20 Aralık 2011, Salı 08:07:23

27 UÇAK SATIN ALDI

İşgal altındaki Karabağ konusunda Ermenistan'la büyük bir anlaşmazlık içerisinde olan Azerbaycan, savunma alanına yatırım yapmaya devam ediyor.
  • resmi olarak tanımadığın bir ülkede neden elçiliğin var o zaman?öküzün altında buzağı arama.kelime oyunu mu yapmak istiyorsun.o zaman azerbaycan da elçilik açsın ama tanımasın..biz ona da razıyız.
  • daha KKTC yi bile tanımadılar diyen arkadaş, türkiye'nin bile hala KKTC yi tanımadığından haberin yok herhalde. KKTC'yi önce türkiye tanısın sonra sıra azerbeycan a gelir.
  • Türkün Türkten başka dostu diyoruz da,daha KKTC'yi bile tanımadılar.Ondan sonra yok kardeşlik yok dostluk söylemleri..Nasıl kardeşlik anlayamadım.Anlayan varsa bi zahmet.......
  • eywallah saolasın...
Azerbaycan hava savunma gücünü, aldığı uçak ve helikopterlerle güçlendirdi. Azerbaycan'ın savunmaya yönelik Ukrayna'dan 27 uçak ve 12 helikopter aldığı bildirildi.

Azerbaycan APA ajansı, 2005-2010 yılları arasında Azerbaycan'ın Ukrayna'dan 27 savaş uçağı ve 12'de helikopter aldığını duyurdu. Uçak ve helikopterlerin maliyeti konusunda ise bir rakam verilmedi.

Bu arada Azerbaycan'ın 2012 bütçesinin yüzde 14.8'ini savunmaya ayırması planlanıyor. Azerbaycan, 2010'da savunmaya yaklaşık 3 milyar 300 milyon dolar ayırmıştı. Azerbaycan'ın 2011 savunma harcamaları ise 3 milyar 100 milyon dolar olarak hesaplanmıştı.
27 UÇAK SATIN ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
resmi olarak tanımadığın bir ülkede neden elçiliğin var o zaman?öküzün altında buzağı arama.kelime oyunu mu yapmak istiyorsun.o zaman azerbaycan da elçilik açsın ama tanımasın..biz ona da razıyız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
daha KKTC yi bile tanımadılar diyen arkadaş, türkiye'nin bile hala KKTC yi tanımadığından haberin yok herhalde. KKTC'yi önce türkiye tanısın sonra sıra azerbeycan a gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Türkün Türkten başka dostu diyoruz da,daha KKTC'yi bile tanımadılar.Ondan sonra yok kardeşlik yok dostluk söylemleri..Nasıl kardeşlik anlayamadım.Anlayan varsa bi zahmet.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
eywallah saolasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000