04 Ocak 2017, Çarşamba 11:15:13

3. havalimanına kargo şehri kuruluyor

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Eldener, "Türkiye'de ilk kez kargo şehri uygulaması, İstanbul Yeni Havalimanı'nda hayata geçirilecek" dedi.
  • Yenı Termınal ancak Cargo ucakları ile iş yapar bakın ıstanbulu gezın her yer Arap .HABEŞ.PAKISTANLI OZBEK .ORTAASYALI HATTA Yemenlı turıstlerle dolu .Rus .Alman .Ingılız.ABD , Fransız .Hollandalı kımse yok caddelerde boyle bır Avrupalı turıst kafılesı gorunurlrde yok Kapalı carsı ve pazarlarda. bu imajı insanların bu Turkıye cekıncesını kolay kolay atlatması guc. AVM LER boş esnaf kapatıyoruz ılanlarıyla dolu üzülecek bir durum gercek bu.
  • amaç köstek olmak değil ama polyanna olmaya gerek yok.Turizm çöktü şuan ülkede, imaj diye birşey kalmadı ve günden güne durum kötüye gidiyor. Havacıık sektöründe çalışanlar olarak sektörün ilerlemesini en çok biz isteriz haliyle.. Yazık oldu güzel ülkeme
  • Hadi teröristleri 2 sene içinde hallettik varsayalım. Ülkenin bozulan imajını nasıl düzelteceğiz? Bozulmuş ekonomiyi ne yapacağız? Bu havalimanı ilk başta daha küçük çapta faaliyete geçmeliydi.
  • Herkesle düşman bir ülke, turizm bitti, ihracat bitti...her köşede bomba patlatıyor "öfkeli çocuklar" ama biz en hızlı şekilde lanetliyoruz. 2023 hedeflerine doğru uçuyoruz...hem Norveç-İsveç kıskanıyor bizi...yiyecek ekmek yok ama tünel var köprü var...hem zaten ben torpil buldum müdür oldum...dünya yansa bana ne...

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Eldener, "Türkiye'de ilk kez kargo şehri uygulaması, İstanbul Yeni Havalimanı'nda hayata geçirilecek" dedi.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, Türkiye’de ilk kargo şehri uygulamasının İstanbul Yeni Havalimanı’nda hayata geçirileceğini, bu konuda İGA Havalimanı İşletmesi ile görüşmeler yaptıklarını bildirdi.

"İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIYLA PAKET TAŞIMACILIĞI BAŞLADI"

Emre Eldener, lojistik sektöründe kullanılan evrakın önümüzdeki süreçte elektronik ortama geçeceğini, insansız hava araçlarıyla paket taşımacılığının başladığını söyledi.

Bütün dünyada konteynerlerin tartılması zorunluluğunun getirildiğini belirten Eldener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Güvenlik endişesinden kaynaklanan bu uygulama maliyetleri artırıyor. Biz de bu maliyetleri mecburen müşterilerimize yansıtıyoruz. Yeni havalimanı bizim için çok önemli. Bir kargo şehri var havalimanında. Türkiye’de ilk kez kargo şehri uygulaması, İstanbul Yeni Havalimanı’nda hayata geçirilecek. İGA Havalimanı İşletmesi ile görüşmeler yapıyoruz.

Burasının dünya çapında bir hub olabileceğine inanıyoruz. UTİKAD olarak elleçleme deposu işletme görüşmeleri yapıyoruz. İhracatta birçok müşteriden malları alıp hava yolu taşımasına teslim edemiyoruz. Çünkü Atatürk Havalimanı’nda yer darlığı nedeniyle bu yapılamıyor. Müşterilerimiz uçakla göndermek istiyor ama şu an maliyetler çok yüksek. Uçaklarda konsolidasyon yapabilirsek maliyetleri düşürerek uçaklara daha fazla yük verebileceğiz, uçaklardaki kapasiteleri dolduracağız ve daha hızlı gönderimler yapabileceğiz."

3. havalimanına kargo şehri kuruluyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Haller ~ 2 yıl önce
Yenı Termınal ancak Cargo ucakları ile iş yapar bakın ıstanbulu gezın her yer Arap .HABEŞ.PAKISTANLI OZBEK .ORTAASYALI HATTA Yemenlı turıstlerle dolu .Rus .Alman .Ingılız.ABD , Fransız .Hollandalı kımse yok caddelerde boyle bır Avrupalı turıst kafılesı gorunurlrde yok Kapalı carsı ve pazarlarda. bu imajı insanların bu Turkıye cekıncesını kolay kolay atlatması guc. AVM LER boş esnaf kapatıyoruz ılanlarıyla dolu üzülecek bir durum gercek bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
destek? ~ 2 yıl önce
amaç köstek olmak değil ama polyanna olmaya gerek yok.Turizm çöktü şuan ülkede, imaj diye birşey kalmadı ve günden güne durum kötüye gidiyor. Havacıık sektöründe çalışanlar olarak sektörün ilerlemesini en çok biz isteriz haliyle.. Yazık oldu güzel ülkeme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 yıl önce
Hadi teröristleri 2 sene içinde hallettik varsayalım. Ülkenin bozulan imajını nasıl düzelteceğiz? Bozulmuş ekonomiyi ne yapacağız? Bu havalimanı ilk başta daha küçük çapta faaliyete geçmeliydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 2 yıl önce
Çapın kadar yaz
Misafir isimli canlıya ~ 2 yıl önce
Çapın kadar yaz diyerek acaba hamgi ilkel düşünceni kaleme almaya çalıştın? Çapsız
İşkembeci ~ 2 yıl önce
Ne kadar küçük?Zaten 2 pist ve 80 milyonluk terminal ile başlayacak...Daha ne olsun?İST 63 milyona dayanmış.....
kıskanıyorlar.... ~ 2 yıl önce
Herkesle düşman bir ülke, turizm bitti, ihracat bitti...her köşede bomba patlatıyor "öfkeli çocuklar" ama biz en hızlı şekilde lanetliyoruz. 2023 hedeflerine doğru uçuyoruz...hem Norveç-İsveç kıskanıyor bizi...yiyecek ekmek yok ama tünel var köprü var...hem zaten ben torpil buldum müdür oldum...dünya yansa bana ne...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000