23 Haziran 2015, Salı 10:25:42

Hava İş'i yerden yere vurdular

Hava İş Sendikası’nın Teknik A.Ş’de yaşadığı yetki kaybı muhalif seslerin yükselmesini de beraberinde getirdi. “Birlikte ve Birlikle Mutlaka Başaracağız” sloganıyla bir bildiri yayınlayan muhalifler, çalışanlara seslendi.
  • Ali Kemal Tatlıbal ile HAVA-İŞ başarıya koşacaktır. Öncekilerin sendikayı çifliğe çevirdiğine şahit olmuştuk unutmayalım. Ali Bey'e destek olmaya devam
  • Zamanında celik isi gördük bizi dinlemeden alel acele sozlesmeyi imzaladi.200 lira zam aldi 100 lira aidat kesti.Kapali kapilir ardinda ne kararlar alindi.Nabi hoca diye cikmislar yola zamaninda onuda gorduk 2500 habomcunun hakkini savunacagina mng geciste belki sayisi 50 yi gecmez kisinin hakki ve kendi cebini dusundu.Simdi o eskimis yuzlerin bizim karsimiza cikacak yuzu yok bucani çıkarmışlar sirin gozukmek icin birde utanmadan bizim sucumuz yok bu karari avrupa birligi almis diyor.Bizde yedik yargitaya davayi avrupa birliği acti degilmi .Benim sahsi fikrim celik is haricinde turk ise bagli turk metal yada diske bagli birlesik metalle oturup mevcut haklarimiz korunup yeni kazanimlar elde etmeliyiz.benim gonlum diskten yana en iyi isi bunlar yapiyor.Burda bazi arkadaslar yazmis diske soyle boyle diye sendikanin siyaseti olmaz senin hakkini ararken patron kucagina oturuyormu oturmuyor mu ona bakalir.Zamanin patron kucagina oturanlari gorduk.Akilli insan iki kez ayni delikten girmez.
  • Gökkuşağı Hareketi, tırsıp genel kurula gelemeyen turuncu listesini kimsenin unutmadığını bildiği için deri değiştirmiş herhalde. Kendilerine yeni isim de bulamamışlar. Sevabına, isim tekliflerinizi aşağıya yazın da birini alsınlar. Baksana slogan bile bulamamışlar eski yönetimin sloganını aşırmışlar. :)
  • Birşey becereğiniz yok bari gidin tabi yüzünüz varsa Ayçin ve Ayhan Uygundan yardım isteyin.O kadar kahpeliğinize rağmen size en doğru yolu göstereceklerdir.Yetiş Ayhan abi şimdi herzamankinden çok ihtiyacımız var sizlere

Hava İş Sendikası’nın Teknik A.Ş’de yaşadığı yetki kaybı muhalif seslerin yükselmesini de beraberinde getirdi. “Birlikte ve Birlikle Mutlaka Başaracağız” sloganıyla bir bildiri yayınlayan muhalifler, çalışanlara seslendi.

THY ve Teknik A.Ş çalışanları arasında internet üzerinde hızla yayınlanan bildiriyi kimlerin hazırladığı açıklanmadı. Ancak hem mevcut yönetime hem de eski yönetime karşı eleştiriler yöneltilen bildiride, birlik ve beraberliğe dikkat çekildi. Hava-İş’in bir önceki yönetiminin ‘Birlikte ve Birlikle Mutlaka Başaracağız’ sloganını kullanmalarına rağmen eski yönetimle bir ilgilerinin bulunmadığı öğrenilen muhalif oluşumun bildirisinde önemli mesajlar verildi.

İşte o açıklama:

Sevgili THY Teknik A.Ş emekçileri! Yargıtay tarafından verilen karar gereği, bütün uçak bakım faaliyeti yürüten şirketlerin METAL işkolunda yer aldığı kararından sonra söz sırası size geldi.

