskin, bunlarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve herhangi bir sıkıntı olmadığını vurguladı.

"Keşke Türkiye'de olsa' denilen markalar gelecek"

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Keskin, perakende tarafında 10 metrekareden küçük bağımsız birim kiralaması yapılmadığını belirterek, "İstanbul Yeni Havalimanı'nın kiralanabilir alanları için Rusya'dan Amerika'ya, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya, Orta Doğu'ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor. Çok teklif alıyoruz. Sadece kiralanabilir alanlarla ilgili değil, diğer tüm iş kolları ile alakalı yurt içinden ve dışından gerçekten çok ilgi görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplam kiralanabilir alanların yarısından fazlasını kiraladıklarını bildiren Keskin, "Burada Türkiye'de ilk defa ticaret yapacak uluslararası markalar bulunacak. Birçoğu anlaşmaya bağlandı. Şu anda duty free alanında 400'e yakın yerli ve yabancı firmanın yer alabileceğini söyleyebilirim. Yeme içme alanında da 'keşke Türkiye'de de olsa' denilen çok sayıda markayı görebileceğiz." şeklinde konuştu.

"Hedef, 46 hava yolu şirketi sayısını 100'e çıkarmak"

Hüseyin Keskin, şu anda Atatürk Havalimanı'nda 46 hava yolu şirketinin operasyon yaptığını, İstanbul Yeni Havalimanı'nda hedeflerinin 100 şirkete ulaşmak olduğunu söyledi. Buradan 350 destinasyona uçuş yapılacağını bildiren Keskin, bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti.

Uzak Doğu'dan Avrupa'ya, ABD'den Türk Cumhuriyetler'e kadar görüşmelerin devam ettiğini, en büyük ilk 10 hava yolu şirketinden Türkiye'ye uçanlar ile görüştüklerini ve ön protokol imzaladıklarını anlatan Keskin, gerek uçuş gerekse alan kiralama konusunda şirketlerin kendilerine ulaştığını, ulaşmayanlar ile irtibat kurduklarını, görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

3. havalimanına teklif yağıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Flyman ~ 12 ay önce
farklı kıtalarda bir sürü ülke ve onlarca havalimanı gördüm bizim havalimanları kadar yiyecek-içecekte kazıkçısını görmedim. eskiden bahane "yolcu az kiralar fazla" idi..şimdi yolcu salonlar sığmıyor uçuşlar ona keza arttı ama gel gör Atatürk havalimanında 1 simit 1 çay 8 TL. SEKİZ TÜRK LİRASI...yuhh artık !! yenisinde da nasıl olacağını kestirmek zor değil..valla ben kendi adıma helal etmiyorum yazık bu millete..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyman ~ 12 ay önce
Haklısınız..Ama bence disarisida havaalanin içinden farklı değil. Temel gidalar Herşeyimiz pahalı maşallah çok kaliteli olduğu için. .
Türkiye için ~ 12 ay önce
Yahu yeni havalimanı türkiyenin havalimanı. Baska bir ülkeden bahsetmiyoruz. Sizler nasıl insanlarsınız. Türkiye için iyi birşey yapılmaya calısılıyor. Bu köstek olmak ne için ? Yapmayın bunu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi de ~ 12 ay önce
Ülkemiz için acilen yapılması gereken çok daha önemli başka şeyler var onlar nerede? Kaliteli eğitim,sağlık, herkese eşitlik,adalet,adam gibi hak,hukuk ve kanunların konulup uygulanması gibi. Her iş torpille yapılıyor sömürü, haksızlık,adaletsizlik,suç almış yürümüş,ithalatta rekor kırılıyor,dünyada gelire göre en pahalı araba,benzin,elektrik,doğalgaz, et,dolaylı vergiler vs burada ve bütçe hep eksi olduğu için emlak vergisi tam 10 kat arttiriliyor daha sayayım mı? Havaalanı yaparak mı bunları düzelteceğiz? Asıl sen nasıl insansın ki millete nasıl insanlarsınız diye soruyorsun !
Havuzcu ~ 12 ay önce
Teklif çok, buyurun havuza.. O gazeteleri kanalları destek için yapılan havuz bitiyor.. Biraz daha kova ile su lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bim ~ 12 ay önce
İstiyoruz. Personele göre uygun fiyatlı alanlar istiyoruz. Acız reiz açççç

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000