17 Haziran 2015, Çarşamba 17:52:42

İşte THY Teknik hakkında verilen 'değiştirilemez' karar

THY Teknik'in Metal İş kolunda olduğuna dair yargıtay kararı dün gündeme bomba gibi düşmüştü. İşte yargıtayın verdiği değiştirilemez o karar...
  • ne güzel karar.. bu karar için yasa değiştirilmiş mahkemem bişey diyemiyor.. kaşık yapana saygımız var ama bizim uçuruyoruz yetkimiz ile sayın hakim anlatamadılar mı size..
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Biriniz celik işe öbürünüz metal işe digeriniz sendikalarin yanindan geçmez. Sonuç: hicbir sendika %40 barajını geçemez ve bundan sonra tis yok sendika yok ilker göbek atıyordur şimdi.
  • metal iş kolunda üç tane sendika var. birleşik metal,türk metal ve çelik iş. birleşik metal pkk'ya resmen maddi yardımda bulunduğu ispat edilmiş ve aşırı sol kökenli bir sendika, türk metal desen türkiye genelinde 40 bin üyesi istifa etmiş işveren yanlısı sapsarı bir sendika, valla çelik iş'de yağla bal değil ama yine en iyisi o görünüyo. ben 40 yıllık hayatımda sol'a oy vermemiş bi adam olarak birleşik metali tercih etmem, hele hele ki karıyla kızla alem yapacakları paraları benden almasını hayatta istemem. türk metal desen hepten sıkıntı. yine en mantıklısı çelik iş gibi görünüyo. aslında bizim metal iş kolunda olmamamız lazım havacıyız biz ama madem böyle bişeyin içine girdik bu işi konfederasyon bazında düşünürsek thy'nin personeline en uygun konfederasyon hak iş. bu işi çelik iş gibi değil hak iş'e geçiyoruz gibi düşünmek lazım diye düşünüyorum. lütfen yorumuma hadsiz terbiyesizce cevaplar vermeyin, tekrar söylüyorum tamamen şahsi fikrimi paylaşmak istedim.anlayışınız için tşkrlr

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Teknik A.Ş.'ye ait işyerlerindeki iş kolu tespitinin Metal-İş kolu olduğunu belirtmesinden sonra, Teknik A.Ş.’nin taşımacılık iş kolunda kalmasının gerektiğini savunan Hava- İş sendikası konuyu mahkemeye taşımıştı.

Dün Yargıtay konuyla ilgili kararını açıklarken, Teknik A.Ş'nin Metal İş kolunda olduğuna hükmetti.

İşte Yargıtay'ın değiştirlemez kararı:

İşte THY Teknik hakkında verilen 'değiştirilemez' karar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (138)

metale bagladılar ~ 3 yıl önce
ne güzel karar.. bu karar için yasa değiştirilmiş mahkemem bişey diyemiyor.. kaşık yapana saygımız var ama bizim uçuruyoruz yetkimiz ile sayın hakim anlatamadılar mı size..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çelik ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süpersiniz ~ 3 yıl önce
Biriniz celik işe öbürünüz metal işe digeriniz sendikalarin yanindan geçmez. Sonuç: hicbir sendika %40 barajını geçemez ve bundan sonra tis yok sendika yok ilker göbek atıyordur şimdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı14 ~ 3 yıl önce
metal iş kolunda üç tane sendika var. birleşik metal,türk metal ve çelik iş. birleşik metal pkk'ya resmen maddi yardımda bulunduğu ispat edilmiş ve aşırı sol kökenli bir sendika, türk metal desen türkiye genelinde 40 bin üyesi istifa etmiş işveren yanlısı sapsarı bir sendika, valla çelik iş'de yağla bal değil ama yine en iyisi o görünüyo. ben 40 yıllık hayatımda sol'a oy vermemiş bi adam olarak birleşik metali tercih etmem, hele hele ki karıyla kızla alem yapacakları paraları benden almasını hayatta istemem. türk metal desen hepten sıkıntı. yine en mantıklısı çelik iş gibi görünüyo. aslında bizim metal iş kolunda olmamamız lazım havacıyız biz ama madem böyle bişeyin içine girdik bu işi konfederasyon bazında düşünürsek thy'nin personeline en uygun konfederasyon hak iş. bu işi çelik iş gibi değil hak iş'e geçiyoruz gibi düşünmek lazım diye düşünüyorum. lütfen yorumuma hadsiz terbiyesizce cevaplar vermeyin, tekrar söylüyorum tamamen şahsi fikrimi paylaşmak istedim.anlayışınız için tşkrlr

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000