Geleceğimiz artık kendi ellerimizdedir. Geleceğimize sahip çıktığımızı, seçtiğimiz sendikayla belirleyeceğiz. Bahsedilen konu “çocuk oyuncağı” değil. Bu husustaki kararınızı verirken, size anlatacağımız sözlere lütfen kulak verin ki süreci sıkıntısız atlatalım.

MEVCUT TİS VE KAZANILMIŞ HAKLARIMIZI KORUYACAK VE GELİŞTİRECEĞİZ

HAVA-İş’in (Yargıtay kararıyla kesinleşti) 2013‘den sonra THY Teknik AŞ ile yürüttüğü her şey usulsüzdür. İmzaladığı teslimiyet belgesi birçok HABOM çalışanı arkadaşımızın THY Teknik AŞ’ye geçişte ücret ve hak kaybına sebep oldu (A0 ve Yardımcı Teknisyen iş grubu vb..). Şimdi ise bu hak kayıplarını telafi edecek şansa sahip olduk.

BİRLİKTE ve BİRLİKLE MÜCADELE ETTİĞİMİZDE GÖRECEKSİNİZ Kİ;

• MEVCUT TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEKİ; THY TEKNİK EMEKÇİLERİ OLARAK YILLARDIR BEDELLER ÖDEYEREK KAZANDIĞIMIZ TÜM HAKLARIMIZ KORUNACAKTIR

• 4 İKRAMİYEMİZ,

• PASS HAKLARIMIZ

• TÜM SOSYAL HAKLARIMIZ KORUNACAK VE GELİŞTİRİLECEKTİR

• HAVA-İŞ SENDİKASININ YETKİSİ OLMADAN İZMALADIĞI İHANET PROTOKOLÜNÜN ZARARLARINDAN KURTULACAĞIZ.

• EASA’YA SÖYLENEN BİRLEŞME GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA IŞTEN ÇIKARILAN TÜM ARKADAŞLARIMIZIN İŞE İADESİ ÖNCELIKLI HEDEFIMIZDIR.

• ÜNVAN ve İNTİBAK KAYIPLARI ÖNLENECEKTİR.

Hassasiyetinizin de farkındayız. Örgütlülüğümüz, sizlere işsizlik korkusu, iş stresi ve huzursuzluk verecek her türlü duruma mani olacak. Yalnızca istediklerimizin ve onayladıklarımızın hayata geçmesini sağlayacak.

SENDİKAL İLKELERİMİZ

Sizleri BİRLİKTE ve BİRLİKLE davranmaya davet ederken, nasıl bir sendikal yapıyı kuracağımızı ve bu yapının diğer sendikal yapılardan ne kadar farklı ve demokratik olduğunu göreceksiniz.

Sendikal işleyişte;

• SENDİKAL KESİNTİLER %1LER SEVİYESİNDE OLACAK VE BU SEVİYEDE TUTULACAK.

• HAVACILIK ŞUBELERİ KURULARAK BİLGİLİ ve DONANIMLI TEMSİLCİ, YÖNETİCİLERİMİZLE TİS GÖRÜŞMELERİ YAPILACAK.

• TÜM TEMSİLCİLERİ SEÇİMLE İŞBAŞINA GETİRİLECEK. ATANMIŞ TEMSİLCİ OLMAZ.

• SENDİKACILIK KAZANÇ KAPISI OLMAKTAN ÇIKACAK. YÖNETİCİLERİMİZ ASGARİ SAYIDA PROFESYONEL OLACAK VE ÇOĞUNLUĞU THY TEKNİK AŞ’DEKİ İŞLERİNE DEVAM EDECEKLER, SİZLERLE AYNI HAKLARA SAHİP OLACAKLAR.

