22 Ekim 2015, Perşembe 10:51:48

3. havalimanı çevresi coştu

3. Havalimanı projesiyle birlikte öne çıkan Arnavutköy, Kayabaşı ve Göktürk bölgelerinde gayrimenkul fiyatlarındaki artış devam ediyor.
  • ben, 10 yil once aldim piyango anca vurdu :)
  • allah sayın reisimizi başımızdan eksik etmesin.onun sayesinde arazilerimizi sattık şimdi parayı yiyoruz.
  • rantçılara gün doğdu..
  • 3.havalimani cevresindeki arsalarin,evlerin vs sahipleri kimler ve ne zaman almislar acaba ?

İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanı’nda çalışmalar hızla sürüyor. Yılda yaklaşık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının ilk etabının 2017’de tamamlanması bekleniyor. Temeli 2014 yılının haziran ayında atılan projenin tamamının ise 2018 sonunda bitmesi hedefleniyor.

Yatırımcının gözü 3. Havalimanı projesiyle birlikte Arnavutköy ilçesi, Başakşehir ilçesi sınırları dâhilindeki Kayabaşı bölgesi ve Eyüp ilçesi sınırları içerisindeki Göktürk bölgesine çevrildi. Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi verilere göre bu üç bölgede de son bir yıllık fiyat artışı dikkat çekici.

3. Havalimanı çevresindeki nitelikli konut stoğu en gelişmiş bölgelerden biri olan Göktürk’te, satılık konutların metrekare ortalama fiyatı son bir yılda yüzde 31 artarak 6.226 TL’ye yükseldi. Kiralık konutlarda ise metrekare ortalama fiyat 23 TL’yi buldu.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun geçeceği güzergâh ve bağlantı yolları ile 3. Havalimanı’nın konumunun açıklanması sonrasında fiyatların yükseldiği bir diğer bölge olan Arnavutköy ilçesinde ise satılık konut fiyatları ise son bir yılda yüzde 19 artık göstererek 1.846 TL oldu.

Yüzde 52 Prim Yaptı

Kayaşehir bölgesi ise 3. Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açıklanması sonrasında en çok konuşulan bölgelerden biri olmuştu. Metro güzergâhında da olması sebebiyle konut talebinin çok yüksek olduğu Kayaşehir’de konut fiyatlarının yıllık artışı yüzde 52 oranında. Konutların ortalama metrekare fiyatı ise 2.500 TL.

3. havalimanı çevresi coştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

kemal aydin ~ 3 yıl önce
ben, 10 yil once aldim piyango anca vurdu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reisim ~ 3 yıl önce
allah sayın reisimizi başımızdan eksik etmesin.onun sayesinde arazilerimizi sattık şimdi parayı yiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 yıl önce
rantçılara gün doğdu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 3 yıl önce
3.havalimani cevresindeki arsalarin,evlerin vs sahipleri kimler ve ne zaman almislar acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000