16 Aralık 2014, Salı 08:47:07

3. HAVALİMANINA RUSYA'DAN DESTEK

Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın Türkiye birimi Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, 3'üncü Havalimanı projesinin finansmanında yer alacaklarını söyledi.
  • Olaya şöyle bakın:Dış pazarlara mal ve hizmet satabilmeniz,ucuz üretimle mümkündür.Rublenin değer kaybı,Rusya'ya üretim ve dış pazarlarda fiyat avantajı sağlayacaktır.Sizin dandik MB'nız işsizlik arttığı ve kur savaşlarının başladığı bir dönemde kuma kafasını gömmüş hala değerli TL ve enflasyon odaklı hareket edeceğini ilan ediyor.Tüm dünya ürettiklerini satabilmek için paralarının değerlerini bilerek düşürürken ,siz hala güçlü ekonomi için paranızı değerli tutmaya devam ederseniz işsizliğe ülke katlanırsınız ve üretim ekonomisine geçseniz bile uluslararası piyasalarda göreceli olarak pahalı mal ve hizmet satamazsınız.Diğer bir konu:2 hafta önce Çin ABD'yi GSMH olarak geçti ve dünya çapında en çok ABD devlet tahvili toplayan ülke olarak elindeki ABD tahvillerini de satmaya başlamış mıdır sorusunu da bir kenara yazın.
  • Rusya'nin ekonomisi yerde, Avrupa embargo'yu koydu, rus halki zor durumda; enflasyon o bicim. Rubel hizla deger kaybediyor. Putin yanlis hesap yapti ve kaybediyor. "Degerli" yanlizlik icinde. Sahi, bizde de öyle birisi var :-). Kader arkadasi :-).
  • abd her ikisine birden gereken dersi bugun itibariyle verdi ama bakalım ne kadarını anlayabilmişler, yoksa biri hala havaalanı oteki hala kırım diye konuşmaya devam ediyormu?
  • He hee verirler..

Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'ın Türkiye birimi Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, 3'üncü Havalimanı projesinin finansmanında yer alacaklarını söyledi. Ateş, "Bu projede beşli konsorsiyum finansal çalışmalarını yürütüyor, biz de yer alacağız. 7-8 bankanın olacağı projede biz 500 milyon euroluk finansman desteği sağlayacağız. Ana finansmanın sağlanması 2015'in ilk aylarında gerçekleşecek" dedi.

Yapılacak havalimanında yaklaşık 6.6 milyar euroluk yatırım planlanırken bunun 2.3 milyar euroluk kısmı konsorsiyum üyesi beş şirketin koyacağı özkaynak ile 4.3 milyar euroluk kısmı ise proje finansmanı şeklinde sağlanacak. 

3. HAVALİMANINA RUSYA'DAN DESTEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

... ~ 3 yıl önce
Olaya şöyle bakın:Dış pazarlara mal ve hizmet satabilmeniz,ucuz üretimle mümkündür.Rublenin değer kaybı,Rusya'ya üretim ve dış pazarlarda fiyat avantajı sağlayacaktır.Sizin dandik MB'nız işsizlik arttığı ve kur savaşlarının başladığı bir dönemde kuma kafasını gömmüş hala değerli TL ve enflasyon odaklı hareket edeceğini ilan ediyor.Tüm dünya ürettiklerini satabilmek için paralarının değerlerini bilerek düşürürken ,siz hala güçlü ekonomi için paranızı değerli tutmaya devam ederseniz işsizliğe ülke katlanırsınız ve üretim ekonomisine geçseniz bile uluslararası piyasalarda göreceli olarak pahalı mal ve hizmet satamazsınız.Diğer bir konu:2 hafta önce Çin ABD'yi GSMH olarak geçti ve dünya çapında en çok ABD devlet tahvili toplayan ülke olarak elindeki ABD tahvillerini de satmaya başlamış mıdır sorusunu da bir kenara yazın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cologne ~ 3 yıl önce
Rusya'nin ekonomisi yerde, Avrupa embargo'yu koydu, rus halki zor durumda; enflasyon o bicim. Rubel hizla deger kaybediyor. Putin yanlis hesap yapti ve kaybediyor. "Degerli" yanlizlik icinde. Sahi, bizde de öyle birisi var :-). Kader arkadasi :-).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
putin+rte ~ 3 yıl önce
abd her ikisine birden gereken dersi bugun itibariyle verdi ama bakalım ne kadarını anlayabilmişler, yoksa biri hala havaalanı oteki hala kırım diye konuşmaya devam ediyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
İlginç.Ben ise tam tersini düşünüyorum.ABD ve AB'nin Türkiye'yi içeriden işgal ettiği Gladyo namı diğer Pensilvanya Kardinali ve cemaati ile ilgili tüm elindeki istihbaratı paylastığını düşünüyorum.Malum Putin pensilvanya kardinalini ve sözde İngilizce ögretmeni CIA ajanlarını Orta Asya'dan iyi bilir.
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
He hee verirler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000