15 Eylül 2014, Pazartesi 15:10:18

3. HAVALİMANI İÇİN 5 MİLYAR EURO HAZIR!

4 Türk bankası 500’er milyon euroluk krediye ‘evet’ deyince, 4.3 milyar euro aranırken 5 milyar euro bulundu
  • Siz daha hainligin ne oldugunu ogrenin ilk once bunu icinde cok bir sey yapmanisz gerekmiyor sadece o mis uykusundan uyanip kafanizi kaldirmaniz yeterli. Neden kredi miktari aciklaniyorda odemesartlarindan kimse bahsetmiyor. Siz kac kere ev , araba kredisi aldiniz bilmem kac yil odemesiz allah askina. Ben sadece cok basit bir soru sordum bu formda issizlik sigortasinda birikmis para ozel bankalardan cekilip kamu bankalarina aktarildimi diye? Daha ne kadar sadelestirebilirim bu soruyu?
  • O zaman krediyle ev yada arabada almayın mantığa bak. Arkadaşlar herşey siyaset değil milli menfaatlerimiz konusunda bari birlik olalım. Çağ atlatacak proje geliyor biz hala neyi tartışıyoruz.borcu verecek bankalar memnun ödeyecek firmalar memnun devlet para koymayacak oda memnun orada 2 kat eleman alımı olacak vatandaş memnun ülkeye 2 kat turist gelecek esnaf memnun siz neyi eleştririyosunuz hala. Hainlik diyecem ama bi umut düzelirsiniz diye yine pozitif olalım bari
  • anahtar cumle "Hazine’nin de dolaylı garantisi" yani 80 milyon kefil.. havalimani karsiliginda havuza girmek isteyen mutahitler haksiz mi?
  • ne güzel iş. para devletten, ihale devletten, içi sonradan doldurulan ballı ihalelerden bu da. Nihat bey boşuna yükseltmedi rakamı, nasılsa arkasında akepe var. ne olacak ki, 50 milyar avro olsa ne yazar. pehhhhh.

Üçüncü Havaalanı’nın finansmanına ilişkin çalışmalardaki son gelişmelere göre kamu bankalarının 3 milyar euroluk krediyi vaat etmelerine karşılık, özel bankalardan 1,3 milyar euroluk kredi katkısı bekleniyordu.

Ekonomist’in ulaştığı bilgiye göre geçen haftaki görüşmeler sonucunda, konsorsiyumda yer alan İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi ve Denizbank, 500’er milyon euroluk krediye prensip olarak ‘’evet’’ dedi. Böylece özel bankaların desteği 2 milyar euroya ulaştı. Bu şekilde kamu bankalarının kredi taahhütleriyle birlikte rakam 5 milyar euroya yükseldi. Hazine’nin de dolaylı garantisiyle birlikte, paket kısa bir süre içinde netleşecek. Konsorsiyum üyelerinin özkaynak katkısıyla birlikte de imzalar atılacak.

3. HAVALİMANI İÇİN 5 MİLYAR EURO HAZIR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

mehmet el ~ 4 yıl önce
Siz daha hainligin ne oldugunu ogrenin ilk once bunu icinde cok bir sey yapmanisz gerekmiyor sadece o mis uykusundan uyanip kafanizi kaldirmaniz yeterli. Neden kredi miktari aciklaniyorda odemesartlarindan kimse bahsetmiyor. Siz kac kere ev , araba kredisi aldiniz bilmem kac yil odemesiz allah askina. Ben sadece cok basit bir soru sordum bu formda issizlik sigortasinda birikmis para ozel bankalardan cekilip kamu bankalarina aktarildimi diye? Daha ne kadar sadelestirebilirim bu soruyu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
mehmet bey size yazmadım zaten. bu konuyla alakalı yazdım. sizinki farklı bir konu. geri kaç yıl ödemesiz konusunda ise krediyi verecekler özel banka genelde. işbankası, garanti,denizbank vs.. ve borçlusu inşaatı yapacak firmalar. yani özel sektör özel sektöre bilmem kaç yıl geri ödemesiz kredi veriyor bunun kamu zararıyla ne alakası var anlamadım sizi. bu özel bankalar mevduatları bu şekilde değerlendiriyor. ödeme şartları geri ödeme şartları tamam özel sektörlerin kendi arasında yaptığı anlaşmayla iki tarafıda mutlu eden anlaşmalar.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
bu arada son sorunuzada açıklama isterseniz özel bankalarda biriken sigortaların bu bankaların batmasına karşın devlete ödemeleri gereken bir teminat var. aktarılan bu paralar devlette teminat olarak duruyor. o sigortayı toplayan banka batarsa kişilerin mağduruiyetini bir miktar önelemek amacıyla. bu sadece sigortada değil mevduat toplama işindede böyle. develete yatan banka teminatı yani.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
O zaman krediyle ev yada arabada almayın mantığa bak. Arkadaşlar herşey siyaset değil milli menfaatlerimiz konusunda bari birlik olalım. Çağ atlatacak proje geliyor biz hala neyi tartışıyoruz.borcu verecek bankalar memnun ödeyecek firmalar memnun devlet para koymayacak oda memnun orada 2 kat eleman alımı olacak vatandaş memnun ülkeye 2 kat turist gelecek esnaf memnun siz neyi eleştririyosunuz hala. Hainlik diyecem ama bi umut düzelirsiniz diye yine pozitif olalım bari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziya tarkan kozan ~ 4 yıl önce
anahtar cumle "Hazine’nin de dolaylı garantisi" yani 80 milyon kefil.. havalimani karsiliginda havuza girmek isteyen mutahitler haksiz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakan ~ 4 yıl önce
ne güzel iş. para devletten, ihale devletten, içi sonradan doldurulan ballı ihalelerden bu da. Nihat bey boşuna yükseltmedi rakamı, nasılsa arkasında akepe var. ne olacak ki, 50 milyar avro olsa ne yazar. pehhhhh.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000