11 Mayıs 2016, Çarşamba 10:05:31

3. havalimanı için 70 KM'lik metro geliyor

İstanbul’un Yeni Havalimanı için fizibilitesi tamamlanan metro ve hızlı tren ihalesine çıkılıyor.
  • arkadaşlar maşallah hep olumsuz yorumlar. Bir hava alanı ne demek neden gerekli bunları öncelikle araştırın evet bişeyler eksik gidebilir fakat hiç gitmemesinden daha iyidir. Bu tip projeler 3 günlük işler degil 50 yıllık 100 yıllık pojelerdir. 3 yıl geç giden metro mu sorununuz oldu. Doğayı katlediliyormuş evet katlediliyor ama insanların doğayı katlettiği kadar hiç bir proje doğayı bu kadar katletmiyor. Çok doğa meraklısı iseniz istanbulda ne işiniz var gidin köyünüzde oturun. Büyüyen gelişen sektörde birileri pasta payını artırmak istemesi iş imkanı açması mı agır geldi hayır nedir bu kadar olumsuz gördüğünüz şeyler
  • Ekonomiyi kurtaracak proje olarak tanıtılıyor. Doğanın hesabını kimse sorgulamıyor. Yaşayarak, bedelini ödeyerek göreceğiz.
  • o metro oraya gitmesin ki birileri sürünsün, sonra minnet etsin. yok öyle hemen metro. rant bitsin ondan sonra.
  • önce üstyapıyı yap, sonra altyapıya başla!!! REZALET!

İstanbul’un Yeni Havalimanı için fizibilitesi tamamlanan metro ve hızlı tren ihalesine çıkılıyor. Havalimanı güzergâhında 70 kilometrelik metro yapılacak. Yeni hattın mevcut metro ağları, Marmaray ve metrobüsle entegre olacağı belirtildi.

İstanbul'un Yeni Havalimanı için metro ve hızlı tren çalışmalarına start veriliyor. Etüt çalışmaları 2015'te başlayan ve fizibilitesi tamamlanan raylı sistemin ihalesi önümüzdeki birkaç ay içerisinde yapılacak. Yeni hat, Gayrettepe ve Halkalı'dan havalimanına hızlı ulaşım imkânı sağlayacak.

70 KİLOMETRELİK HAT

İstanbul'da dünyanın en gözde projelerinden biri olarak hayata geçirilen Yeni Havalimanı ile kent içerisindeki ulaşımın kolayca sağlanabilmesi amaçlanıyor. Hattın yapımı için birkaç ay içerisinde ihaleye çıkılacak. Güzergâhlarda toplamda 70 kilometrelik metro yapılacak. Yeni metronun, mevcut metro ağları, Marmaray ve metrobüsle entegre olacağı belirtildi. Yeni Havalimanı tren istasyonu, yapımı süren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçerek, gelecekte yeni bir hızlı tren hattının da kullanılmasına olanak sağlayacak şekilde dizayn edilecek. Ön etütlere göre Yeni Havalimanı raylı sistemi, Gayrettepe metro ve Halkalı tren istasyonlarına bağlanacak. Demiryolu hattı ise hızlı trenin havalimanından sonra devam ederek Halkalı İstasyonu'na ulaşmasını sağlayacak şekilde, "havalimanı ekspres treni ile hızlı trenin kullanabileceği" bir özellikte projelendirilecek.

VAGON ALIMI YAPILACAK

Projede kullanılacak trenler için de özel bir çalışma yapılacak. 120 kilometre hızla gidebilen özel araçların kabin görünüşü, yüksek hızlı tren silueti verecek, aerodinamik görünüşte olacak. Bu tanıma uyan 5 alternatif tasarım geliştirilecek. Araç iç mekan tertibinde engelliler için özel alan öngörülecek. Ayrıca bagajlı yolcuların pratik kullanımını sağlayacak düzenleme yapılacak. Metro hatlarının vagonları için alımlara bu yıl başlanacak.

METRO HATTI KAYAŞEHİR'E DE GİDECEK

İstanbul'un en büyük konut projesi hamlelerinden biri olarak hayata geçirilen Kayaşehir de metroya kavuşuyor. Avrupa'nın en büyük sağlık merkezinin de inşa edildiği bölgenin, ulaşım sorununu çözmek amacıyla yapımı kararlaştırılan metro hattına başlanıyor. Yenikapı'dan gelerek Başakşehir'e kadar uzanan metro hattı Kayaşehir'e uzatılacak. 2013'te hizmete giren Başakşehir metro hattının devamı niteliğinde olacak Kayaşehir metro hattı, 4 istasyondan oluşuyor. 6.5 kilometrelik uzunluğa sahip yeni hat sayesinde 10 dakikada Başakşehir'e ulaşım sağlanacak. Ayrıca Ataköyİkitelli metrosu ile yapılacak entegrasyon sayesinde Bakırköy sahil ile erişim sağlanacak. Yeni Havalimanı'na kolay ulaşım sağlayan hat, Başakşehir Metrokent istasyonu aracılığıyla havalimanına entegre edilecek. (Sabah)

3. havalimanı için 70 KM'lik metro geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Hep karamsar ~ 2 yıl önce
arkadaşlar maşallah hep olumsuz yorumlar. Bir hava alanı ne demek neden gerekli bunları öncelikle araştırın evet bişeyler eksik gidebilir fakat hiç gitmemesinden daha iyidir. Bu tip projeler 3 günlük işler degil 50 yıllık 100 yıllık pojelerdir. 3 yıl geç giden metro mu sorununuz oldu. Doğayı katlediliyormuş evet katlediliyor ama insanların doğayı katlettiği kadar hiç bir proje doğayı bu kadar katletmiyor. Çok doğa meraklısı iseniz istanbulda ne işiniz var gidin köyünüzde oturun. Büyüyen gelişen sektörde birileri pasta payını artırmak istemesi iş imkanı açması mı agır geldi hayır nedir bu kadar olumsuz gördüğünüz şeyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekolojist ~ 2 yıl önce
Ekonomiyi kurtaracak proje olarak tanıtılıyor. Doğanın hesabını kimse sorgulamıyor. Yaşayarak, bedelini ödeyerek göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhammet ~ 2 yıl önce
Dogaya cok merakliysan karadenize git orda ormandan gecilmio
kolpa ~ 2 yıl önce
o metro oraya gitmesin ki birileri sürünsün, sonra minnet etsin. yok öyle hemen metro. rant bitsin ondan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk mantığı ~ 2 yıl önce
önce üstyapıyı yap, sonra altyapıya başla!!! REZALET!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000