18 Şubat 2014, Salı 08:05:58

'3. HAVALİMANI PETROL REZERVLERİ KADAR DEĞERLİ'

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, İstanbul 3. Havalimanının Irak petrol rezervleri kadar değerli olduğuna dikkat çekti.
  • Bu projeler onumuzdeki 300 yilin yatirimi olacak eger baska plani olan varsa soylesin yoksa laf kalabaligina gerek yok
  • Mavi Akım projesinde ihale fesat karıştıranlar nasıl 3.havalimanı ihalesini aldı?
  • DPT ve Hazine raporlarında neden uygunsuz raporu verildi ve bu kamuoyundan gizleniyor?
  • İstanbul' a havaalanı yaparak Dünya havacılık ulaşımında nasıl bir hegomonik üstünlük sağlanacak birisi açıklasa iyi olur. Dünya hava trafiğinin halen çok küçük bir bölümü Türkiye üzerinden geçiyor. 3. Havaalanı yapıldı diye uçaklar yollarını değiştirecek değil. Evet İstanbul havalimanları yetmediği için 3. bir havalimanı gerekiyor olabilir. Ancak söylendiği gibi Dünya hava trafiği üzerinde hiçbir belirgin etkisi olmaz. Sadece hub olarak biraz daha rahatlama ve yüksek kapasite oluşur o kadar. Millete yalan söylemeyi bırakıp gerçekleri söyleme zamanı gelmedi mi ? Gerçi artık kimse palavraları yutmuyor. Üfürenler kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Hele Kanal İstanbul'a gemilerin para ödeyeceği küllüm yalan. Bedava boğaz dururken neden paralı kanalı tercih etsinler. Boğaz anlaşmalarla her zaman deniz trafiğini açık ve serbest geçiş hakkı var. Kaldı ki bu çılgın kanal :) seçimden seçime konuşulan saçma bir hayal.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, 'İstanbul 3. Havalimanının Irak petrol rezervleri kadar değerli olduğuna dikkat çekti.'

Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) Başkanı ve aynı zamanda AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, mahkemece verilen yürütmeyi durdurma kararı ile gündemde olan İstanbul 3. Havalimanının Irak petrol rezervleri kadar değerli olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'nin AK Parti iktidarına kadar jeostratejik güç ve zenginliğini kullanamadığını dile getiren Şahin, Türkiye'nin Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı projeleriyle dünya hava ve denizcilik ulaşımı üzerinde “güçlü bir hegemonya” oluşturacağını dile getirdi.  Şahin, şunları söyledi: “Kanal İstanbul, Bosphorus ve Çanakkale boğazlarıyla birlikte Türkiye, dünyanın en stratejik üç su yoluna sahip olacaktır. İnşa edilecek dünyanın en büyük havalimanına inen her uçak, Kanal İstanbul'dan geçen her bir gemi ücret ödeyecek, Doğu ile Batı, Kuzey ile Güneyi birbirine bağlayan Türkiye, bu jeostratejik önemi ile en az petrol kadar kıymetli bir zenginliğe sahip olacaktır. Türkiye tarihinde ilk defa Asya ile Avrupa'yı Kuzey ile Güney'i birbirine bağlayan jeostratejik önemini bir zenginlik ve güce dönüştürüyor. Türkiye'nin Havalimanı ve Kanal İstanbul projeleri ile jeostratejik konumunu güç ve zenginliğe dönüştürmesi Irak'ın petrol rezervleri kadar değerlidir.”

'3. HAVALİMANI PETROL REZERVLERİ KADAR DEĞERLİ'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu projeler onumuzdeki 300 yilin yatirimi olacak eger baska plani olan varsa soylesin yoksa laf kalabaligina gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mavi akım ~ 4 yıl önce
Mavi Akım projesinde ihale fesat karıştıranlar nasıl 3.havalimanı ihalesini aldı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
DPT ve Hazine raporlarında neden uygunsuz raporu verildi ve bu kamuoyundan gizleniyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzman ~ 4 yıl önce
İstanbul' a havaalanı yaparak Dünya havacılık ulaşımında nasıl bir hegomonik üstünlük sağlanacak birisi açıklasa iyi olur. Dünya hava trafiğinin halen çok küçük bir bölümü Türkiye üzerinden geçiyor. 3. Havaalanı yapıldı diye uçaklar yollarını değiştirecek değil. Evet İstanbul havalimanları yetmediği için 3. bir havalimanı gerekiyor olabilir. Ancak söylendiği gibi Dünya hava trafiği üzerinde hiçbir belirgin etkisi olmaz. Sadece hub olarak biraz daha rahatlama ve yüksek kapasite oluşur o kadar. Millete yalan söylemeyi bırakıp gerçekleri söyleme zamanı gelmedi mi ? Gerçi artık kimse palavraları yutmuyor. Üfürenler kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Hele Kanal İstanbul'a gemilerin para ödeyeceği küllüm yalan. Bedava boğaz dururken neden paralı kanalı tercih etsinler. Boğaz anlaşmalarla her zaman deniz trafiğini açık ve serbest geçiş hakkı var. Kaldı ki bu çılgın kanal :) seçimden seçime konuşulan saçma bir hayal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000