25 Temmuz 2014, Cuma 09:27:48

3. HAVALİMANI İÇİN ŞİMDİ DE GÖL VE DERE İDDİASI!

TMMOB, 3. havalimanı inşaatı nedeniyle 70 göletin denize karıştırıldığını ve 8 derenin kurutulduğunu iddia ederek, “Ciddi su krizi yaşanacak” uyarısında bulundu.
  • Bahane arama ve bulma sonrada uydurduğun bahaneye kendinde inan çalışmalarına devam ediliyor.Sanırım Almanyayı çok seviyor bazı kişiler.
  • doğa kendinden alınanı eninde sonunda geri alır... o zaman ağlayacak kadar bile zamanınız olmaz. şimdi yalayın bakalım, nereye kadar.
  • Corlu gibi bir yerdeki dev havalimaninin genisletilmesi yerine gereksiz yere istanbulu mahvetmek ve butun duzeni altust ederek hayati daha da felc noktasina getirmek! Lanet olsun ya! Ne yaptigini saniyor bu yukaridakiler? 3. Kopru neye fayda saglayacak etrafindaki ormanlari insaatlara cevirmekten baska? Yeni havalimani kurulacak ve tek yesil yerler olan havalimani ve 3. Kopru bolgeleri birlesecek yeni istanbul ormanin icine daha dogrusu ormani disari atip ormanin yerine gececek. Beton sehre hosgeldiniz. Gitmemiz icin yapiyrsunuz, zaten fazla kalmayacagiz bu gidisle..
  • Çatlasanızda patlasanızda o havalimanı yapılacak. Almanya bile artık umudu kesti, THY ile anlaşmanın yolunu arıyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, 3. havalimanı inşaatı nedeniyle 70 göletin denize karıştırıldığını ve 8 derenin kurutulduğunu iddia ederek, “2.5 milyon ağaç katledilmişken yağmur beklemek boşuna. Ciddi su krizi yaşanacak” uyarısında bulundu. Hürriyet'te yer alan habere göre; İSKİ’nin barajlardaki ölçüm oranlarına göre 2005 yılından bu yana ilk kez İstanbul barajlarındaki su seviyesinin yüzde 20’nin altına indiğini belirten Bozoğlu, Hürriyet’e “Defalarca bu tehlikeye dikkat çekmiştik, bugün uyarılarımız  ne yazık ki tek tek gerçekleşiyor“ dedi. Bozoğlu, son günlerde yaşanan su sıkıntısıyla ilgili şunları söyledi:

8 DERE DE YOK OLDU

“3. havalimanı projesi 70 gölet ile 8 derenin yok edilmesine neden olacak. Bölgedeki sulak alanlar Trakya’ya, İstanbul’a hayat veren Terkos gibi önemli havzaları besliyor. Kuraklığın temel nedeni az yağmur yağması değil, yanlış yerde yanlış inşaatların, plansız ağaç kesimlerinin, zaten sınırlı olan yağmurların toprakla buluşamadan betonlar üzerinden akarak kanalizasyona, denize karışmasıdır. Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği’nde, sulak alanlar bilime, doğa kanunlarına aykırı bir şekilde, ulusal öneme haiz sulak alanlar ve mahalli öneme haiz sulak alanlar gibi iki ana başlığa ayrıldı.

CİDDİ KRİZ OLACAK

BU yönetmelikle, önemli biyoçeşitliliğe sahip olan, orman alanlarını, endemik türleri, bitkileri barındıran bölgelerde, imar çalışmaları yapılabilecek, rantın, talanın hukuki zemini tamamlanmıştır. Özetle, kavramsal kargaşa yaratılarak, bu sulak alanların önemsiz gösterilmesi sağlandı. Ciddi bir su krizinin bizi beklediği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkacak. Terkos Gölü yakınındaki 70 göletin suyu denize boşaltılmaya başladı. Bilimden uzak, ÇED raporları ya hiç istenmeden ya da göz ardı edilerek, oldu bittiyle yürütülen 3. havalimanı ve 3. köprü gibi projeler sonunda İstanbul’u susuz kalmanın sınırına getirdi. Bundan sonra yağacak yağmurların barajları doldurmaya yine faydası olamayacak.”

3. HAVALİMANI İÇİN ŞİMDİ DE GÖL VE DERE İDDİASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

777-10 ~ 4 yıl önce
Bahane arama ve bulma sonrada uydurduğun bahaneye kendinde inan çalışmalarına devam ediliyor.Sanırım Almanyayı çok seviyor bazı kişiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğa ~ 4 yıl önce
doğa kendinden alınanı eninde sonunda geri alır... o zaman ağlayacak kadar bile zamanınız olmaz. şimdi yalayın bakalım, nereye kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Corlu gibi bir yerdeki dev havalimaninin genisletilmesi yerine gereksiz yere istanbulu mahvetmek ve butun duzeni altust ederek hayati daha da felc noktasina getirmek! Lanet olsun ya! Ne yaptigini saniyor bu yukaridakiler? 3. Kopru neye fayda saglayacak etrafindaki ormanlari insaatlara cevirmekten baska? Yeni havalimani kurulacak ve tek yesil yerler olan havalimani ve 3. Kopru bolgeleri birlesecek yeni istanbul ormanin icine daha dogrusu ormani disari atip ormanin yerine gececek. Beton sehre hosgeldiniz. Gitmemiz icin yapiyrsunuz, zaten fazla kalmayacagiz bu gidisle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşuna ugraşmayın ~ 4 yıl önce
Çatlasanızda patlasanızda o havalimanı yapılacak. Almanya bile artık umudu kesti, THY ile anlaşmanın yolunu arıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capulcu ~ 4 yıl önce
Allah sana akil fikir ihsan etsin...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000