01 Haziran 2010, Salı 18:44:52

HAVA-İŞ TEPKİYE DİRENEMEDİ

Hava-İş'in dün, İskenderun'da hain pusuda şehit olan erlerimize "Silahlı kuvvetler mensuplarımızın vefatı" cümlesini kurması AirportHaber tarafından gündeme getirilmişti. Hava-İş sendikası eksik bir değerlendirme yaptıklarını belirterek kınama yazısını değiştirdi.
  • Komuoyunun dikkatini önemli noktalara çekmeyi başaran, Genel Müdürlük delegeleriyle birlikte herzaman onurlu ve kararlı bir tutum sergileyen, bağımsız, dürüst ve yapıcı muhallefetin simgesi Sn Cem Akar Bey'i takdire şayan mücadelesinden dolayı gönülden kutluyorum. Gerek Gökkuşağı hareketinin yöneticilerinin gerekse Hava-İş Sendikasının mevcut yönetiminin bu adamdan öğrenmesi gereken çok şey var. Saygılarımla. Hakan
  • Ne ilginçtir! Sendika genel kurulunda demokratik bir sendikal işleyiş ve her konuda şeffaflık mevcut yöneticiler tarafından nedense benimsenemiyor! Sendikanın işçiler tarafından yönetilmesi ve denetlenmesi reddediliyor, muhalifler işverencilikle suçlanabiliyor, sendika çalışanları yönetim kurulu üyeleri tarafından! taciz edilerek işten atılıyor! yalakalara özel çıkarlar sağlanıyor ve tüm bu kepazeliklerin üzerini örtmek için ölüler üzerinden üyeye duyurularda asla yanlışlığından değil ama iktidarı kaybetme endişesinden düzeltmeler yapılıyor, bu muhteremler birde sözde hesap soracakları işverenle beyaz sayfa açıyorlar! Eh yerseniz daha çok şey yapacakları kesin.
  • Haklı tepkimize kulak vererek derhal olaya müdahale eden ve bildirideki hatanın düzelmesini sağlayan Ankara Şube Başkanı Sn. Kazım KARAKUŞ'a teşekkür ederim. Cem AKAR
  • Havais hatasindan dondu. olgunluktur. simdi ayni olgunlugu 7 Iskenderun 4 Gazze Sehidimizin aksaminda balosunu erteleme zahmeti gostermeyen, vur patlasin cal oynasin balosunu yapan TASSA dan bekliyoruz. bence ozur dile TASSA..
Dün, sabaha karşı İskenderun'da Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı İlboğa Kışlası İkmal Destek Komutanlığındaki görevli askerleri, nöbet değişimi için görev yerlerine götüren askeri araca, teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucu şehit düşen askerlerimiz için resmi internet sitesinde "Silahlı kuvvetler mensuplarımızın vefatı" cümlesini kuran Hava-İş Sendikası, AirportHaber tarafından yayınlanan bir haberle uyarılmıştı.

Edinilen bilgilere göre; Genel Müdürlük delegelerinin, Hava-İş'in yayınladığı kınama bildirisinde İskenderun'da şehit olan erlerimiz için, şehit kelimesinin kullanılmamasına tepki olarak imza kampanyası başlatması sonucu Hava-İş, yayınladığı bildiriyi tekrar düzenledi.

İşte dün yayınlanan o kınama bildirisinin düzeltilmiş hali;

Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz...

Üyelerimizin ikazı üzerine edindiğimiz bilgilere göre; Ülkemizde tüm yurttaşlarımızın içinin sızladığı canının yandığı yoğun bir gündem ile ilgili sendikamızın büyük bir duyarlılıkla olayın duyulması üzerine hiç duraksamadan web sayfasına koyduğu aşağıdaki kınama metnindeki iki olayın birlikte yayınlanmasından doğan yazım üslubundan dolayı bir eksik değerlendirme yaşandığı anlaşılmıştır. Bu tür değerlendirmeler tarafımızda büyük üzüntü yaratmış olup, gönülden sahiplenerek "silahlı kuvvetler mensuplarımız" olarak andıklarımızın ŞEHİTLERİMİZ olduğu çok açıktır. Düzeltir tüm üyelerimize duyururuz.
HAVA-İŞ TEPKİYE DİRENEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
Komuoyunun dikkatini önemli noktalara çekmeyi başaran, Genel Müdürlük delegeleriyle birlikte herzaman onurlu ve kararlı bir tutum sergileyen, bağımsız, dürüst ve yapıcı muhallefetin simgesi Sn Cem Akar Bey'i takdire şayan mücadelesinden dolayı gönülden kutluyorum. Gerek Gökkuşağı hareketinin yöneticilerinin gerekse Hava-İş Sendikasının mevcut yönetiminin bu adamdan öğrenmesi gereken çok şey var. Saygılarımla. Hakan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ne ilginçtir! Sendika genel kurulunda demokratik bir sendikal işleyiş ve her konuda şeffaflık mevcut yöneticiler tarafından nedense benimsenemiyor! Sendikanın işçiler tarafından yönetilmesi ve denetlenmesi reddediliyor, muhalifler işverencilikle suçlanabiliyor, sendika çalışanları yönetim kurulu üyeleri tarafından! taciz edilerek işten atılıyor! yalakalara özel çıkarlar sağlanıyor ve tüm bu kepazeliklerin üzerini örtmek için ölüler üzerinden üyeye duyurularda asla yanlışlığından değil ama iktidarı kaybetme endişesinden düzeltmeler yapılıyor, bu muhteremler birde sözde hesap soracakları işverenle beyaz sayfa açıyorlar! Eh yerseniz daha çok şey yapacakları kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Haklı tepkimize kulak vererek derhal olaya müdahale eden ve bildirideki hatanın düzelmesini sağlayan Ankara Şube Başkanı Sn. Kazım KARAKUŞ'a teşekkür ederim. Cem AKAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Havais hatasindan dondu. olgunluktur. simdi ayni olgunlugu 7 Iskenderun 4 Gazze Sehidimizin aksaminda balosunu erteleme zahmeti gostermeyen, vur patlasin cal oynasin balosunu yapan TASSA dan bekliyoruz. bence ozur dile TASSA..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000