22 Ocak 2012, Pazar 08:32:51

3. HAVALİMANI İÇİN İLK RESMİ TEKLİF

İstanbul için 3. havalimanı gündemde. İlk öneri ise CHP’den geldi...
  • Keşke SAW atıl kalan bir havalimanı olarak tarihe geçmeseydi. Onun yerine Çorlu büyütülseydi. Boş yere oralara para yatırıldı. Turizmi negatif olarak etkileyeb bir havalimanı. Adam yurtdışından 2 saatte geliyor. Oradan Taksime 3 saatte gidiyor. Var mı böyle bir gariplik.
  • çorşu havaalanına yatırım yapsalar bence daha ıyı zaten hazır bı havaalanı var...
  • Depreme dayanıksız binaların yıkılacağını müjdeleyen Başbakanımız,buradaki döküntüleri Florya ve Yeşilköy sahilinde denizi doldurarak hem ek pist,hemde olan pisti uzatmak mümkün olur.Çorlu daki havaalanı Trakya ve Yunanistanla müşterek kullanmaya açarsak,bu havaalanın boş kalmasıda önlenir.Birde Sabiha Gökçene gerekli büyümeyi uygularsak.İstanbul un doğa katliamı kara yönünden önlenmiş olur .Deniz birkaç yıl sonra doğaya uyum sağlayacağına ümit ettiğim için bu öneride bulundum .
  • peki neyle ulasilcak istanbulin merkezine yana karsiya kadiköye ?? demeki ucak seyhati daha kisa sürecek,cünki corludan kadiköye herhalde bi 3 saate varilir . atatürk havalimanini büyütseler neolur deniz var önünde denizi doldursunlar .Hong Kong gibi .
İstanbul’a yapılması düşünülen 3. havalimanı projesi gündemdeyken, Trakya’yı da kapsayacak yeni bir havalimanı için Kırklareli’nin Babaeski ilçesi önerildi.

CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu bu amaçla hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Kesmimoğlu kanun teklifinin gerekçesinde, Tekirdağ Çorlu’daki askeri-sivil havalimanının atıl kaldığı, İstanbul’a yakın yeni bir havalimanının ise, Çorlu’yu körelteceği gibi, Trakya’nın ihtiyacını da karşılamayacağı vurgulandı.

Kanun teklifinde, Babaeski Kırklareli karayolu bölgesinde bir havalimanı inşa edilmesi ve proje çalışmalarına başlamak amacıyla Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı bütçesine bir milyon lira ödenek eklenmesi öngörülüyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, da İstanbul'a 3. havalimanının Türkiye'nin gündeminde olduğunu ve çeşitli kuruluşlar tarafından ön hazırlık yapıldığını açıklamıştı.

(Gazeteport)
3. HAVALİMANI İÇİN İLK RESMİ TEKLİF

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
Keşke SAW atıl kalan bir havalimanı olarak tarihe geçmeseydi. Onun yerine Çorlu büyütülseydi. Boş yere oralara para yatırıldı. Turizmi negatif olarak etkileyeb bir havalimanı. Adam yurtdışından 2 saatte geliyor. Oradan Taksime 3 saatte gidiyor. Var mı böyle bir gariplik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
çorşu havaalanına yatırım yapsalar bence daha ıyı zaten hazır bı havaalanı var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Depreme dayanıksız binaların yıkılacağını müjdeleyen Başbakanımız,buradaki döküntüleri Florya ve Yeşilköy sahilinde denizi doldurarak hem ek pist,hemde olan pisti uzatmak mümkün olur.Çorlu daki havaalanı Trakya ve Yunanistanla müşterek kullanmaya açarsak,bu havaalanın boş kalmasıda önlenir.Birde Sabiha Gökçene gerekli büyümeyi uygularsak.İstanbul un doğa katliamı kara yönünden önlenmiş olur .Deniz birkaç yıl sonra doğaya uyum sağlayacağına ümit ettiğim için bu öneride bulundum .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
peki neyle ulasilcak istanbulin merkezine yana karsiya kadiköye ?? demeki ucak seyhati daha kisa sürecek,cünki corludan kadiköye herhalde bi 3 saate varilir . atatürk havalimanini büyütseler neolur deniz var önünde denizi doldursunlar .Hong Kong gibi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000