31 Ekim 2011, Pazartesi 13:15:19

"YARGI KARARI TARTIŞILIR"

Gökkuşağı Hareketi, Hava-İş seçimlerine yapılan itirazın Yargıtay’ca onanmasına yönelik açıklama yaptı...
  • genel kurul gunu gokkusagi delegesi olan ama tamamen duygusal!!!! sebeplerden bir anda taraf degistirip mevcut yonetimin tarafina gecen suat nasil sef oldu onu anlat sen once sonra isten atilan ozurlu delege arkadas ise geri nasil dondu anlatiriz...
  • Sen hangi maskeyi takarsan tak yandaşların gerçek kimliğini ele veriyor başkan.
  • ahmet kaya sever pek demokrat arkadaşım, madem kim nerede ne yazıyor hafiyeliğine soyundun işini tam yap. mesela bu faşist yorumlarına sessiz kalan denrimci başkanına git sor 2000'DE YENİ GÜNDEM gazetesinin yazarları arasında kim varmış??
  • Pek devrimci başkan, yandaşların faşistliğe soyunmuş, yazısı onlarca farklı site, gazete de çıkmış bir kadın ve bir zamanlar birlikte mücadele ettiğin insanları "terörist" ilan ederken sen hangi hava yolunu örgütlüyorsun? Demokrasi anlayışının RTE'den farkı kalmamış. Biz seni bir şey zannetmiştik. Keza uzaktan öyle görünüyordun. Yazık sana, yazıklar olsun....
Gökkuşağı Hareketi, Hava-İş seçimlerine yapılan itirazın Yargıtayca onanmasına yönelik açıklama yaptı. Açıklamada,"Bu onama da sadece yargıdaki tartışmalı kararlardan biri olmuştur" denildi.
 
Gökkuşağı Hareketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Gökkuşağı Hareketi Hava İş üyesi işçilerin "Demokratik Şeffaf Temiz Sendika" talebiyle oluşturdukları birlikteliğin adıdır. Ne bir sendikadır ne de kasası, maaşlı çalışanları, sekreterleri vardır. Ne genel kurulla sınırlıdır ne de iktidar, başkanlık hırsıyla hareket etmektedir.
 
Gökkuşağı Hareketi, Aralık 2009 yılında yapılan Hava İş Sendikası Olağan Genel Kurulunda toplumun sesi ve vicdanı olarak seçimlere katılmış ve şaibeli 1 (bir) oyla ve yine hakim kararıyla 22 yıllık yönetim iktidarını korumuştur.
 
Genel Kurulun ardından, alınan kararlar unutulmuş, ikale sözleşmesi işveren tarafından dayatılmış ve bini aşkın çalışan işten atılmış, sürgüne ve baskıya maruz kalmıştır. Hava İş yönetimi ise, işverenle açtığı  "beyaz sayfa" gereği işleri, sendika avukatına havale etmekten başka bir işlev görmemiştir.  
 
Bu durumda Delegeler yapılması gerekeni yani, olağanüstü genel kurul toplaması yönünde tüzüğün öngördüğü sayının yaklaşık iki katı imzayla yönetime çağrı yapmıştır. Yönetim Kurulu tüzüğün gereğini yapmamış, olağanüstü genel kuruldan kaçmıştır. Konu mahkemeye taşınmış mahkeme ne yazık ki işçilerin talepleri doğrultusunda değil sendikal bürokrasiyi koruyan bir karar vermiştir. Adil olmayan bu karar Yargıtay tarafından onanarak kesinleşmiştir.
 
Türkiye’de yargının bağımsız olmadığını yargıçlar bile kabul etmektedir. Yargı kararları tartışmalıdır. Bu onama da sadece yargıdaki tartışmalı kararlardan biri olmuştur . Yargıtay sonucu bizim için sürpriz değildir. Yargı üzerinde “becerikli” olduklarını, olağan genel kurul sonucuna karar verilirken de tanık olmuştuk!
 
Ancak önümüzde olağan genel kurul vardır ve işçilerin adaletinden ve iradesinden kaçılamaz. Hava İş üyesi işçiler, temsilcilerin seçimle belirlenmesine bile karşı çıkan, işverenin işçilerden keserek kasasına yatırdığı aidatların hesabını vermeyi reddeden, kendi işçilerini nedensiz işten atan, bu anti demokratik kirli anlayışı değiştirmeye, kendilerine yaraşır bir yapıya kavuşturmaya kararlıdır. Sendika Ağalığının da bir ömrü ve sonu vardır! "
"YARGI KARARI TARTIŞILIR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 7 yıl önce
genel kurul gunu gokkusagi delegesi olan ama tamamen duygusal!!!! sebeplerden bir anda taraf degistirip mevcut yonetimin tarafina gecen suat nasil sef oldu onu anlat sen once sonra isten atilan ozurlu delege arkadas ise geri nasil dondu anlatiriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sen hangi maskeyi takarsan tak yandaşların gerçek kimliğini ele veriyor başkan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ahmet kaya sever pek demokrat arkadaşım, madem kim nerede ne yazıyor hafiyeliğine soyundun işini tam yap. mesela bu faşist yorumlarına sessiz kalan denrimci başkanına git sor 2000'DE YENİ GÜNDEM gazetesinin yazarları arasında kim varmış??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Pek devrimci başkan, yandaşların faşistliğe soyunmuş, yazısı onlarca farklı site, gazete de çıkmış bir kadın ve bir zamanlar birlikte mücadele ettiğin insanları "terörist" ilan ederken sen hangi hava yolunu örgütlüyorsun? Demokrasi anlayışının RTE'den farkı kalmamış. Biz seni bir şey zannetmiştik. Keza uzaktan öyle görünüyordun. Yazık sana, yazıklar olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000