06 Kasım 2013, Çarşamba 09:28:49

ADIM ADIM HAVA-İŞ GENEL KURULU’NA...

Hava-İş Sendikası genel kurulu öncesinde çalışanlar delege seçimleri için bugün son seçim noktalarında sandık başına gidecek. Hangi noktalarda seçim yapılacak, kimler nerede liste çıkaracak?
  • Beter olun zaten o ikramiyeyi de hak etmiyosunuz
  • Reform kazanır ise ikramiyeler de gidecekmiş uyanın
  • Bugune kadar yapilan sozlesmelerden en cok ucus isletme delegeleri yararlandi.bircok kez onlar icin grev noktasina gelindi mucadeleler verildi zamlardan en cok onlar yararlandilar hatta zaman zaman bu diger birimlerde tepkilere neden oldu. Sivil havacilik talimatinin cok ustunde haklarla calismasina ve piyasanin bu kadar uzerinde maas almalarina ragmen onlara bunlari kazandiranlara ihanet etmekten geri durmadilar.Ozellikle zam farklarindan en cok yararlanirken elini hicbirzaman tasin altina sokmayan ortada gozukmeyen pilotlara ayri parantez acmak lazim.bu maaslari ve haklari haketmediginizi ispatladiniz ucus isletme calisanlari sari sendika gelsin sobunda hakettiginizi yasiycaksiniz
  • Artik devlet kurumu degiliz 2 degil 4 ikramiye de gidiyor.

Hava-İş Sendikası delege seçimlerinde bugün final yapılacak. Bugüne  kadar birçok noktada delege seçimleri tamamlanırken GİSAD, Genel Müdürlük ve Hat Bakım’daki seçimlerin tamamlanmasıyla delege seçimleri sona erecek.

Mevcut yönetimin yanı sıra İşçi Birliği ve Reform Hareketi’nin liste çıkaracağı bugünkü seçimlerde Değişim Hareketi de ilk kez Hat Bakım’da liste çıkaracak.

GİSAD’da Atilay Ayçin’in mavi listesiyle Reform Hareketi delegeleri alabilmek için yarışacak. Genel Müdürlük’te ise sadece Reform Hareketi liste çıkaracak. Atilay Ayçin’in çekildiği Hat Bakım’da ise İşçi Birliği ve Değişim Hareketi delegeleri alabilmek için çekişecek.

Bu sabah başlayan seçimler akşam sona erecek. Bugünkü oy verme işlemlerinin sonunda delege seçimleri tamamlanacak ve genel kurul için 300 delege belirlenmiş olacak.

Seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılar AirportHaber’de olacak.
 

ADIM ADIM HAVA-İŞ GENEL KURULU’NA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

İkramiye ~ 5 yıl önce
Beter olun zaten o ikramiyeyi de hak etmiyosunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxx ~ 5 yıl önce
Reform kazanır ise ikramiyeler de gidecekmiş uyanın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İhanet ~ 5 yıl önce
Bugune kadar yapilan sozlesmelerden en cok ucus isletme delegeleri yararlandi.bircok kez onlar icin grev noktasina gelindi mucadeleler verildi zamlardan en cok onlar yararlandilar hatta zaman zaman bu diger birimlerde tepkilere neden oldu. Sivil havacilik talimatinin cok ustunde haklarla calismasina ve piyasanin bu kadar uzerinde maas almalarina ragmen onlara bunlari kazandiranlara ihanet etmekten geri durmadilar.Ozellikle zam farklarindan en cok yararlanirken elini hicbirzaman tasin altina sokmayan ortada gozukmeyen pilotlara ayri parantez acmak lazim.bu maaslari ve haklari haketmediginizi ispatladiniz ucus isletme calisanlari sari sendika gelsin sobunda hakettiginizi yasiycaksiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Artik devlet kurumu degiliz 2 degil 4 ikramiye de gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000