08 Ekim 2009, Perşembe 10:44:52

SENDİKA SEÇİMLERİNDE GÖKKUŞAĞI KILIÇ ÇEKTİ

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Genel Kurulu için hazırlıklar devam ediyor. Mevcut yönetime alternatif olarak ortaya çıkan Gökkuşağı Hareketi bugün bir basın toplantısı düzenledi.
  • OKUDUĞUNU ANLAMAKTAN ACİZ BİRTAKIM YORUMCULARA BAKIYORUMDA MEVCUT SENDİKA YÖNETİMİNİ SAVUNANLARIN KİMLER OLDUĞUNU ÇOK DAHA İYİ ANLIYORUM SİZLER CHE'Yİ AYÇİNMİ SANDINIZ SAVUNMAYA KALKARAK YALAKALIK YAPARAK KÜÇÜLÜYORSUNUZ ONU TARİH YÜCELERE KOYDU SİZ BULAŞMAYIN YOLUN AÇIK OLSUN GÖKKUŞAĞI.
  • Uzun zamandır her şeyi birbirine karıştıran Bahadır Altan kırdığı cevizlere bir yenisini daha eklemiştir.Önce İş den çıkarıldığı için ihtiraslarına yenik düşmüş THY yönetimi yerine Hava İŞ Yönetimini düşman bellemiş onunlada kalmayarak Pegasusu Hava Yollarında İşe Başlamasına engel olur düşüncesi ile İş yerindeki direnişi kırmıştır.Dün Büyük halkönderi Evrensel Halk Kahramanın Bayram Meral'le kıyaslayarak konuştukları ile zihnindekilerin bir kez daha örtüşmediğini ispat etmiştir.Pegasus Hava Yolları'nın tek sendikalı çalışanı 'Artık Bizim Yakamızdan Düş.İşçi ve emek gölgesinde çok fazla kalıyorsun.Gölge etme bize,yGüzel güzel uç,güzel güzel uyu.saygılarımla
  • KILIÇ GÖKKUŞAĞINI ÇEKMEDİ...
  • Bayram Meral ile Che Guevara yı karşılaştırma cüretini ancak Che'yi ve Che'leri tanımamış,tanıyamamış bir insan olan Bahadır Altan Yapmıştır.Che komutanların binlerce olduğu günler yakındır umarım.Meraller olmasada olur onlardan çok var,Altanlar'da her yer dolu koca,koca adamlar atıyor yıllardır.Ama Atilay Başkanım ve çalışma arkadaşları ve üyeleri yıkılmıyor.Che Guevara senden bu densiz benzetme adına özür dilerim...

Hiyerarşi düzenine karşı olduklarını ve sendikal örgütlenmede mevcut düzeni değiştirmek istediklerini belirten Gökkuşağı Hareketi bugün bir basın toplantısı düzenledi. Gökkuşağı Hareketi adına sözcü olarak konuşan Kaptan Pilot Bahadır Altan önemli açıklamalarda bulundu...

İşte Gökkuşağı Hareketi adına konuşan Bahadır Altan’ın açıklamalarından önemli notlar:

*Türkiye son dönemlerinde sendikal anlamda altın çağını yaşamıyor. Biz bu gidişatı değiştirmek istiyoruz.

*Sendikanın saygı duyulan yapısı yok. Mevcut yönetim, değişimlere ve dönüşümlere açık değil!

*Yanlışın özü; profesyonel sendikacılıktır. Hava-iş’in temel sorunu; işçilerden uzaklaşmış olmasıdır.

*Bunun çaresi var... Ancak Atilay Ayçin ve ekibinin yerine başka birileri gelse yine aynı şeyler olacak. Biz piramiti tersine çevirmek istiyoruz.

*Seçimle değil atanmayla gelen temsilciler var. Her meslek grubu kendi temsilcisini seçimle görev başına getirecek. Temsilci toplantıları, tüm işçilere açık olacak. Çalışanlar da temsilcilerinin çalışmalarını takip edebilecek ve dolayısıyla sürece katılacak.

*Seçilmiş temsilcilerin altında da yönetim kurulu olacak.

*Gökkuşağı hareketinde başkan yoktur. Ben Bahadır Altan olarak sadece bu hareketin sözcüsüyüm. Başkanlığın olduğu yerde hiyerarşi başlar. Biz buna karşıyız. Mevcut sistemde Che Guavara’yı başa getirseniz, Bayram Meral olur!

*Sistemi değiştirmezsek 20 yıl daha birisi orada kalabilir. İşçi bundan şikâyetçi olabilir. Çalışan herkes yönetim kurulu üyesi olabilir ve işini bırakması gerekmez. Tüzüğümüz buna uygun.

