22 Mart 2015, Pazar 12:17:26

HAVA İŞ KOOPERATİF'İNDE GENEL KURUL GÜNÜ

Hava İş Sendikası Kooperatifi'nin Genel Kurulu bugün başladı.
  • Yahu şirkette bu kadar sorun var çözülmeyi bekleyen, son yapılan Tis ile yıllık % 5'ten fazla gelir kaybı var çalışanlarda ama hala arsası ve projesi bile belli olmayan bir kooperatif ve şirketin daha geçen gün e-learning olarak atadığı ama sendikanın bizim paralarımızla Abant'ta verdiği ISG eğitimi ile haber oluyor Hava-iş. Kardeşim biraz da işçi hakları lehine iş yapın, iş!
  • 8 Aralık 2013 Sendika genel kurulundan beri hiçbir havacılık haber sitesinde 'Hava-iş'in yeni yönetimi, üyelerinin mevcut sosyal haklarına şöyle artılar kazandırdı böyle ilave haklar aldı veya şu sorunu çözdü' diye bir haber okuyamadık! 2014 Ocak'ta sendikanın 'temettü' olduğunu iddia ettiği ama bu sene bunun böyle olmadığı gibi sadece yönetimin kendi adamlarının sendikayı ele geçirmesinden dolayı verdiği bir çeşit 'ulufe' olduğu ortaya çıkan 4000 TL. para dışında. Tam tersi hep mevcut haklardan geriye gidilen ve bir de 3 senelik imzalanan işçi aleyhine TİS ve Teknik ve Uçuş başta olmak üzere bir türlü çözülemeyen işçi sorunlarını ve mağduriyetlerini okuyoruz. Ha bir de sendikanın asıl görev tanımına girmeyen kantin kuntin işleri.
  • Senin beyninin ne kadar çalıştığı belli @hikaye
  • sendikanin ne isi var evle barkla.sen uyelerinin haklarini koru ve arttir.uyeler kendileri gider ev alir.bu isleri birak.sozlesme zamani mahkeme gunu geliyor.bunlar icin kafa yor.uyeler ne istiyor.goruslerini al.ev bark islerini birak.uyeler sizde bunlara inanarak bu islere girmeyin.

Hava İş Sendikası Kooperatifi'nin Genel Kurulu bugün başladı. Sendika'nın kooperatif sayfası üzerinden duyurduğu Genel Kurul'un Bağcılar'da yapılacağı ve gündem maddeleri açıklandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Sayın Ortağımız;

Yönetim kurulu tarafından alınan 2015/6 – 1 sayılı ve 17 Şubat 2015 tarihli karar ile kooperatifimizin 1. Olağan Genel Kurul toplantısının aşağıda yer alan gündemle ve bildirilen tarih, saat ve yerde yapılmasına karar verilmiştir.

Ortakların; toplantıda bizzat hazır bulunmaları veya ekte örneği bulunan vekâletnameyi tanzim etmek sureti ile tayin edecekleri (vekil olabilme vasıflarına sahip) bir vekil aracılığı ile kendilerini temsil ettirmeleri rica olunur.

Saygılarımızla.

2014 yılı ve 01 Ocak 2015 – 21 Mart 2015 dönemlerine ait Bilanço, gelir/gider hesapları, yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu faaliyet raporu, kooperatif merkezinde 09.03.2015 -20.03.2015 tarihleri arasında incelemeye hazır bulundurulacaktır. Talep eden ortağa bilanço ve gelir gider farkı hesaplarının, yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının birer suretinin verilmesi mümkündür. (Koop. Kanunu md.24)

Toplantı Yeri                 : Mimar Sinan Caddesi No: 80-82 Güneşli Bağcılar İstanbul, Wyndham Grand İstanbul Europe Otelinde
Toplantı Tarihi : 22/03/2015 tarihinde Pazar günü

Toplantı Başlama Saati : 09.00

İlk gün (22/03/ 2015 tarihinde) yapılacak toplantıda, toplantı yeter çoğunluğu sağlanamaz ise ikinci toplantı 19/04/2015 tarihinde Pazar günü, yine aynı gündemle aynı saat ve aynı yerde yapılacaktır.

