24 Şubat 2010, Çarşamba 08:43:24

1000 mühendisin 11 Eylül şüphesi!

11 Eylül saldırılarını teröristlerin yapmadığını öne süren bin mimar ve mühendis, “200 bin ton çeliğin 11 saniyede erimesi mümkün değil. İçerde patlama meydana gelmiş olabilir” diyor.
  • Artık ABD kendi bile kabul ediyor. Hiçbir gökdelen öyle dimdik yere yığılmaz. Bunu sağlamak için temellerin özel noktalarına patlayıcılar yerleştirmek lazım. Ayrıca bu durumda bile böyle bir yıkım başarılamıyor. Bu binaların çökmesini hatırlayalım. Amerika kendisi bile "ya pardon biz onu Irak ı işgal ve Ortadoğu yu istila etmek için bahane olsun diye yaptık" diyor. Dünyayı kerizledik diyor. Şimdi mi aklınıza geldi ey dünyalılar. Daha yeni mi anladınız? Yapacak bişey yok. Malesef güç konuşuyor. Mızrak balta devri geçtiği için eski bağımsızlık savaşları da verilemiyor. Ya güçlü olursun ya da bölünerek yok olursun mantığını dünyaya yayıyor Amerikalı... Çok üzgünüm...
  • Evet cokdan insanlar ABD'nin kendisi yaptigini biliyorlardi, Bu ve Bunun gibi Bircok Olaylarin gerceklestigi gibi.Ornegin JFK Infazi. ......ve Evet AfganistanIrak gercegide var ortada,gozle gorulen......Ancak isik gormeyen daha bircok baska nedenlerolanlar var.... Ornegin Insanlarinigin ozgur haklarina tecavuz edilmesi gibi(TC'de zaten cokdaaan yok bunlar)..... Veya Insanlari CHIP'lemek tessebusu gibi(bu proje hizla gerceklesiyor).....Cunku korku insanliga herseyi kabul ettirir.... Bunlar ve bilmedigimizhayal edemedigimiz daha nice projelere hizmet etmekte, Bu projelere imzalarini attan asil golge grup BILDERBERG grubudur,masonlugun ana ocagi...Sizce secimler tesadufmu?....Zencidogum belgesi olmayan basbakan?......Asker.......
  • 11 Eylül bir muamma. Benim kanım ihbar geldi ama dikkate almadılar veya almak istemedikleri yönünde . ABD normal ve haklı olarak kendi ulusunun çıkarını düşünüyor bunun için ABD ye düşman olmak gerekmez. Sizin öz kardeşiniz var ve ailesini geçinidiremiyorsa size bağırıp çağırması doğrumudur? Herkes ailesine sahip çıkacak. Ayrıca 1960 larda memura verilecek bir kuruş yokken ABD den çuvalla para geldi.Sıkışınca hep ABD ye gidilmedimi ?Savaş uçağımız varda biz ABD malını onları zemgin etmek için kullanıyoruz. Düşünün binlerce mühendisin emeği know how 'ı olan uçağı size parayla da olsa satıyor. Yapamıyoruz sonrada yaptırmıyorlar diyoruz. Sonuçta biz bir aileyiz. Ailemize sahip çıkalım. ABD de öcü değil o da ailesine sahip çıkıyor.
  • duyarlı arkadasımıza tesekkur edıyorum; ama ona yorum yapan amerıkan mallını kullanma internete girme hastaneye gitme gibi kahvehane önerisi yapan arkadaşa derim ki; bu çözüm degil cözüm çalışıp en iyisini her alanda üretmektir bu da tam bagımsızlıkla olur ancak, tam bagımsızlık da dirayetli-egitimli-mücadeleci halkların hak ettiği kimseye armagan edilmeyen Atatürk gibi liderlerin önderliğinde kazanılabilecek onurlu yaşam şeklidir...

ABD’de dokuz yıl önce yaşanan 11 Eylül saldırılarında New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kuleleri ile Pentagon binası hedef olmuş, yaklaşık 3 bin kişi hayatını kaybetmişti. Bugüne kadar bu olayın aslında bir terör saldırısı olmadığı ve Amerikan gizli servisleri tarafından organize edildiğine dair onlarca iddia ortaya atıldı. Büyük yankı yaratan bu iddialara önceki gün bir yenisi daha eklendi. Amerikalı 1000 inşaat mühendisi ve mimarın “11 Eylül Gerçeği için Mimar ve Mühendisler” adıyla kurduğu grup, saldırılarda uçak çarpması sonucu çöken Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin bu şekilde yıkılmasının mümkün olmadığını öne sürdü.

‘Açıklanan raporlar çelişiyor soruşturma açılmalı’

Grubun sözcüsü Richard Gage, binaları oluşturan 200 bin ton çeliğin 11 saniye içinde eriyerek yıkılmasının mümkün olmadığını belirterek “Bu kadar büyük bir miktarda çeliği eritmek için malzemenin yapay olarak dış bir etkenle patlatılması gerekir” dedi. Binaların çökmesiyle ilgili incelemenin tekrarlanması gerektiğini savunan Gage “Federal Acil Durumlar Kurumu ile Ulusal Standart ve Teknoloji Enstitüsü’nün raporları, binaların çöküşüyle ilgili yetersiz, çelişen ve sahte bilgiler veriyor. Şüphe bırakmayan yeni bir inceleme yapılmalı. Daha önceki incelemeleri yapan yetkililer hakkında da soruşturma açılmalı” diye konuştu.