*Yalnızca yürütme kurulunda bulunan 3 kişi çalışmalarını yerine getirmek için çalışmayabilir.

*Biz bunları denedik demenin bir anlamı yok! Defterler açık deniyor. Hangi işçi bugüne kadar gidip deftere baktı?

*Şeffaflığın olmadığı yerde dedikodu başlar.

*Bizim temel amacımız bellidir. İşçi kimi seçerse seçsin kolektif yapıyı yönetime yansıtmak istiyoruz.

*20 yıllık bir yönetim artık iktidar demektir. Biz bu iktidarı reddediyoruz.

Gökkuşağı Hareketi

*Munzur Pekgüleç’in iş yerlerine girişini THY A.O yönetimi yasaklamadı. Bu yasağı “sen muhalefeti destekliyorsun” diyen Hava-İş yönetimi koymuştur.

*Atilay Ayçin’in 20 yıllık emeğine hepimiz büyük saygı duyuyoruz. Verdiği emeğe saygı duyuyoruz.

*Delege kimsenin askeri değildir. Bu seçimde kazanacaksa örgütlülük kazanacaktır.

*Biz delegeler tarafından seçim yapılmasını da istemiyoruz. Bu yapıyı kaldırmak istiyoruz. Delege yapısı demokratik değil. Burada 60 kişiyi 1 delege temsil ederken Anadolu’da 1 kişiyi 1 delege temsil ediyor. Bu demokratik değildir.

*Eş başkanlık için hiç bir engel bulunmuyor.

*Toplu İş Sözleşmeleri üyeye açık yapılır. Ancak ne yazık ki imza aşamasına gelindiğinde bizler temsilci olarak bile sürece dâhil olamadık. Eğer biz yönetime gelirsek sözleşme işçilerle beraber imzalanacak.

*Bu döneme kadar beklememizin nedeni genel kurulu beklememizdir. Yoksa altında başka bir neden aranmamalı. Biz sendikal örgütlülüğün her zaman yanındayız. Bizimde 9 eylül’e kadar beklememizin nedeni budur. Sendikal örgütlülüğe zarar vermemektir.

*Biz çalışanlar adında işsizliğin artmasının çok kötü bir durum olduğunu düşünüyoruz. Biz bu ilkleri 12 Aralık’a kadar delegelerle birlikte işçilere aktaracağız.

Engin Barutçu da “Gökkuşağı hareketinin ilkelerini işçi benimsiyor ve bu da mevcut yönetimi korkutuyor” dedi.

SENDİKA SEÇİMLERİNDE GÖKKUŞAĞI KILIÇ ÇEKTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
OKUDUĞUNU ANLAMAKTAN ACİZ BİRTAKIM YORUMCULARA BAKIYORUMDA MEVCUT SENDİKA YÖNETİMİNİ SAVUNANLARIN KİMLER OLDUĞUNU ÇOK DAHA İYİ ANLIYORUM SİZLER CHE'Yİ AYÇİNMİ SANDINIZ SAVUNMAYA KALKARAK YALAKALIK YAPARAK KÜÇÜLÜYORSUNUZ ONU TARİH YÜCELERE KOYDU SİZ BULAŞMAYIN YOLUN AÇIK OLSUN GÖKKUŞAĞI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uzun zamandır her şeyi birbirine karıştıran Bahadır Altan kırdığı cevizlere bir yenisini daha eklemiştir.Önce İş den çıkarıldığı için ihtiraslarına yenik düşmüş THY yönetimi yerine Hava İŞ Yönetimini düşman bellemiş onunlada kalmayarak Pegasusu Hava Yollarında İşe Başlamasına engel olur düşüncesi ile İş yerindeki direnişi kırmıştır.Dün Büyük halkönderi Evrensel Halk Kahramanın Bayram Meral'le kıyaslayarak konuştukları ile zihnindekilerin bir kez daha örtüşmediğini ispat etmiştir.Pegasus Hava Yolları'nın tek sendikalı çalışanı 'Artık Bizim Yakamızdan Düş.İşçi ve emek gölgesinde çok fazla kalıyorsun.Gölge etme bize,yGüzel güzel uç,güzel güzel uyu.saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KILIÇ GÖKKUŞAĞINI ÇEKMEDİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bayram Meral ile Che Guevara yı karşılaştırma cüretini ancak Che'yi ve Che'leri tanımamış,tanıyamamış bir insan olan Bahadır Altan Yapmıştır.Che komutanların binlerce olduğu günler yakındır umarım.Meraller olmasada olur onlardan çok var,Altanlar'da her yer dolu koca,koca adamlar atıyor yıllardır.Ama Atilay Başkanım ve çalışma arkadaşları ve üyeleri yıkılmıyor.Che Guevara senden bu densiz benzetme adına özür dilerim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000