28 Kasım 2013, Perşembe 15:24:51

BAHADIR ALTAN'A YİNE KAPIYI GÖSTERDİLER

Tek adamlıkta ısrar etmekle suçlanan Gökkuşağı Hareketi lideri Bahadır Altan, İşçi Komitesi oluşumundan da dışlandı. İşçi Komitesi, Altan’la ilgili “ Söylemleri ile çelişir şekilde delegeleri kurşun asker olarak görüyor. Tek adamcı, antidemokratik ve ben merkezci” açıklaması yaptı.
  • Reform Hareketi ile herkesin yüzü gülecek.Emegin karşılıgı almak için göreve talibiz.Saltanatı ve hanedanlıgı bitirmek için geliyoruz.Milli servet düşmanlarını göndermek için geliyoruz.
  • Ali gulcicek diyip durmayin bu sirkette emekliligi geleni 1 gun tutmazlarken ali gulcicekin emekliligi 5 sene once mi doldu 8 sene mi ?senelerdir kendisini calisirken goren var mi ? 7 delege aldi su anda hepsi reforma gecti.Gorevini tamamladi gecin bu isleri
  • Yürrrrüü git, anca gidersin gibi laflar söylediğim her şeyin doğruluğunu ispatlıyor..:) ben sendikacı değilim gördüğümü söylüyorum anlamaman çok normal zira kapasiteyle alakalı bir durum çünkü. Ama çok uzun sürmez bir kaç yıl yeterli olacaktır. Ben istediğim her yere her şekilde gidebilirim sen ise sadece iznin ölçüsünde hareket edebilirsin çünkü fikri olarak tutsaksın :) iyi yaşamlar
  • greve çıkmamakla övünen ve hala da üstüne yabancı pilot alıyolar diye söylenen sevgili pilot arkadaşlar umarım kısa zamanda yabancı pilot sayısı çok daha fazla artıcak ve yaptığınız ufak hatalar karşılığında tis güvenceniz de olmadan tazminatsız işten atılacaksınız yabancı pilotlar geldikçe de THY nin vizyonu genişleyecektir ki çok yerinde bir strateji olduğunu düşünüyorum. Bu yazdıklarım zaten belirli bir süre zarfında olacağı kesinleşen durumlar. O zaman çok üzüleceksiniz ve arıyacaksınız eski sendikanızı.

Pilot Bahadır Altan, 4 yıl önce yola çıktığı Gökkuşağı Hareketi kurucularından sonra İşçi Komitesi tarafından da dışlandı. Hava İş yönetimini almak için sonradan Emek Meclisi adını alan grupla birlikte Gökkuşağı Hareketi’ni kuran ve seçimden sonra anlaşmazlığa düşerek birçok yol arkadaşı ile rakip olan Bahadır Altan, birlikte yola çıktığı bir başka grupla da uyum sağlayamadı.

Bugün bir açıklama yapan İşçi Komitesi, Bahadır Altan hakkında suçlamalarda bulundu ve Altan’sız yola devam kararını açıkladı.

İşçi Komitesi’nin açıklamasında Gökkuşağı Hareketi ile uçuş işletmedeki delege seçimlerine katılmak için işbirliği yaptıkları hatırlatılırken, “ Gökkuşağı ile yaptığımız prensip anlaşmasında yönetim kurulunun samimi işçilerden oluşması, eşit kemsiliyet ilkesi, tek adamcı modelin kabul görmeyecek oluşu ve kolektif liderliğin tesisiydi. Bahadır Altan’ın yönetim kurulunda olmayacağı konusunda herkes mütabıktı. Delege seçimlerinden sonra Bahadır Altan ortaya konan prensiplerin aksine hareket edince birlikteliği sorgulama noktasına geldik. Görüşme ve anlaşmaların aksine Bahadır Altan’ın tek adamcı, ben merkezci tutumu, kendisini olmazsa olmaz olarak göstermesi, antidemokratik bir şekilde etrafındaki düşüncelere değer vermemesi ve kendi söylemleri ile çelişir bir şekilde delegeleri kurşun asker olarak algılayıp bu sayılar üzerinden başka oluşumlarla pazarlık içine girmiş olması İşçi Komitesi’nin ortaya koyduğu prensiplerle temelden çelişmektedir” denildi.Gelinen noktayı ‘Bahadır Altan Sorunsalı’ olarak niteleyen İşçi Komitesi’nin açıklamasında, “ Bahadır Altan yıllar içinde sözünün üstüne söz söylenmeyen tek adam haline gelmiştir. Ne yazık ki şahısların, mücadelenin önüne geçmesiyle savaş verme gayretinde görünen Gökkuşağı Hareketi’nin kurucu ve yürütme kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu, bu kişinin fikirlerine ara ara karşı çıkma cesareti gösterse dahi, fikirlerine itiraz edildiğinde toplantıları terk edebilecek kadar sinirlenen liderlerine olan saygıları nedeniyle olmazsa olmazımızdır diyerek delege görüşmelerinde Bahadır Altan’ı pazarlık konusu haline getirmiştir. Biz duygularımız ile hareket edip hatır gönül bağı kuramayız. Bizler sendikamızı ne tek adamlı yapıya ne de işverene teslim etmeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

BAHADIR ALTAN'A YİNE KAPIYI GÖSTERDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (100)

Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Reform Hareketi ile herkesin yüzü gülecek.Emegin karşılıgı almak için göreve talibiz.Saltanatı ve hanedanlıgı bitirmek için geliyoruz.Milli servet düşmanlarını göndermek için geliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Ali gulcicek diyip durmayin bu sirkette emekliligi geleni 1 gun tutmazlarken ali gulcicekin emekliligi 5 sene once mi doldu 8 sene mi ?senelerdir kendisini calisirken goren var mi ? 7 delege aldi su anda hepsi reforma gecti.Gorevini tamamladi gecin bu isleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan'a :) ~ 5 yıl önce
Yürrrrüü git, anca gidersin gibi laflar söylediğim her şeyin doğruluğunu ispatlıyor..:) ben sendikacı değilim gördüğümü söylüyorum anlamaman çok normal zira kapasiteyle alakalı bir durum çünkü. Ama çok uzun sürmez bir kaç yıl yeterli olacaktır. Ben istediğim her yere her şekilde gidebilirim sen ise sadece iznin ölçüsünde hareket edebilirsin çünkü fikri olarak tutsaksın :) iyi yaşamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot arkadaşlara ~ 5 yıl önce
greve çıkmamakla övünen ve hala da üstüne yabancı pilot alıyolar diye söylenen sevgili pilot arkadaşlar umarım kısa zamanda yabancı pilot sayısı çok daha fazla artıcak ve yaptığınız ufak hatalar karşılığında tis güvenceniz de olmadan tazminatsız işten atılacaksınız yabancı pilotlar geldikçe de THY nin vizyonu genişleyecektir ki çok yerinde bir strateji olduğunu düşünüyorum. Bu yazdıklarım zaten belirli bir süre zarfında olacağı kesinleşen durumlar. O zaman çok üzüleceksiniz ve arıyacaksınız eski sendikanızı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000