30 Eylül 2009, Çarşamba 07:42:18

1900 metreden uçtu, kayalıklara düştü!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütüyle uçuş yapan Rus pilot kayalıklara düştü.

Türk pilotlarının yardımı ile gerçekleştirilen kurtarma operasyonu filmleri aratmayan görüntülere sahne oldu. Bin 900 metre rakımlı Babadağı'ndan havalandıktan kısa süre sonra gözden kaybolan Rus pilot Alexey Golovanov, kayalıklara asılı vaziyette bulundu. Sol kalça kemiğinde kırık olduğu için yerinden hareket edemeyen Rus Golovanov'un imdadına aynı yerde uçuş yapan Türk pilotları koştu. Önce yardım isteyen pilotlar, daha sonra bir sağlıkçı gibi yaralıyla ilgilendi.

Dalaman Hava Meydan Komutanlığı'ndan kalkan helikopter, Babadağı'nın bin 700 metre rakımına indi. Buradan Rus turisti bulan Türk pilotlarının kaza yerinde yaktığı ateşten faydalanarak olay yerine hareket etti. Ancak Rus pilotun düştüğü yerin kayalık ve ağaçlık olması nedeniyle yaralıyı bir türlü alamadı. Yeniden bin 700 metreye iniş yaptı. Helikopter devre dışı kalınca yaralı turist, Türk pilotların omuzunda düz bir araziye taşındı.

Alexey Golovanov, olay yerine yeniden gelen helikopterden indirilen sedyeye yatırıldı. Sedyeye sıkıca bağlandıktan sonra iple çekilen Rus pilot, Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

(Zaman)

1900 metreden uçtu, kayalıklara düştü!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000