07 Kasım 2017, Salı 09:17:30

3 aylık aradan sonra ilk uçak indi

Pistteki bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından uçuş seferlerinin başlatıldığı Samsun - Çarşamba Havalimanına ilk uçak bu sabah indi.
  • If it’s not Boeing, than I’m not going.
  • Hamit ANIL beye sevgi ve saygılar.Adam gibi adamdı ve temiz bir şahsiyettir. Allah bahtını ve yolunu açık etsin.
  • Uçuş ekibi güler yüzlü ve misafirperverdi. Kanatta gitmeme rağmen huzurlu bir yolculuktu.
  • Ben bugunku uçuşta yolcu olarak uçtum.kaptanın anonslarından tutun,kabin amirinin ve diğer arkadasların güler yüzüne kadar herşey çok iyiydi.hepsi fotoğraftan daha güzel ve güleryüzlüydü teşekkürler herşey için.

Pistteki bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından uçuş seferlerinin başlatıldığı Samsun - Çarşamba Havalimanına ilk uçak bu sabah indi.

17 yıldır hizmet veren Samsun-Çarşamba Havalimanı, pistteki 20 santimlik çökmeler nedeniyle 7 Ağustos tarihinde kapatılarak, bakım ve onarım çalışmaları başlatılmıştı. Yaklaşık 3 ay süren çalışmaların ardından pistteki çöken yerlerin yeniden doldurulması ve yapılan bakım çalışmalarıyla birlikte, havalimanı tekrar hizmete açıldı.

İstanbul Atatürk Havalimanından sabah erken saatlerde havalanan TK2870 sayılı yolcu uçağı, saat 07.30 sıralarında Samsun-Çarşamba Havalimanına indi. Pistte inen ilk uçak, itfaiye ekiplerinin oluşturduğu su köprüsünden geçerek aprona yanaştı. Uçaktan inen yolcular havalimanı müdürlüğünce karşılanarak çikolata ikram edildi.

Uçağın inişinin ardından konuşma yapan Şantiye Koordinatörü Muzaffer Çaylı, “7 Ağustos 2017 tarihinde yer teslimi öncesinde şantiye çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızı 90 günde tamamlamayı planlamıştık. Bu süre içerisinde de çalışmalarımızı çok şükür tamamladık. Uçağımız bugün ilk seferini yapmış oldu. Biz bu süre içerisinde tüm alanın derz dolgularını yeniledik ve itfaiye yolunu da yeniledik. Biz uçaklarımızın inişini daha düzgün yapabilmesi için gereken düzenlemeleri de yaptık. Çalışmalarımız tamamlandı. Birkaç gün içerisinde de diğer ufak tefek eksikliklerimizi tamamlayacağız” dedi.3 aylık aradan sonra ilk uçak indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Aviator ~ 9 ay önce
If it’s not Boeing, than I’m not going.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ERZURUM'dan ~ 9 ay önce
Hamit ANIL beye sevgi ve saygılar.Adam gibi adamdı ve temiz bir şahsiyettir. Allah bahtını ve yolunu açık etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanatta giden yolcu ~ 9 ay önce
Uçuş ekibi güler yüzlü ve misafirperverdi. Kanatta gitmeme rağmen huzurlu bir yolculuktu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 9 ay önce
Ben bugunku uçuşta yolcu olarak uçtum.kaptanın anonslarından tutun,kabin amirinin ve diğer arkadasların güler yüzüne kadar herşey çok iyiydi.hepsi fotoğraftan daha güzel ve güleryüzlüydü teşekkürler herşey için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000