27 Mayıs 2012, Pazar 14:18:32

O YASA SESSİZ SEDASIZ GEÇİRİLDİ Mİ?

Hava-İş Sendikası TBMM İçişleri Komisyonu’ndan geçen ve işçinin grev hakkını elinden alacak olan kanun maddesine karşı gazetelere ilan verdi.
  • "yolcu" rumuzlu kişi terbiyesizlik yapma yorumlarını adam gibi yap, eğer seviyesizliklerine devam edeceksen sana tavsiyem git sana(bile) veya hak edenlere haklarını vermeyen ve onları gasp edenlerin yanına orada devam et oraya yakışırsın, sayın editör, yorumları inceleyen ve yayınlayan arkadaşlar bizler bu siteyi diğerlerinden! farklı olduğunu düşündüğümüz için okuyup yorum yapmaktayız sizlerde biraz daha hassasiyet gösteriniz lütfen bu türden kişilerin yorumlarını yayınlamayınız hiç değilse bu dönemde.
  • yok canım yasa daha meclisten geçmedi tasarının 1.nci maddesi teknik olarak inceleniyor.ama diğerleri geçti şimdi mecliste görüşülecek...büyük ihtimalde geçecek...sendika başkanı ayçin dedi yaaa bir uçağı kaldırmayacağız...gerçi gazete ilanında yumuşamış iş göremez hale düşeceğiz...diye ...bugün tt arenadaymış gerçi...padişahım çok yaşa diyormuş
  • sirket hukuksuz uygulamalar yapıyorsa biz neden yapmıyoruz? Madem mahkeme düstü, bu biliniyor, tebligatın gelmesini beklemek niye? Ne bekleniyor ki. Hukuksuzluklar karsısında hukuk savası vermek akıntıya karsı kurek cekmektır. Hukuksuzluklar sirketin tekelinde olmamalı. Kaybedecek birseyimiz kalmadıgına gore veya grev yasagından sonra kalmayacagına gore hazır grev hakkımızı da kullanabiliyorken, acilen bugunden tezi yok grev kararı asılmalı.
  • önce arabulucuyu buldular işi uzatmak için,sonra onuda kabul etmediler mahkemeye gittiler yine işi uzatmak için ,mahkeme önce 4 ay sonrasına gün verdi yine işi uzatmak için,mahkemeden çıkacak sonuçu bildikleri için külllünk denen şahısı kullanarak hemen alelacele bir yasa tasarısı icat ettiler onuda hemn komisyondan gecirdiler,mahkeme baktı yasa çıkıyor hemen sendikanın itirazını kabul edip güya çalışandan yana karar alınmış gözüktü oya herşey baştan planlaşmıştı,şimdide yasayı hemen çıkarmaya çalışıyorlar ki çıkaracaklar ,böylece çalışanların grev hakkı filan kalmasın,,bugün tayyip bey ne diyordu biz ezilenlerin yanı8nda olcaz herzaman,ya allahaşkına siz inanıyormusunuz bu adamın ezilenlerin yanında olduğuna.

TBMM’de bir grup AKP milletvekili tarafından verilen korsan taksiler, otopark mafyası ve itfaiye erleri ile  ilgili düzenlemeler içeren torba kanun teklifinin içine bir de havacılık hizmetlerinde grev yasağı getiren bir madde ilave edildiğinin belirtildiği ilan yarım gazete sayfası büyüklüğünde yayınlandı.

İlanda, ülkemiz tarihinde darbe ürünü yasalar da dahil, bugüne kadar havacılık hizmetlerinde hiçbir grev yasağı getirilmediği gibi, dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde de bu sektörde böyle bir yasağın olmadığını dikkat çekilerek, “bu madde birçok uluslararası sözleşmenin yanı sıra Anayasamızın da 90’ıncı maddesine aykırıdır” denildi.

Havacılık çalışanlarının grev yasağı maddesinin TBMM’ce hakkaniyetle gözden geçirilmesini ve teklifin geri çekilmesini talep ettiğinin vurgulandığı ilanda, eğer bu grev yasağı teklifi TBMM’ye getirilirse; o gün havacılık çalışanlarının hizmet üretemez duruma düşeceği ifade edildi.

O YASA SESSİZ SEDASIZ GEÇİRİLDİ Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Özel Sektör ~ 6 yıl önce
"yolcu" rumuzlu kişi terbiyesizlik yapma yorumlarını adam gibi yap, eğer seviyesizliklerine devam edeceksen sana tavsiyem git sana(bile) veya hak edenlere haklarını vermeyen ve onları gasp edenlerin yanına orada devam et oraya yakışırsın, sayın editör, yorumları inceleyen ve yayınlayan arkadaşlar bizler bu siteyi diğerlerinden! farklı olduğunu düşündüğümüz için okuyup yorum yapmaktayız sizlerde biraz daha hassasiyet gösteriniz lütfen bu türden kişilerin yorumlarını yayınlamayınız hiç değilse bu dönemde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
yok canım yasa daha meclisten geçmedi tasarının 1.nci maddesi teknik olarak inceleniyor.ama diğerleri geçti şimdi mecliste görüşülecek...büyük ihtimalde geçecek...sendika başkanı ayçin dedi yaaa bir uçağı kaldırmayacağız...gerçi gazete ilanında yumuşamış iş göremez hale düşeceğiz...diye ...bugün tt arenadaymış gerçi...padişahım çok yaşa diyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
orgutlenme ~ 6 yıl önce
sirket hukuksuz uygulamalar yapıyorsa biz neden yapmıyoruz? Madem mahkeme düstü, bu biliniyor, tebligatın gelmesini beklemek niye? Ne bekleniyor ki. Hukuksuzluklar karsısında hukuk savası vermek akıntıya karsı kurek cekmektır. Hukuksuzluklar sirketin tekelinde olmamalı. Kaybedecek birseyimiz kalmadıgına gore veya grev yasagından sonra kalmayacagına gore hazır grev hakkımızı da kullanabiliyorken, acilen bugunden tezi yok grev kararı asılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
herşey planlanmış ~ 6 yıl önce
önce arabulucuyu buldular işi uzatmak için,sonra onuda kabul etmediler mahkemeye gittiler yine işi uzatmak için ,mahkeme önce 4 ay sonrasına gün verdi yine işi uzatmak için,mahkemeden çıkacak sonuçu bildikleri için külllünk denen şahısı kullanarak hemen alelacele bir yasa tasarısı icat ettiler onuda hemn komisyondan gecirdiler,mahkeme baktı yasa çıkıyor hemen sendikanın itirazını kabul edip güya çalışandan yana karar alınmış gözüktü oya herşey baştan planlaşmıştı,şimdide yasayı hemen çıkarmaya çalışıyorlar ki çıkaracaklar ,böylece çalışanların grev hakkı filan kalmasın,,bugün tayyip bey ne diyordu biz ezilenlerin yanı8nda olcaz herzaman,ya allahaşkına siz inanıyormusunuz bu adamın ezilenlerin yanında olduğuna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000