İDDİALAR BELGESELE DE KONU OLMUŞTU

ABD’de 2006 yılında Dylan Avery tarafından çekilen ’Loose Change’ adlı belgeselde de 11 Eylül saldırılarının arkasında ABD’nin olduğunu öne sürülmüştü. Belgeselde Usame bin Ladin’in Nisan 2001’de Dubai’de CIA’nın bölge şefi tarafından ziyaret edildiği iddia edilmişti.

Enkazda patlayıcı maddeler bulundu

11 Eylül Gerçeği için Mimar ve Mühendisler grubu, iddialarına gerekçe olarak şunları gösteriyor:

- 200 bin ton çeliğin 11 saniye içinde eriyip yıkılması mümkün değil. Dışarıdan bir etki gerekir. İkiz kulelerin yanında yıkılan Bina 7’ye uçak çarpmadı.

- Çevredeki 100 kadar tanık binadan patlamalar duyduklarını ve alev topları gördüklerini söyledi. Ayrıca binadan tonlarca ağırlığındaki bir çelik kütlesi yaklaşık yaklaşık 100 kilometre hızla 200 metre uzağa fırladı. Bunu da ancak güçlü bir patlayıcı yapabilir.

- Dünya Ticaret Merkezi enkazında ve çevresinde yapılan incelemede ısıyla harekete geçen gelişmiş nano-termik patlayıcı maddelere rastlandı.

(Vatan)

1000 mühendisin 11 Eylül şüphesi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Artık ABD kendi bile kabul ediyor. Hiçbir gökdelen öyle dimdik yere yığılmaz. Bunu sağlamak için temellerin özel noktalarına patlayıcılar yerleştirmek lazım. Ayrıca bu durumda bile böyle bir yıkım başarılamıyor. Bu binaların çökmesini hatırlayalım. Amerika kendisi bile "ya pardon biz onu Irak ı işgal ve Ortadoğu yu istila etmek için bahane olsun diye yaptık" diyor. Dünyayı kerizledik diyor. Şimdi mi aklınıza geldi ey dünyalılar. Daha yeni mi anladınız? Yapacak bişey yok. Malesef güç konuşuyor. Mızrak balta devri geçtiği için eski bağımsızlık savaşları da verilemiyor. Ya güçlü olursun ya da bölünerek yok olursun mantığını dünyaya yayıyor Amerikalı... Çok üzgünüm...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet cokdan insanlar ABD'nin kendisi yaptigini biliyorlardi, Bu ve Bunun gibi Bircok Olaylarin gerceklestigi gibi.Ornegin JFK Infazi. ......ve Evet AfganistanIrak gercegide var ortada,gozle gorulen......Ancak isik gormeyen daha bircok baska nedenlerolanlar var.... Ornegin Insanlarinigin ozgur haklarina tecavuz edilmesi gibi(TC'de zaten cokdaaan yok bunlar)..... Veya Insanlari CHIP'lemek tessebusu gibi(bu proje hizla gerceklesiyor).....Cunku korku insanliga herseyi kabul ettirir.... Bunlar ve bilmedigimizhayal edemedigimiz daha nice projelere hizmet etmekte, Bu projelere imzalarini attan asil golge grup BILDERBERG grubudur,masonlugun ana ocagi...Sizce secimler tesadufmu?....Zencidogum belgesi olmayan basbakan?......Asker.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
11 Eylül bir muamma. Benim kanım ihbar geldi ama dikkate almadılar veya almak istemedikleri yönünde . ABD normal ve haklı olarak kendi ulusunun çıkarını düşünüyor bunun için ABD ye düşman olmak gerekmez. Sizin öz kardeşiniz var ve ailesini geçinidiremiyorsa size bağırıp çağırması doğrumudur? Herkes ailesine sahip çıkacak. Ayrıca 1960 larda memura verilecek bir kuruş yokken ABD den çuvalla para geldi.Sıkışınca hep ABD ye gidilmedimi ?Savaş uçağımız varda biz ABD malını onları zemgin etmek için kullanıyoruz. Düşünün binlerce mühendisin emeği know how 'ı olan uçağı size parayla da olsa satıyor. Yapamıyoruz sonrada yaptırmıyorlar diyoruz. Sonuçta biz bir aileyiz. Ailemize sahip çıkalım. ABD de öcü değil o da ailesine sahip çıkıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
duyarlı arkadasımıza tesekkur edıyorum; ama ona yorum yapan amerıkan mallını kullanma internete girme hastaneye gitme gibi kahvehane önerisi yapan arkadaşa derim ki; bu çözüm degil cözüm çalışıp en iyisini her alanda üretmektir bu da tam bagımsızlıkla olur ancak, tam bagımsızlık da dirayetli-egitimli-mücadeleci halkların hak ettiği kimseye armagan edilmeyen Atatürk gibi liderlerin önderliğinde kazanılabilecek onurlu yaşam şeklidir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000