07 Aralık 2017, Perşembe 11:00:49

3. havalimanı kulesi 90 metreye ulaştı

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul 3. Havalimanı’nın 'Lale' figüründen esinlenerek yapılan 'Hava Trafik Kontrol Kulesi havadan görüntülendi.
  • Ben beylikdüzünde oturuyorum nasıl gidicem yeni havalimanına? METRO falan da bağlanmadı bildiğim kadarıyla
  • Laleden çok truncus cerebri'yi andırıyor
  • Kulenin tipi şeyin başına benziyor. Birilerine mesaj verilmek isteniyor herhalde.
  • 2018 sonunda 1.fazı açılacak olan İGA gerçekte 2028 yılında tam anlamıyla 4/4 lük hale gelecek.bkz igaport.com inşaat aşamaları metro ise ancak 2019 sonunda işletmeye başlar.zaten açılış göstermelik olacak.atatürk havalimanından alet edevatın oralara götürülüp kurulması öyle kolay değil.reis istedi diye 29 ekim 2018de bir uçak inecek o kadar.

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul 3. Havalimanı’nın 'Lale' figüründen esinlenerek yapılan 'Hava Trafik Kontrol Kulesi havadan görüntülendi. 90 metre yüksekliğini tamamlayan Hava Trafik Kontrol Kulesinde lale figürünün silueti ortaya çıktığı görüldü.

3. Havalimanı inşaatında önemli bir yeri olan Hava Trafik Kontrol Kulesi 90 metre yüksekliğine ulaşıp lale figürünün ortaya çıkması havadan görüntülendi. Görüntülerde kulenin büyük bir kısmının bittiği ve lale figürünün ortaya çıktığı görülüyor. Vinçler yardımı ile kulenin etrafında çalışma yapan işçiler kaba inşaatın büyük bir bölümünü bitirdiği görülüyor. Çatısı tamamlanan Hava Trafik Kontrol Kulesinin en üst katındaki bazı pencerelerinde takıldığı görüldü. 3,5- 4 Kilometre uzunluğuna sahip pistlerin son durumu havadan çekilen görüntülerde gözler önüne serildi. İnşaatta çalışan araçlar pistlerin az kullanmaları için belirtilen güzergah havadan çekilen görüntülerde görülüyor.

Ödüllü Hava Trafik Kontrol Kulesi

Lale figürlü tasarımı ile 2016 Mimarlık ödülüne layık görülen kule 90 metre yüksekliğe sahip. 12 Katlı lale figürlü Hava Trafik Kontrol Kulesi Teknik Binası, Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Dizayn Müzesi ve Mimari Sanat Tasarımı ve Kentsel Araştırmalar Avrupa Merkezi tarafından verilen 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü'nü kazanmıştı.

3. Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi iki kontrol katından oluşacak. Kontrol katlarında yansıma ve akustik konforun dikkate alındığı, 360 derece görüş olanağı sağlayan cam cephe sistemi yapılacak. Kulenin teknik bloğunda yemekhane, Spor salonu, ofisler, dinlenme odaları, seminer salonu ve toplantı odaları yer alacak.

3. havalimanı kulesi 90 metreye ulaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Km1 ~ 8 ay önce
Ben beylikdüzünde oturuyorum nasıl gidicem yeni havalimanına? METRO falan da bağlanmadı bildiğim kadarıyla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan Ozan ~ 8 ay önce
Laleden çok truncus cerebri'yi andırıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAŞ ~ 8 ay önce
Kulenin tipi şeyin başına benziyor. Birilerine mesaj verilmek isteniyor herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başa baş ~ 8 ay önce
Mesaj sana.
Asi ~ 8 ay önce
Mesajı almışsın sanırım
kaptan onedon ~ 8 ay önce
2018 sonunda 1.fazı açılacak olan İGA gerçekte 2028 yılında tam anlamıyla 4/4 lük hale gelecek.bkz igaport.com inşaat aşamaları metro ise ancak 2019 sonunda işletmeye başlar.zaten açılış göstermelik olacak.atatürk havalimanından alet edevatın oralara götürülüp kurulması öyle kolay değil.reis istedi diye 29 ekim 2018de bir uçak inecek o kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000