Mehmet Aytekin Muhammed Salih Uğur Muhammed Safa Arıkan

Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Krl.Başk. Yard.  Yönetim Krl. Muhasip Üyesi 

Deniz Var Zafer Kahraman Ömer Önder Haberdar

Yönetim Kurulu Üyesi Yönetim Kurulu Üyesi Yönetim Kurulu Üyesi

Safa Aslan Sürmen Elif Taşkıran Burak Özvarol

Yönetim Kurulu Üyesi Yönetim Kurulu Üyesi Yönetim Kurulu Üyesi

GÜNDEM:

1- Açılış, yoklama ve saygı duruşu,
2- Divan Kurulunun oluşturulması, Seçilecek Divan Kuruluna toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi verilmesi,
3- 2014 Yılı ve 01 Ocak 2015 – 21 Mart 2015 Dönemleri YÖNETİM Kurulu Faaliyet Raporunun okunması, müzakeresi ve oylanması,
4- 2014 Yılı ve 01 Ocak 2015 – 21 Mart 2015 Dönemleri DENETİM Kurulu Faaliyet Raporunun okunması, müzakeresi ve oylanması,
5- 2014 Yılı ve 01 Ocak 2015 – 21 Mart 2015 Dönemleri Bilanço ve Gelir/Gider tablosunun okunması, müzakeresi ve ayrı ayrı oylanması,
6- Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibrası,
7- Yeni Dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu, Asıl ve Yedek üyelerinin seçimi,
8- 2015 Yılı Tahmini Bütçesinin hazırlanması,  okunması,  müzakeresi, oylanması ve karara bağlanması,
9- Kooperatif ortaklarının ödemelerinde meydana gelen gecikmelerin, diğer ortakların eşitlik ilkesine göre durumu ve gecikme ceza kararının oylanması,
10- Alınacak aylık aidat tutarının tespiti ve oylanması,
11- Ortaklıktan çıkma dilekçelerinin oylanması,
12- Kooperatif ortak sayısının belirlenmesi,
13- Diğer hususlar,
14- Dilek ve temenniler,
15- Kapanış

HAVA İŞ KOOPERATİF'İNDE GENEL KURUL GÜNÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Havacı ~ 3 yıl önce
Yahu şirkette bu kadar sorun var çözülmeyi bekleyen, son yapılan Tis ile yıllık % 5'ten fazla gelir kaybı var çalışanlarda ama hala arsası ve projesi bile belli olmayan bir kooperatif ve şirketin daha geçen gün e-learning olarak atadığı ama sendikanın bizim paralarımızla Abant'ta verdiği ISG eğitimi ile haber oluyor Hava-iş. Kardeşim biraz da işçi hakları lehine iş yapın, iş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş ~ 3 yıl önce
8 Aralık 2013 Sendika genel kurulundan beri hiçbir havacılık haber sitesinde 'Hava-iş'in yeni yönetimi, üyelerinin mevcut sosyal haklarına şöyle artılar kazandırdı böyle ilave haklar aldı veya şu sorunu çözdü' diye bir haber okuyamadık! 2014 Ocak'ta sendikanın 'temettü' olduğunu iddia ettiği ama bu sene bunun böyle olmadığı gibi sadece yönetimin kendi adamlarının sendikayı ele geçirmesinden dolayı verdiği bir çeşit 'ulufe' olduğu ortaya çıkan 4000 TL. para dışında. Tam tersi hep mevcut haklardan geriye gidilen ve bir de 3 senelik imzalanan işçi aleyhine TİS ve Teknik ve Uçuş başta olmak üzere bir türlü çözülemeyen işçi sorunlarını ve mağduriyetlerini okuyoruz. Ha bir de sendikanın asıl görev tanımına girmeyen kantin kuntin işleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Senin beyninin ne kadar çalıştığı belli @hikaye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
miroglu ~ 3 yıl önce
sendikanin ne isi var evle barkla.sen uyelerinin haklarini koru ve arttir.uyeler kendileri gider ev alir.bu isleri birak.sozlesme zamani mahkeme gunu geliyor.bunlar icin kafa yor.uyeler ne istiyor.goruslerini al.ev bark islerini birak.uyeler sizde bunlara inanarak bu islere girmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000