19 Aralık 2017, Salı 14:44:39

13 kişiyi taşıyan uçak düştü

Rusya'nın Naryan-Mar kentinde 13 kişiyi taşıyan bir uçağın düştüğü bildirildi.
  • Uçak resmen stall olmuş, belki limitinden fazla yük , belki motorda takat kaybı sebep oldu ama hiç bir pilot motoru duran uçakta sağa veya sola dönüş vermez, istikamette alçalıp sürat kazanmak için burun ezer. Bu da muhtemelen yerleşim yerine düşürmemek için sağdan kalkış başını terk etmiş.
  • Bi defa an-2 tek motorlu. Burada yasanan emergency kalkisa mutakip motor durmasi, yapilan hata ise 1000agl altinda piste geri donmeye calismak gibi duruyor acizane gorusum.
  • Uçağın sol motoru buzlanma sebebiyle Durmuş sol motoru Duran uçakta sağ yatış yapmaya başlamış Bu sebeple düşmüş
  • Kargo yüklemesi yanlış yapılmış Bu sebeple uçağın ağırlık merkezi değişmiş ve kaptan'da maalesef bunu engelleyememiş uçak düşmüş herkese Geçmiş olsun

Rusya'nın Naryan-Mar kentinde 13 kişiyi taşıyan bir uçağın düştüğü bildirildi.

Edinilen bilgiye göre; Antonov An-2 tipi 13 kişiyi taşıyan bir uçağın kalkışından çok kısa bir süre sonra henüz bilinmeyen bir nedenle düştüğü ve uçaktaki 13 kişiden 4'ünün öldüğü öğrenildi.

Kazadan kurtulanların ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı, uçaktakilerin de İçişleri Bakanlığı'na bağlı çalışanların olduğu belirtildi.

13 kişiyi taşıyan uçak düştü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Stall ~ 28 gün önce
Uçak resmen stall olmuş, belki limitinden fazla yük , belki motorda takat kaybı sebep oldu ama hiç bir pilot motoru duran uçakta sağa veya sola dönüş vermez, istikamette alçalıp sürat kazanmak için burun ezer. Bu da muhtemelen yerleşim yerine düşürmemek için sağdan kalkış başını terk etmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Single engine ~ 29 gün önce
Bi defa an-2 tek motorlu. Burada yasanan emergency kalkisa mutakip motor durmasi, yapilan hata ise 1000agl altinda piste geri donmeye calismak gibi duruyor acizane gorusum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korgun ~ 29 gün önce
Uçağın sol motoru buzlanma sebebiyle Durmuş sol motoru Duran uçakta sağ yatış yapmaya başlamış Bu sebeple düşmüş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka mı yaptın? ~ 29 gün önce
Uçak tek motorlu zaten :)
Bence ~ 29 gün önce
Uçağın kalkıştan sonra motoru durmuş, pilotta geri dönebileceğini düşünüp var gücüyle sağdan dönüş yapmış piste doğru uçak daha dönüşü bitiremeden stall’a girip düşmüş. Uçuş okullarından öğretilen kalkıştan sonra motor arızası olursa istikametimde bir noktaya acil iniş yaparım öğretisi direk bu sebepten işte.
sağa moment ~ 29 gün önce
veriyorsa sol motor çalışıyor ve sağ motor durmuş olmasın?
TC ~ 29 gün önce
Akil siz, an2 tek motorlu.
Tek ~ 29 gün önce
Tek motorlu bir uçağın sol motoru durmuş.NTSB de çalışsana
Kargo ~ 29 gün önce
Kargo yüklemesi yanlış yapılmış Bu sebeple uçağın ağırlık merkezi değişmiş ve kaptan'da maalesef bunu engelleyememiş uçak düşmüş herkese Geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000