09 Kasım 2014, Pazar 10:32:28

3. HAVALİMANI İNŞAATI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Son zamanlarda bulunduğu konum nedeniyle tartışmalara neden olan '3. havalimanı inşaatı' görüntülendi.
  • Size ulaşacağız telefon numarası
  • biliyorum komik gelecek ama altı tane pist yapmak yerine çapı 3 kilometrelik 2 tane daire şeklinde pist nasıl fikir ama. birinden indirir, birinden kaldırırsın.ruzgar herdaim tam karşıdan gelir :) şaka şaka. ben hesapladım çok asfalt lazım. asfalt bol olaydı iyiydi. yakarsın ışıkları bakmışın pist 36 ya , değiştirirsin 09a. süper proce ama asfalt yok asfalt :)
  • Birisi diyor ki orası bataklık vazgeçin. Birisi diyor ki; Doğayı katlediyorlar. Şaka gibi.
  • Arkadaşlar birsey soracağım. Kamyonum var inşaatta çalışmak istiyorum.daha doğrusu hafriyat çalışmasına bende katilmak istiyorum. Bunu nasıl yapabiliriz fikri olan var mı? Nereye basvurmam lazım. Rica etsem biri cevap verebilir mi

Son zamanlarda bulunduğu konum nedeniyle tartışmalara neden olan '3. havalimanı inşaatı' görüntülendi.

Yoğun çalışmanın görüldüğü alanda köy sakinleri de çalışmalardan dolayı uyuyamadıklarını söyledi.

Karadeniz kıyısında Yeniköy'de yapımına devam edilen 3. havalimanı, bulunduğu konum nedeniyle son zamanlarda tartışmalara neden oldu. Gazeteci Fatih Altaylı’nın köşesinde ‘İhaleyi alan şirketlerin üçüncü havalimanı inşaatından vazgeçmek üzere olduğu’ iddialarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert yanıt vermişti. Tartışmalara konu olan dünyanın en büyük havalimanı inşaatı, İHA kamerası tarafından böyle görüntüledi.

Görüntülerde 6 bin 173 hektarlık orman alanı içeren arazide gerçekleştirilen çalışmalar kısım kısım ilerliyor. Tartışmalara konu olan eski maden ocaklarının oluşturduğu çukurların yağmur suları ile dolduğu bazı göl ve göletlerin de çalışmaları hızla devam ediyor. Alanda dolgu ve sondaj çalışmaları yapılırken, yüzlerce hafriyat kamyonunun yoğun çalışmaları ise dikkat çekiyor.

“ÇALIŞMALAR ÇOK YOĞUN, SESLERDEN UYUYAMIYORUZ”

Yeniköy Mahallesi sakinleri de çalışmalardan memnun olduklarını söylediler. Çalışmaların hızlandığını dile getiren Hayati Doyday (55), “Yolumuz üzerinden geçen kamyonları görüyoruz, tempolu olarak gece gündüz çalışıyorlar. Uyuyamıyoruz bile seslerden, uykusuz kalıyoruz” dedi.

10 MİLYAR 247 MİLYON EUROLUK HAVALİMANI 2018’DE BİTECEK

3. havalimanı, inşası bittiğinde yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip ve dünyanın en büyük havalimanlarından biri olması bekleniyor. Havalimanında 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli toplam 6.5 milyon metrekare büyüklüğünde apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, 165 yolcu köprüsü, terminaller arasındaki ulaşımın raylı sistemle yapıldığı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her türlü uçak tipine uygun müstakil 6 pist bulunacak. Projede ayrıca devlet konuk evi, 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, havacılık tıp merkezi, oteller, itfaiye ve garaj merkezi gibi tesisler de yer alacak.

Havalimanının inşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması bekleniyor. Havalimanının inşası 4 etapta tamamlanacak. Yapım maliyetinin 10 milyar 247 milyon euro olması öngörülen havalimanının tamamının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. 3. HAVALİMANI İNŞAATI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

salih ~ 3 yıl önce
Size ulaşacağız telefon numarası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
biliyorum komik gelecek ama altı tane pist yapmak yerine çapı 3 kilometrelik 2 tane daire şeklinde pist nasıl fikir ama. birinden indirir, birinden kaldırırsın.ruzgar herdaim tam karşıdan gelir :) şaka şaka. ben hesapladım çok asfalt lazım. asfalt bol olaydı iyiydi. yakarsın ışıkları bakmışın pist 36 ya , değiştirirsin 09a. süper proce ama asfalt yok asfalt :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 4 yıl önce
Birisi diyor ki orası bataklık vazgeçin. Birisi diyor ki; Doğayı katlediyorlar. Şaka gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
bataklık ta doğanın bir parçasıdır, çok sayıda canlı barındırır. Tıpkı denız, göl, dağ gibi.. bilmem anladın mı? :)
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar birsey soracağım. Kamyonum var inşaatta çalışmak istiyorum.daha doğrusu hafriyat çalışmasına bende katilmak istiyorum. Bunu nasıl yapabiliriz fikri olan var mı? Nereye basvurmam lazım. Rica etsem biri cevap verebilir mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ak ~ 4 yıl önce
akp ilçe teşkilatına sor abisi hemen yardımcı oluyorlar merak etme
... ~ 4 yıl önce
doğru sitedesin. benimde hafriyat uçağım var ondan geldim buraya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000