14 Ağustos 2017, Pazartesi 10:08:13

3. havalimanın ismi için ilk adım Google Maps'te atıldı

Kuzey Ormanları’na yapılan İstanbul 3. Havalimanı’nın isim tartışmaları uzun süredir gündemdeki yerini koruyor.
  • Süper ve dünyada artık Recep Tayyip Erdoğan kucağına inmek sorunda kalır. Bence yakışır Reis...
  • Dünya Mars'ta nasıl yaşam kuracağını, mikroçiplerle böbrek yetmezliğini nasıl yeneceğini, pilotsuz uçaklara nasıl geçiş yapılabileceğini tartışıyor, biz havalimanının ismi ne olsunu... İşte tam da bu yüzden RTE olmalı, bu millete revadır... Kendini Atatürkçü zannedip burada Atatürk ismini tartışan arkadaşlar da maalesef Atatürk'ü hiç anlamamışlar. Eminim kendisinden 100 yıl sonra, kurduğu ülkede halan adının tartışılmasını bize hedef göstermiştir.
  • ATATÜRK H.L. devam etmeli ve kimse bunu değiştirmemeli.
  • There was a problem with that suggestion. O bile anlamis. Yani anlayan anlamis.

Kuzey Ormanları’na yapılan İstanbul 3. Havalimanı’nın isim tartışmaları uzun süredir gündemdeki yerini koruyor.

Halen inşaat halinde olan havaalanıyla ilgili bu tartışmalara Google’dan da bir hamle geldi. Google haritalarda havaalanının adı “Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Havaalanı” olarak gösteriliyor.

Oysa ki, AKP kurmayları kamuoyundan gelen tepkiler üzerine "ismi belirlendi" iddialarını ya reddetti ya da kesin bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'a yapılacak 3. Havalimanı'nın isminin “Recep Tayyip Erdoğan” olacağı iddiaları üzerine, "Biz havalimanını yaparız, ondan sonra ne ad koyarlarsa koysunlar. Tayyip Bey meraklısı değil, çok da sevmiyor bu işleri. Öyle bir şey olacağını düşünmüyorum" demişti.

Eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan da isim tartışmalarıyla ilgili, 3. havalimanına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adının verilip verilmeyeceği sorusuna, "12 yıldan beri Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkenin imarında, bu ülkenin kalkınmasında, çok önemli bir rol oynadı. Millet de zaten bunun cevabını verdi. Ne yapılsa azdır" diye yanıt vermişti.

Ancak AKP’den gelen üst düzey açıklamalara karşın 3. Havalimanı için isim tartışmalarında ilk adım Google Maps üzerinden atılmış oldu. (OdaTV)

3. havalimanın ismi için ilk adım Google Maps'te atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (105)

Murat ~ 3 ay önce
Süper ve dünyada artık Recep Tayyip Erdoğan kucağına inmek sorunda kalır. Bence yakışır Reis...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MARS ~ 10 ay önce
Dünya Mars'ta nasıl yaşam kuracağını, mikroçiplerle böbrek yetmezliğini nasıl yeneceğini, pilotsuz uçaklara nasıl geçiş yapılabileceğini tartışıyor, biz havalimanının ismi ne olsunu... İşte tam da bu yüzden RTE olmalı, bu millete revadır... Kendini Atatürkçü zannedip burada Atatürk ismini tartışan arkadaşlar da maalesef Atatürk'ü hiç anlamamışlar. Eminim kendisinden 100 yıl sonra, kurduğu ülkede halan adının tartışılmasını bize hedef göstermiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
değişmez ~ 10 ay önce
ATATÜRK H.L. devam etmeli ve kimse bunu değiştirmemeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Google der ki ~ 10 ay önce
There was a problem with that suggestion. O bile anlamis. Yani anlayan anlamis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000