28 Ocak 2014, Salı 08:10:16

2018 YILINDA TÜRK SEMALARINDA OLACAK

Radara yakalanmadığı için “hayalet uçak” olarak anılan 5. nesil savaş uçağı F-35’ler için, Türkiye sipariş kararı vermeye hazırlanıyor.
  • Bizim pilotlar,bunu havada aglatir be... Bu ucagin karizmasini ancak bizimiler cizer.. Hadi hayirlisi..
  • rus uçakları ucuz niye us made uçak alıyoruz diyen arkadaşlara maliyet denen şeyin ilk alım fiyatından ibaret olmadığını hatirlatirim. ucuz etin yahnisi yavan olur, az biraz araştırın total maliyet nedir nasıl hesaplanır.
  • Kodları alıp kime atış yapmayı planlıyorsun a uyanık oğlum? Bir kod hikayesidir tutturmus millet. Bunları yazanlarin yaşı kaç acaba?
  • Dost düşman tanıma tanıtma sistemi olarak bilinen IFF (Identification Friend and Foe) sistemin kodlarını vermek istemiyor Amerika !!!! Eğer Yunanistan yada israil ile kapışmaya kalksaydık elimizdeki F16 uçakları savaşamayan şahindi , çünkü kodları ABD vermedi.

Radara yakalanmadığı için “hayalet uçak” olarak anılan 5. nesil savaş uçağı F-35’ler için, Türkiye sipariş kararı vermeye hazırlanıyor.

F-35 projesi kapsamında Türkiye’nin geçen yıl 5 Ocak’ta sipariş kararı verdiği 2 uçağın tedariki, daha sonra tekrar değerlendirilmek üzere ertelenmişti. Türkiye’nin önümüzdeki günlerde toplanacak SSİK (Savunma Sanayii İcra Komitesi)’nde, hayalet uçağın alımına başlanması konusunda adım atacağı öğrenildi. Türkiye uçaklardan ABD Hava Kuvvetleri versiyonunda olanından sipariş verecek. Uçaklar, 2018’de Türk semalarında olacak. Hava Kuvvetleri Komutanlığı da F-35 üs hazırlıklarını sürdürüyor.

‘Hayalet uçak’ için sanal eğitim!

Neden ertelenmişti?

Geçen yıl 5 Ocak’ta sipariş kararı verilen 2 uçağın tedariki ertelenmişti. Erteleme gerekçesi, “F-35’in harekat kabiliyetlerinin istenen seviyeye ulaşmada planlananın gerisinde kalması ile ABD ve diğer ortak ülkelerin siparişlerini ileriki yıllara ötelemesi sebebiyle artan uçak maliyetleri” olarak gösterilmişti. (Gazetevatan)

2018 YILINDA TÜRK SEMALARINDA OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Vay.Vay. ~ 4 yıl önce
Bizim pilotlar,bunu havada aglatir be... Bu ucagin karizmasini ancak bizimiler cizer.. Hadi hayirlisi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rusculara ~ 4 yıl önce
rus uçakları ucuz niye us made uçak alıyoruz diyen arkadaşlara maliyet denen şeyin ilk alım fiyatından ibaret olmadığını hatirlatirim. ucuz etin yahnisi yavan olur, az biraz araştırın total maliyet nedir nasıl hesaplanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kodlar ~ 4 yıl önce
Kodları alıp kime atış yapmayı planlıyorsun a uyanık oğlum? Bir kod hikayesidir tutturmus millet. Bunları yazanlarin yaşı kaç acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fly ~ 4 yıl önce
Kodlar derken? iff sistemi cok kolay bir sistem saniyorsunuz herhalde? milli iff yapildi ve F16lara entegre edilirken Aselsanda intihar (!) eden 3 muhendislerimizi unuttunuz mu? ABD iff sistemini israile source code olarak verirken bize niye kapali vermekte? Yarin yunanistan'la savasa girersek F16'lardan tek fuze bile firlatilamayacagini biliyormusunuz?
IFF ~ 4 yıl önce
Dost düşman tanıma tanıtma sistemi olarak bilinen IFF (Identification Friend and Foe) sistemin kodlarını vermek istemiyor Amerika !!!! Eğer Yunanistan yada israil ile kapışmaya kalksaydık elimizdeki F16 uçakları savaşamayan şahindi , çünkü kodları ABD vermedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000