03 Nisan 2012, Salı 16:44:12

MOBBİNG DAVASINDA İLK DURUŞMA YAPILDI

Hava İş'te çalıştığı dönemde taciz ve mobbinge (psikolojik baskı)uğradığını iddia eden N.Ö'nün Hava-İş yöneticileri aleyhine açtığı davada ilk duruşma yapıldı...
  • gigerlerini bilmem ama kaya sayın ın baska bircok kadına sarktıgını hatta hala thy calısanı bazı kadınlarla ılıskısı oldugunu bır cok kısı bılıyor.hepsı bır yana yonetımden uzaklastırılma sozu verıldıgınıde hepımız bılıyoruz dımı.sadece suna cevap verılsın kaya neden hala burada?
  • kaya için nefes alsın yeter derken neyi kastediyolardı acaba?acıklarmısınız
  • İlk duruşmayı izlemiş bir kişi olarak bu yorumu okuduğum zaman kendi hafızamdan bir an şüphe etme ihtiyacı duydum. Mahkeme Başkanı N.Ö.nün avukatına böyle bir şey söylemedi. Bu dosyanın bu mahkemede ne işi var türünden hiç bir konuşma geçmedi. Sendikacıların avukatı, N.Ö.'ye işten çıkarılırken yasal haklarını alıp almadığını sorması için Hakime soru yöneltti. Hakim , bu sorunun dava içeriği ile ilgisi olmadığını; buranın asliye ceza olduğu , oysa o sorunun sulh hukuk konusu olduğu anlamında bir açıklama yaptı ve sbu sebeple soruyu kabul etmedi.
  • kaya için, nefes alsın yeter diyorlardı doğruymuş heralde
Bakırköy 10. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Hava-İş yöneticileri de katıldı. İlk duruşmada tarafların ifadeleri alındı, duruşma tanıkların dinlenmesi amacıyla 25 Eylül tarihine ertelendi.

Bu arada duruşmaya İstanbul Feminist Kollektif ve Sosyalist Feminist Kollektif üyesi kadınların da katılması dikkat çekti.

Sendika Genel Başkanı Atilay Ayçin, Genel Sekreteri Mustafa Yağcı ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Kaya Sayın hakkında sendikada danışman olarak görev yapan N.Ö.’ye mobbing yaptıkları iddiasıyla 5 yıla kadar hapis isteniyor.

Türk Hava Yolları’ndan 2003 yılında emekli olan ve Hava İş Sendikası’nda danışman olarak görev yapan N.Ö. (52), çalıştığı süre içinde işi bırakması için mobbing yapıldığı gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturmanın ardından Hava İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, Sendika Genel Sekreteri Mustafa Yağcı ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Kaya Sayın hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle “eziyet” (mobbing) suçundan Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.
MOBBİNG DAVASINDA İLK DURUŞMA YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

misafir ~ 6 yıl önce
gigerlerini bilmem ama kaya sayın ın baska bircok kadına sarktıgını hatta hala thy calısanı bazı kadınlarla ılıskısı oldugunu bır cok kısı bılıyor.hepsı bır yana yonetımden uzaklastırılma sozu verıldıgınıde hepımız bılıyoruz dımı.sadece suna cevap verılsın kaya neden hala burada?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 6 yıl önce
kaya için nefes alsın yeter derken neyi kastediyolardı acaba?acıklarmısınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İlk duruşmayı izlemiş bir kişi olarak bu yorumu okuduğum zaman kendi hafızamdan bir an şüphe etme ihtiyacı duydum. Mahkeme Başkanı N.Ö.nün avukatına böyle bir şey söylemedi. Bu dosyanın bu mahkemede ne işi var türünden hiç bir konuşma geçmedi. Sendikacıların avukatı, N.Ö.'ye işten çıkarılırken yasal haklarını alıp almadığını sorması için Hakime soru yöneltti. Hakim , bu sorunun dava içeriği ile ilgisi olmadığını; buranın asliye ceza olduğu , oysa o sorunun sulh hukuk konusu olduğu anlamında bir açıklama yaptı ve sbu sebeple soruyu kabul etmedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kaya için, nefes alsın yeter diyorlardı doğruymuş heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000