05 Ağustos 2011, Cuma 08:50:30

14 ŞİRKET UÇAKLARA TALİP!

İzmir Çiğli’de temmuzda meydana gelen ve iki pilotun şehit düştüğü T-37/C eğitim uçaklarını envanterden çıkaracak 52 eğitim uçağı alımı için 14 firma bilgi istek dokümanı aldı...
  • turkiyeden vestel ve servus hakkında bilgisi olan varmı?
  • Türk Hava Kurumu eğitim uçağı üretecekmiş! yoksa inanmıyomusunuz?
  • uzay çağını yakalayan hava kuvvetlerimiz....komedi resmen
  • T-37 ler bundan bir ay önce şu an olduklarından sadece bir ay daha gençlerdi ve uçuşlarına devam ediyorlardı?Bir ay da tamamının envanterden kaldırmak şu soruyu aklıma getiriyor."Bu ülkede bir şeylerin değişmesi için illa birilerinin hayatlarını kaybetmesi mi gerekiyor?"
Bilgi istek dokümanı alan firmalar arasında İtalyan Alenia Aeronautica, Koreli KAI, Amerikan Cessna ve Brezilyalı Aeromot firmaları ile Türkiye’den Vestel ve Servus firmaları yer alıyor.

İhale gelecek yıl
 
Bilgi istek dokümanı alan bütün firmaların ihaleye katılması beklenmese de bu kadar firmanın istekli olduğunu beyan etmesinin, eğitim uçağının alımı sırasında büyük bir rekabete yol açacağı değerlendiriliyor. Edinilen bilgiye göre, temmuzda düşerek 2 pilotun şehit olmasına neden olan T-37/C tipi eğitim uçaklarını envanterden çıkaracak 52 adet eğitim uçağı alımı için 14 firma bilgi istek dokümanı aldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine dahil olacak uçaklar için ihalenin önümüzdeki yıl açılması bekleniyor.

İlk kez bu kadar fazla firmanın bilgi istek dokümanı almasının eğitim uçaklarının ihalesi aşamasında sürpriz bir rekabete yol açacağı değerlendiriliyor. Öte yandan halen Kore firması KAI’ye ait KT-1 tipi eğitim uçaklarının modernizasyon çalışmaları sürüyor. 36 adet KT-1 eğitim uçağının yıl sonunda envantere dahil edilmesi amaçlanıyor.

Milliyet
14 ŞİRKET UÇAKLARA TALİP!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
turkiyeden vestel ve servus hakkında bilgisi olan varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Türk Hava Kurumu eğitim uçağı üretecekmiş! yoksa inanmıyomusunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uzay çağını yakalayan hava kuvvetlerimiz....komedi resmen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
T-37 ler bundan bir ay önce şu an olduklarından sadece bir ay daha gençlerdi ve uçuşlarına devam ediyorlardı?Bir ay da tamamının envanterden kaldırmak şu soruyu aklıma getiriyor."Bu ülkede bir şeylerin değişmesi için illa birilerinin hayatlarını kaybetmesi mi gerekiyor?"

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000