MÜCADELEMİZDE HEPİMİZ EŞİTİZ

Bizce, ideal sendika, işverenle müzakere ederken diplomatik, konusunda uzman ve üyelerinin hakkını doğru argümanlarla savunmalıdır.İdeolojik ve militan sendikacılık, nihayetinde dönüp dolaşıp üyelere zarar verir. Biz siyasetten bağımsız, tek doğrusu üyenin çıkarı olan bir politikaya sahibiz.

Biz, silahlı korumayla gezen başkanı olan bir sendika istemiyoruz. Bu zaten bizim felsefemiz değildir. Bizim yöneticilerimiz sabah sizinle aynı servise binen aynı işyerine gelen kişiler olacak.

Biz işçiyi işverenin kucağına bırakan ve işçiye rağmen üyenin zararına sözleşme imzalayan sözde milliyetçi özde satışçı sendika istemiyoruz.

SENDİKAL ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZ, THY TEKNİK AŞ ÇALIŞANLARININ GELECEK UMUDUDUR. GELİN KAOS VE ÇATIŞMAYA DEĞİL MUTLULUK VE UMUDA DESTEK OLUN. BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BİR MÜCADELEYE OMUZ VERELİM.

LÜTFEN HİÇBİR ARKADAŞIMIZ BİREYSEL VE FEVRİ KARARLAR ALMASIN. ORTAK ÇIKARLARIMIZ İÇİN ÜYELİK DÂHİL HER KONUDA BİRLİKTE DAVRANMALIYIZ VE ÖYLE DAVRANACAĞIZ.

BİRLİKTE ve BİRLİKLE MUTLAKA BAŞARACAĞIZ.

Hava İş'i yerden yere vurdular

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Mutlu ~ 3 yıl önce
Ali Kemal Tatlıbal ile HAVA-İŞ başarıya koşacaktır. Öncekilerin sendikayı çifliğe çevirdiğine şahit olmuştuk unutmayalım. Ali Bey'e destek olmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Celikis ~ 3 yıl önce
Zamanında celik isi gördük bizi dinlemeden alel acele sozlesmeyi imzaladi.200 lira zam aldi 100 lira aidat kesti.Kapali kapilir ardinda ne kararlar alindi.Nabi hoca diye cikmislar yola zamaninda onuda gorduk 2500 habomcunun hakkini savunacagina mng geciste belki sayisi 50 yi gecmez kisinin hakki ve kendi cebini dusundu.Simdi o eskimis yuzlerin bizim karsimiza cikacak yuzu yok bucani çıkarmışlar sirin gozukmek icin birde utanmadan bizim sucumuz yok bu karari avrupa birligi almis diyor.Bizde yedik yargitaya davayi avrupa birliği acti degilmi .Benim sahsi fikrim celik is haricinde turk ise bagli turk metal yada diske bagli birlesik metalle oturup mevcut haklarimiz korunup yeni kazanimlar elde etmeliyiz.benim gonlum diskten yana en iyi isi bunlar yapiyor.Burda bazi arkadaslar yazmis diske soyle boyle diye sendikanin siyaseti olmaz senin hakkini ararken patron kucagina oturuyormu oturmuyor mu ona bakalir.Zamanin patron kucagina oturanlari gorduk.Akilli insan iki kez ayni delikten girmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turuncu ~ 3 yıl önce
Gökkuşağı Hareketi, tırsıp genel kurula gelemeyen turuncu listesini kimsenin unutmadığını bildiği için deri değiştirmiş herhalde. Kendilerine yeni isim de bulamamışlar. Sevabına, isim tekliflerinizi aşağıya yazın da birini alsınlar. Baksana slogan bile bulamamışlar eski yönetimin sloganını aşırmışlar. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 3 yıl önce
Birşey becereğiniz yok bari gidin tabi yüzünüz varsa Ayçin ve Ayhan Uygundan yardım isteyin.O kadar kahpeliğinize rağmen size en doğru yolu göstereceklerdir.Yetiş Ayhan abi şimdi herzamankinden çok ihtiyacımız var sizlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000