24 Mart 2015, Salı 20:33:03

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 'TÜRK YOLCU' AÇIKLAMASI

Fransa'da düşen Alman Germanwings Havayolları'na ait uçakta Türk yolcuların bulunup bulunmadığına Dışişleri Bakanı cevap verdi.
  • Android uygulamadının yazısı aslında gerçekte nasıl nefret ve kin kustuğunu gösteriyor. İşte bu zihniyet 10 yıldır ülkemizin sonunu getirdi. İçinde insan sevgisi olmayan insanların vatan sevgisi hiç olmaz.
  • Olum hadidesi. Cok uzucu birsey. Allah sahiplerine. Sabir versin. Olumde. Ayrimcilik koymak dogru degil. Cunku hepimiz. Olumu tadicagiz. Allahtan gedik allaha gideriz. Olenlerin. Akibeti ancak Allahin takdirindedir . Boyle buyuk felaketi. Allah hic kimseye vermesin. Hepimize allah hayirli olum versin Hepinize saygilar sunuyorum,
  • Hiç olmazsa Hristiyan sayısı biraz azaldi Dünya'da.... Ölen binlerce müslüman ölürken kimsenin giki çıkmıyor. Elin Avrupalisindan bizene. ;)
  • 67 Alman, 45 İspanyol, 2 avustralyalı, 1 Belçikalı...16 Alman öğrenci. Ve 2 alman öğretmen. Gerisini bilemiyorum. Vatandaşlığı farketmez, hepsine Allah rahmet eylesin.

Fransa'da düşen Germanwings uçağındaki yolculara ait bilgiler henüz netleşmiş değil. Uçakta kaç Türk yolcunun olduğu ile ilgili de çeşitli söylentiler var.

Uçakta Türk yolcuların da bulunduğu haberleri üzerine Dışişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada kazada, vatandaşlıktan çıkarılan 50 yaşındaki Muradiye Lohman adında bir kadının hayatını kaybettiğini söyledi.

Yolculardan birinin Türk kökenli Alman vatandaşı olduğu, başka Türk yolcu olup olmadığının araştırıldığı belirtildi. Bakanlık, uçakta 39 Türk yolcu olduğu yönünde basında çıkan haberlerin de doğru olmadığını duyurdu.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 'TÜRK YOLCU' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Android uygulamadının yazısı aslında gerçekte nasıl nefret ve kin kustuğunu gösteriyor. İşte bu zihniyet 10 yıldır ülkemizin sonunu getirdi. İçinde insan sevgisi olmayan insanların vatan sevgisi hiç olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Olum hadidesi. Cok uzucu birsey. Allah sahiplerine. Sabir versin. Olumde. Ayrimcilik koymak dogru degil. Cunku hepimiz. Olumu tadicagiz. Allahtan gedik allaha gideriz. Olenlerin. Akibeti ancak Allahin takdirindedir . Boyle buyuk felaketi. Allah hic kimseye vermesin. Hepimize allah hayirli olum versin Hepinize saygilar sunuyorum,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sağol iphone ~ 3 yıl önce
din bilgisi dersi vereceğine teknik bilgin varsa onu ver birader burası airport haber yani ilahiyat haber değil
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hiç olmazsa Hristiyan sayısı biraz azaldi Dünya'da.... Ölen binlerce müslüman ölürken kimsenin giki çıkmıyor. Elin Avrupalisindan bizene. ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
sen insan olamadığın gibi başka bir canlı türü yakıştırması da onlara hakaret olur, utanmaz.
Havaci ~ 3 yıl önce
Oncelikle din, milliyet, irk, cinsiyet vs. farketmeksizin bir kazada vefat eden insanlarin arkasindan bu sekilde konustugunuz icin Allah'in sizin müstehakinizi vermesini can-i gonulden dilerim. Son olarak size iki ayet hatirlatmak isterim. "Oku" cok anlamli bir baslangic. Size de tavsiye ederim. “Şüphe yok ki iman edenler, Yahudiler, Hristiyanlar ve Sabiiler’den her kim Allah’a ve ahiret gününe iman eder ve salih amel işlerse, elbette bunların Rabb’leri yanında ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur ve bunlar mahzun olacak değillerdir.” (2/el-Bakara, 62) “Şüphe yok ki iman edenler, Yahudiler, Sâbiiler ve Hristiyanlar’dan her kim Allah’a ve ahiret gününe iman eder ve salih amel işlerse, artık onlara korku yoktur ve onlar mahzun olacak değillerdir.” (5/el-Mâide, 69)
cevap ~ 3 yıl önce
havacı arkadaş, tamam o ayetler öyle de, başka maide 51 de de Ey Inananlar! Yahudileri ve hiristiyanlari dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandir. Allah zulmeden kimseleri dogru yola eristirmez. denilmektedir. Allah neden bunları doğru yola eriştirmeyeceğine göre onlar neden iman etsinler, veya salih amel işlemeleri doğru yola erişmiş olmaları anlamına geliyorsa ortadaki yanılgı nedir, bu çelişki açıklanabilir mi. yani hem doğru yola erişmelerine izin vermiyor hem de salih amel işlemelerini istiyor.
Wor ~ 3 yıl önce
67 Alman, 45 İspanyol, 2 avustralyalı, 1 Belçikalı...16 Alman öğrenci. Ve 2 alman öğretmen. Gerisini bilemiyorum. Vatandaşlığı farketmez, hepsine Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000