27 Şubat 2017, Pazartesi 11:17:38

3. havalimanı güvenliğini Proline sağlayacak

İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenliğini Türk teknoloji şirketi Proline sağlayacak.
  • Kafa 500 diyeni it kopek sen kim olyorusun 40 mily o bir halka hakaret ediyorsun it soytarıya kurdler dünyada bir saygınlığı var ya seni
  • Proline yerli uretim 0 tum urunler ithal .. KGYS (Kent guvenlik yonetim sistemi) Eski ismi Mobese yapimi emniyetin iligini kuruttular sira hava limaninda .. Gerci sasirmamak lazim Malum ailedenler TOPBAŞ Ailesi .. Onlardan baskasinami verilecekti HAYIR...HADI HAYIRLI AKSAMLAR SIZE.. Anlayan anliyor ulkenin kanini emmeye devam..
  • türk teknoloji şirketi diyor da kullanılacak ekipmanları,yazılımı vs üretiyor mu yoksa ithal mı ediyor ? ayrıca bu firmanın sahipleri kimler acaba ? ihalesiz,25 yıllığına işi aldığına göre birilerinin ortağı,oğlu,yeğeni falandır !
  • Proline esittir.Bim ayni.firma.Masallah

İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenliğini Türk teknoloji şirketi Proline sağlayacak.

Proline açıklamasına göre, İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşaatını gerçekleştiren ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA, havalimanının güvenliğini sağlaması için Proline'ı tercih etti.

Anlaşma kapsamında Proline; havalimanı güvenliğini akıllı çit, radar, biyometrik sistemler ve termal kameraların da bulunduğu yeni nesil teknolojiler ile sağlayacak. Kurulan sistem, sabit ve hareketli kameralar ile akıllı video analiz sistemleri kullanılarak desteklenecek.

Ayrıca, proje kapsamında pist, apron, terminal ve otoparklar için yüksek teknolojili çözümler ile güvenli bir altyapı oluşturulacak. Giriş ve çıkışların biyometrik olarak kontrol altına alınacağı yapıda, yüz tanıma ve damar izi teknolojileri kullanılacak. Aktiviteler komuta kontrol merkezleri üzerinden izlenip, erken uyarı sistemleri ile operasyon merkezlerinin daha hızlı karar vermesi sağlanacak.

Proline; tamamlandığında sıfırdan yapılan dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda çevresel sistem güvenliği, video sistem güvenliği ve erişim kontrol sistem güvenliği çözümleri kullanarak entegre bir güvenlik sistemi kuracak.

"Potansiyel hatalar minimuma indirilecek"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, Türkiye tarihinin en büyük altyapı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenliğini, geliştirdikleri güvenli ve akıllı şehir çözümleri ile sağlamaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Doğanyiğit, şunları kaydetti:

"Dünyanın en önemli yolcu trafiği merkezlerinden biri olması beklenen bu havalimanında, tüm fazlar tamamlandığında yıllık 200 milyonun üzerine çıkartılabilir bir kapasitenin kullanıma sunulması planlanıyor. Bu denli yoğun trafiği olan alanlarda güvenliğin, mevcut kontrol sistemleri ve klasik kontrol mekanizmalarıyla sağlanması mümkün değildir.

Burada hayata geçireceğimiz akıllı güvenlik sistemleri ile başta insan faktöründen kaynaklanabilecek hatalar olmak üzere potansiyel hatalar minimuma indirilecek. Akıllı kararlar vererek önleyici aksiyonlar alabilen teknolojiler ile hızlı kararlar alınarak aksiyona geçilebilecek ve bu sürecin bir sonucu olarak da milyonlarca yolcunun konfor ve huzuru artırılmış olacak."

İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu ise İGA ile Proline arasındaki iş birliğinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Akçayoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

"Dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda, en son teknolojilerin kullanıldığı kusursuz güvenlik sistemlerinin bulunması gerekiyor. Böylesine büyük bir projenin güvenliğinde ise Türkiye'de ürettikleri teknoloji çözümlerini tüm dünyaya ulaştıran Proline ile iş birliği yapmaktan çok mutluyuz.

Bu iş birliğimiz ile havalimanında gerçekleşecek tüm operasyonlar kesintisiz ilerlemekle kalmayacak, aynı zamanda burası dünyanın en güvenilir alanlarından birisi haline de gelecek."

3. havalimanı güvenliğini Proline sağlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Osman ~ 1 yıl önce
Kafa 500 diyeni it kopek sen kim olyorusun 40 mily o bir halka hakaret ediyorsun it soytarıya kurdler dünyada bir saygınlığı var ya seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garip Yolcu ~ 1 yıl önce
Proline yerli uretim 0 tum urunler ithal .. KGYS (Kent guvenlik yonetim sistemi) Eski ismi Mobese yapimi emniyetin iligini kuruttular sira hava limaninda .. Gerci sasirmamak lazim Malum ailedenler TOPBAŞ Ailesi .. Onlardan baskasinami verilecekti HAYIR...HADI HAYIRLI AKSAMLAR SIZE.. Anlayan anliyor ulkenin kanini emmeye devam..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 1 yıl önce
türk teknoloji şirketi diyor da kullanılacak ekipmanları,yazılımı vs üretiyor mu yoksa ithal mı ediyor ? ayrıca bu firmanın sahipleri kimler acaba ? ihalesiz,25 yıllığına işi aldığına göre birilerinin ortağı,oğlu,yeğeni falandır !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok be yaa ~ 1 yıl önce
Herşey ithal be hocam.
yavuz kara ~ 1 yıl önce
Proline esittir.Bim ayni.firma.Masallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000