09 Ekim 2015, Cuma 10:45:08

Hava İş’te ‘terörist’ kavgası

Hava İş Sendikası Anadolu Yakası Şube Başkanı Sezgin Uzun, sendika çalışanı Gökhan Türker’in kendisine “terörist” dediği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulundu.
  • 2senedır secıldıler kargoya hıc ugramadılar nasıl sozlesme olacak
  • Örgütlenme yaparken kendi sendikasının şube başkanını karalamanın kendi bacağına kurşun sıkmak olduğunu bilmeyenler bizi örgütlemeye çalışıyor vay halimize vay.
  • Kapatın bu şubeyi ben bu başkanı alanda hiç görmedim. Meyhane masalarında işçinin parasini harciyor gören yokmu sayın yöneticiler.
  • Kim ne derse desin eski sendika anlayışını ve onurlu mücadelesi edişini özlüyoruz. Yeni sendikaya zerre güven ve inancım yok.once iktidar ve işveren yanlısi olmayı bırakıp emekçinin yana olun.sezgin başkana hakaret eden şahıs zihniyet kimlerin maşası iyi bilinir..özür dileyiniz

Hava İş Sendikası  Anadolu Yakası Şube Başkanı Sezgin Uzun, sendika çalışanı Gökhan Türker’in kendisine “terörist” dediği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hava İş Sendikası’nda bir çalışan ile şube başkanı mahkemelik oldu. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Pegasus Havayolları’nın sendikal örgütlenme çalışmalarında bulunan sendika çalışanı Gökhan Türker’in, kendisi hakkında “ O şerefsizin biri. Eski yönetimden bir tek o kaldı. Eski yönetimle beraber PKK ve DHKP-C gibi yasa dışı terör örgütlerine para yardımı yapmışlar. Sendikanın 6 trilyonunu buralara aktarmışlar. Kendisi teröristtir” dediği gerekçesiyle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Konuyla ilgili olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bilgilendirme broşürleri dağıtarak kendisine yönelik suçlamaların asılsız olduğunu anlatan Uzun, “ Sürekli şehit haberlerinin geldiği bu günlerde şahsıma yönelik sendika çalışanı tarafından bu aşağılık hakaretlerin kabul edilemez olduğunu kamuoyunun ve tüm havalimanı emekçilerinin bilgilerine sunuyorum. Kimin daha vatansever olduğu mahkemede ortaya çıkacaktır” diyerek çalışanları bilgilendirdi.

Sezgin Uzun’un sözkonusu suçlamalarla ilgili Hava İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ile de görüştüğü ancak Tatlıbal’ın tarafları dinleme sözü sonrası Sezgin Uzun’un, “ Ben şube başkanıyım o bir sendika çalışanı” diyerek Tatlıbal’a tepki gösterdiği öğrenildi.

Hava İş’te ‘terörist’ kavgası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

kartal ~ 1 yıl önce
2senedır secıldıler kargoya hıc ugramadılar nasıl sozlesme olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pgs çalışanı ~ 1 yıl önce
Örgütlenme yaparken kendi sendikasının şube başkanını karalamanın kendi bacağına kurşun sıkmak olduğunu bilmeyenler bizi örgütlemeye çalışıyor vay halimize vay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saw ~ 1 yıl önce
Kapatın bu şubeyi ben bu başkanı alanda hiç görmedim. Meyhane masalarında işçinin parasini harciyor gören yokmu sayın yöneticiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saw ofis ~ 1 yıl önce
Yazmiyayim yazmiyayim diyorum ama yeter.bu kadar aşağılayıp koca bir çınarı terörist diyerek alkolik diyerek mi yikicaksiniz.hangi algıyı sana kim aşılıyor? Amacınız ortada çağdaş bir türkiyede Atatürk ilke ve inkilaplarının peşinden giden eski sendikadan tek kalan kişiyi yıkmak ve üç kağıtçı iktidar yanlıları ile işbirlikçisi niz!! .Siz onun gibi birinin içkisini meze olamiycaks kadar aciz siniz.hangi meyhaneye gidiyormuş söyleyinde sırf size inat bi kadeh içmeye gidicem kendisi ile.
Nihat ~ 1 yıl önce
Senin karakterinde bir insanın onunla yan yana geldiğini hayal gücümle bile başaramadım kardeş bu 1. 2 yi 3 ü 4 ü de sıralardımda sana anlatmaya gerek yok bence. O yüzden ilk neden sana yeter de artar
saw'a ~ 1 yıl önce
kardeş başkanı alanda hiç görmedim diyorsun da. meyhanede nasıl görüyorsun? görmediğin adamın meyhanede olduğunu nerden biliyorsun? sana yaz demişler yazmışsın. allah akıl fikir versin. K.attürk
Ali ~ 1 yıl önce
Senin gibi nankörleri çok gördü bu sendika gerçi işveren beslemeside olabilirsin ama şunu unutma ömrü hayatınızda bu kadar şeffaf bir sendika yöneticisi bulamazsınız eski bir hava-işli olarak halen kalpten ve yürekten bağlıyım Sezgin başkan ve ekibiyle bu şekilde konuşamazsın tam bir emek ve emekçi dostudur.ALLAH ona ve ekibine güç versin..Senin gibi emek düşmanınında belasını versin
Ali ~ 1 yıl önce
Sezgin başkanın emek ve emekçi dostluğunun yanı sıra ne kadar milliyetci bi insan olduğunuda herkes bilir...Ben eski bi üye olmama rağmen ne zaman işim düşşe maddi ve manevi hep yanımdaydı üyelerinin sorunlarını kendi sorunu gibi benimsemiş ender insandır ben ve arkadaşlarım kendisinin hep yanındayız ALLAH iftiracıların belasını versin diyorum ...Eski ve yeni Tüm hava-iş li arkadaşlarımı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum...
Cabin Crew take of ~ 1 yıl önce
Kim ne derse desin eski sendika anlayışını ve onurlu mücadelesi edişini özlüyoruz. Yeni sendikaya zerre güven ve inancım yok.once iktidar ve işveren yanlısi olmayı bırakıp emekçinin yana olun.sezgin başkana hakaret eden şahıs zihniyet kimlerin maşası iyi bilinir..özür dileyiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000