01 Mart 2015, Pazar 10:55:49

3. HAVALİMANI'NA GİREN KEÇİLERE CEZA!

Arnavutköy'de yapımı devam eden 3. havalimanı arazisine giren keçilerin sahibine 7 bin lira ceza kesildi. Suçlamaları kabul etmeyen keçilerin sahibi, "Hayvanlarımızı otlatacak yer kalmadı. Dışarı çıkaramadığım için yarısı öldü. Ormanları kepçeler katlediyor, bizim keçilere ceza yağıyor." diyerek isyan etti.
  • Malesef oralardaki arsalar Akp yandaşları tarafından alındı,hemde en değerli noktalarda,buna 3.köprüde dahil...10yıl içinde istanbul çine dönecek:) bu hükümet fakiri sevmez zengin olmak lazım
  • Yeni Türkiye'ye hoş geldiniz... AKP iktidarında köylü, işçi değil Ali Ağaoğlu ve benzeri yalakalar baştacı edilmekte ve kapitalizmin en vahşi hali yaşanmakta... Bunu birde Müslüman olduklarını idda eden ve halka bugüne kadar haklarının hep yendiğini söyleyen bir iktidar yapmakta... Inşallah bunlar birgün görülüp asıl yapılanlar açığa çıkar...
  • sakın o üçüncü havalimanı arazisi diye osmanlının altınlarını talan ediyor olmasınlar
  • Ak oylar verip karalar bağlamayın, yakında yanınızda büyük siteler yapılacak, ne fırsatlar çıkacak, yeni Türkiyede hayvancılık, tarım öldü zaten, yaşasın rantcılık !

Arnavutköy'de yapımı devam eden 3. havalimanı arazisine giren keçilerin sahibine 7 bin lira ceza kesildi. Suçlamaları kabul etmeyen keçilerin sahibi, "Hayvanlarımızı otlatacak yer kalmadı. Dışarı çıkaramadığım için yarısı öldü. Ormanları kepçeler katlediyor, bizim keçilere ceza yağıyor." diyerek isyan etti.

İstanbul'un kuzey bölgelerinde azalan ormanlık araziler, bölgede çiftçilik yapan köylüleri mağdur ediyor. Havalimanı ve otoyol inşaatları nedeniyle azalan meralar, köylülere yetmiyor. Akpınar Köyü'nden 3. havalimanı arazisine giren hayvanların sahiplerine ise ceza yağıyor.

Mandalara cezanın ardından şimdi de keçiler gündeme geldi. Ceza yiyen köylülerden biri de Rifat Akın. Ormancıların 7 bin lira ceza yazdığını söyleyen Akın, "Burası havalimanı için ayrılmıştı. Hayvanlarımız otluyordu. Çünkü terk edilmişti. Havalimanının sınırını değişince buraya ormancılar yeniden gelmeye, ceza yazmaya başladılar. Bir tane çam fotoğrafıyla mandacıya da inekçiye de koyuncuya da aynı cezayı yazıyor. Benim keçilerin uzaktan fotoğrafını çekmişler." dedi.

Cezanın Aralık'ta kesildiğini belirten Akın, " 'Senin keçiler çamlığa girdi' dediler. Fotoğrafta, çam olmadığına dair her şey var. Kanıt var ama ispat edemiyoruz. Çünkü onlar ormancı. Cezayı yazdılar mı bir daha geri dönüşü yok. Hayvanlarımızı dışarı salamıyoruz, otlatamıyoruz. Ormanları o kepçeler katlediyor, köküyle çıkartıyor atıyor. Keçi girdiği zaman da ceza yazıyorlar." diye konuştu.

'KEÇİLERİ ORMAN ŞEFLİĞİNE BAĞIŞLAYACAĞIM'

Cezayı ödeyemeyeceğini belirten Akın, şöyle devam etti: "Hayvanlarım öldü. 90 keçiden 55 tane kaldı. Hastalıklarla uğraşıyoruz. Bu sene çok kötü oldu. Komple götüreceğim orman şefliğine vereceğim keçileri. Başka çarem yok. Hibe edeceğim onlara. Bakma durumumuz yok. Her yerde ceza. Kimse hayvanlarını salamıyor Akpınar bölgesinde."

Ceza makbuzunda keçilerinin kaç tane ağaç yediğine dair hiçbir şey yazmadığını belirten Akın, "Zaten orada çam yoktu. Ormancı yazdığı zaman tamam. Keşif getirsinler. Gelsinler şu hali görsünler. Hayvancıların halini." ifadelerini kullandı.

Orman Bölge Müdürlüğü'ne gittiğini söyleyen Akın, "Tellerin içine girdimi yasak dedi. Anlamayız diyor. Fidan ekilmedi deyince de, 'Kemer'den Akpınar'a gidene kadar ceza yazarım' dedi. Cezayı ödeyemem." şeklinde konuştu.

Akın, keçilerine kesilen 6 bin 858 lira cezayı ödeyemezse tazminat davası açılacak. (Zaman)

3. HAVALİMANI'NA GİREN KEÇİLERE CEZA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

.... ~ 3 yıl önce
Malesef oralardaki arsalar Akp yandaşları tarafından alındı,hemde en değerli noktalarda,buna 3.köprüde dahil...10yıl içinde istanbul çine dönecek:) bu hükümet fakiri sevmez zengin olmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yeni Türkiye'ye hoş geldiniz... AKP iktidarında köylü, işçi değil Ali Ağaoğlu ve benzeri yalakalar baştacı edilmekte ve kapitalizmin en vahşi hali yaşanmakta... Bunu birde Müslüman olduklarını idda eden ve halka bugüne kadar haklarının hep yendiğini söyleyen bir iktidar yapmakta... Inşallah bunlar birgün görülüp asıl yapılanlar açığa çıkar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fuat a ~ 3 yıl önce
sakın o üçüncü havalimanı arazisi diye osmanlının altınlarını talan ediyor olmasınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağlama gül beya ~ 3 yıl önce
Ak oylar verip karalar bağlamayın, yakında yanınızda büyük siteler yapılacak, ne fırsatlar çıkacak, yeni Türkiyede hayvancılık, tarım öldü zaten, yaşasın rantcılık !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000