25 Ocak 2012, Çarşamba 14:50:34

222 YENİ UÇAK ALACAK...

Norveç Hava Yolları (Norwegian) şirketi, 122 adet Boeing 737 MAX8 ve 100 adet Airbus A320neo olmak üzere toplam 222 yeni uçak alarak filosunu genişleteceğini açıkladı...
  • Boeing caiz diyorsunuzda zamanında Obama'da ermeni soykırımını tanıyacağını açıklamıştı.Aradan bikaç ay geçtiği için unutuldu gitti.Osmanlı torunlarıyız diyorsunuz.bırakın bu geri kafalılığı.Airbus Fransa merkezli ancak Avrupa'nın uçak üretim firmasıdır.Eminim A380lerin bile bazı parçalarının Türkiye'den ihraç edildiğini bilmiyorsunuzdur.Bırakın kim hangi firmadan uçak alıyorsa alın.Her firma aldığı uçakla elde edeceği karlılığı düşünür.Sizin mantıkla o zaman gidelim Rus Tupolev uçaklarından alalım.Malum Boeing ve Airbus bu durumda CAİZ DEĞİL.
  • Haberde neden AB 320 resmi konulmuş tek başına? Airport Haber sanki AB için reklam yapıyor duygusu veriyor insana. 222 uçağın 122 si Boeing değil mi?
  • 122 tane Boeing caizdir.Ancak maalesef 100 uçaklık Airbus siparişi caiz değildir.Osmanlı torunlarına laf atan Fransızların uçaklarını almak bu devirde rabbimin rızasına karşı gelmektir.Lütfen Sarkozy efendi kendine çeki düzen ver!Biz osmanlı torunlarıyız.Sonra bir gece ansızın 82 Paris, 83 Nice , 84 Toulouse olur, ne olduğunu bile anlamazsın Sarkozy efendi...
  • Adam 50 yil sonraki hedefini anlatmis.Her sirket 50 yil sonrasi icin 200 tane ucaga ihtiyac duyuyor ama Bunlar gibi aciklama geregi gormuyor.Siradan bi reklam amacli haber iste.
Norwegian'dan yapılan basın açıklamasında, şirketin yeni yatırımlar ve filosunu genişletmek için 127 milyar Norveç kronu (15 milyar 200 milyon avro) harcayacağı bildirildi. 

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Şirketin Ceo'su Björn Kjos da yaptığı açıklamada, şirketin yaptığı anlaşmalar sonucunda, 122'si Boeing 737 MAX8, 100 tanesi de Airbus A32Oneo olmak üzere toplam 222 uçağı önümüzdeki günlerde filolarına katacaklarını bildirdi. İki şirket ile yapılan anlaşmalar uyarınca 150 uçağı daha alma hakkını garantilediklerini kaydeden Kjos, verilen siparişlerin şirketin gelecek yılları ile ilgili yapılan planların bir parçası olduğunu söyledi. 
 
İsveç Bankası Swedbank'tan havayolu uzmanlarından Hans Eric Jacobsen'in verdiği bilgiye göre, Norwegian'ın borsadaki hisse senetleri geçtiğimiz yıl içinde yüzde 12 oranında değer kazandı ve havayolu şirketi yaptığı yatırımlarla gelecekte Avrupa pazarında önemli bir şirket haline gelecek. Bunun da şirketin en büyük rakibi olan SAS (Skandinavia Hava Yolları) şirketini zorlayabileceği belirtiliyor. 
222 YENİ UÇAK ALACAK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 6 yıl önce
Boeing caiz diyorsunuzda zamanında Obama'da ermeni soykırımını tanıyacağını açıklamıştı.Aradan bikaç ay geçtiği için unutuldu gitti.Osmanlı torunlarıyız diyorsunuz.bırakın bu geri kafalılığı.Airbus Fransa merkezli ancak Avrupa'nın uçak üretim firmasıdır.Eminim A380lerin bile bazı parçalarının Türkiye'den ihraç edildiğini bilmiyorsunuzdur.Bırakın kim hangi firmadan uçak alıyorsa alın.Her firma aldığı uçakla elde edeceği karlılığı düşünür.Sizin mantıkla o zaman gidelim Rus Tupolev uçaklarından alalım.Malum Boeing ve Airbus bu durumda CAİZ DEĞİL.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Haberde neden AB 320 resmi konulmuş tek başına? Airport Haber sanki AB için reklam yapıyor duygusu veriyor insana. 222 uçağın 122 si Boeing değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
122 tane Boeing caizdir.Ancak maalesef 100 uçaklık Airbus siparişi caiz değildir.Osmanlı torunlarına laf atan Fransızların uçaklarını almak bu devirde rabbimin rızasına karşı gelmektir.Lütfen Sarkozy efendi kendine çeki düzen ver!Biz osmanlı torunlarıyız.Sonra bir gece ansızın 82 Paris, 83 Nice , 84 Toulouse olur, ne olduğunu bile anlamazsın Sarkozy efendi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Adam 50 yil sonraki hedefini anlatmis.Her sirket 50 yil sonrasi icin 200 tane ucaga ihtiyac duyuyor ama Bunlar gibi aciklama geregi gormuyor.Siradan bi reklam amacli haber iste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000