03 Nisan 2015, Cuma 16:57:25

SHGM'DEN KOKPİTE YASAK!

SHGM, uçucu ekipler dışında kokpite kimsenin alınmamasını istedi.
  • Öyle bir yazmışsınız ki sanki pilot bilerek düşürmüş uçağı :D
  • Kimse denetleyemeyecegi seyleri cikartmasin. Kimse foto cekip paylasmazsa degil shgm nin arkadaki ucan kabin memurunun haberi bile olmaz.SHGM sozkonusu kurali sirketlere birakmalidir. Isletme prosedurleri ayri bir konudur , kimin nereye oturup oturamayacagi ayri bir konudur. Ucagin komutani kaptandir , evreni degil ucagi kontrol eder. Kimi nereye oturtmak isterse oturtur.
  • O para caydırıcı değil. 1000 tl veririm. İçeri istediğimi alırım. Ayrıca kabin memurları da beni raporlamaya cesaret edemiyor. Benim borum öter. NOKTA
  • Kokpite harekatci giremez bundan sonra :)

Germanwings uçağının pilot tarafından düşürülmesinden sonra kokpit güvenliği havacılık gündeminin bir numaralı konu başlığı oldu.

Başta FAA ve EASA olmak üzere otoriteler güvenliği artırıcı tedbirler alınması konusunda çalışmalara başlarken Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de kokpitin daha güvenli olması için havayolu şirketlerini uyardı.

SHGM'den yapılan açıklamada,  "Uçuş ekipleri tüm uçuş boyunca "Güvenli Kokpit" kurallarına uygun hareket etmelidir. Uçuş ekibi dışında hiç kimse kokpite alınmamalıdır" denildi.

Güvenli Kokpit kurallarını ihlal eden pilotlara SHY-İPC, Ek1-39.maddeye göre 1.000TL para cezası uygulanacağı hatırlatıldı.

SHGM'DEN KOKPİTE YASAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Trajikomik ~ 1 ay önce
Öyle bir yazmışsınız ki sanki pilot bilerek düşürmüş uçağı :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
totaliser ~ 3 yıl önce
Kimse denetleyemeyecegi seyleri cikartmasin. Kimse foto cekip paylasmazsa degil shgm nin arkadaki ucan kabin memurunun haberi bile olmaz.SHGM sozkonusu kurali sirketlere birakmalidir. Isletme prosedurleri ayri bir konudur , kimin nereye oturup oturamayacagi ayri bir konudur. Ucagin komutani kaptandir , evreni degil ucagi kontrol eder. Kimi nereye oturtmak isterse oturtur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
O para caydırıcı değil. 1000 tl veririm. İçeri istediğimi alırım. Ayrıca kabin memurları da beni raporlamaya cesaret edemiyor. Benim borum öter. NOKTA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cabin ~ 3 yıl önce
senin gibiler kaptan oldukça haklısın kaptanım.iletişim 0 ego tavan..iyi uçuşlar..
:) ~ 3 yıl önce
Kokpite harekatci giremez bundan sonra :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000