04 Kasım 2010, Perşembe 08:08:50

YUNANİSTAN'DAN TÜRK UÇAKLARINA MÜDAHALE!

Yunanistan'a ait savaş uçakları, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki Türk uçaklarına üç kez müdahale etti.
  • yunanistan ile ab ülkeleri arasındaki antlaşmalara göre kıta sahanlığı 12nm. tr ile gre arasındakine göre ise 6 nm. yani yunanlıların türkler hava sahamızı ihlal ediyor demeleri ve buna inanan tc vatandaşları açıp tarih kitaplarını bir zahmet okusunlar.biz hava sahası ihlali yapmıyoruz. onlar uluslararası hava sahasında fir hattını kendi hava sahası kabul ederek serbest uçuş hakkına müdehale ediyorlar.
  • Körler sağırlar birbirini ağırlar. Artık savaş mı kaldı? Ekonomin güçlüyse zaten kazanıyorsun. Savaşmaya gerek yokki. Kaldı ki 4 tane çapulcu PKK lı ile baş edemiyorsun. Koskoca AB ye bağlı Yunanistan la mı savaşacağız??? Ayrıca Yunanistan tarihinin en kötü ekonomik krizi içinde. Nefes almaya halleri yok...
  • gündelik çerez haber başlıklı yoruma katılıyorum . . .
  • Eğer Genelkurmay'ın sitesini düzenli takip ediyorsanız bu önleme ve ihlal olaylarının hemen hemen her gün yaşandığını zaten biliyor olursunuz. Sadece onlar değil biz de sürekli sınır ihlali yapıp önleme yapıyoruz. Ege'deki sorunlar bellidir. Bilinen şeyleri yeniden haber gibi yazmanın manası yok ki.
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Türk F-16 uçaklarına 1 Kasım'da Yunanistan'ın Limni meydanından kalkan F-16 uçakları tarafından Midilli Adası'nın kuzeybatısında bir, Tanagra meydanından kalkan M-2000 uçakları tarafından ise Sisam Adası'nın kuzeybatısı iki kez önleme yapıldı.
YUNANİSTAN'DAN TÜRK UÇAKLARINA MÜDAHALE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
yunanistan ile ab ülkeleri arasındaki antlaşmalara göre kıta sahanlığı 12nm. tr ile gre arasındakine göre ise 6 nm. yani yunanlıların türkler hava sahamızı ihlal ediyor demeleri ve buna inanan tc vatandaşları açıp tarih kitaplarını bir zahmet okusunlar.biz hava sahası ihlali yapmıyoruz. onlar uluslararası hava sahasında fir hattını kendi hava sahası kabul ederek serbest uçuş hakkına müdehale ediyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar. Artık savaş mı kaldı? Ekonomin güçlüyse zaten kazanıyorsun. Savaşmaya gerek yokki. Kaldı ki 4 tane çapulcu PKK lı ile baş edemiyorsun. Koskoca AB ye bağlı Yunanistan la mı savaşacağız??? Ayrıca Yunanistan tarihinin en kötü ekonomik krizi içinde. Nefes almaya halleri yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
gündelik çerez haber başlıklı yoruma katılıyorum . . .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Eğer Genelkurmay'ın sitesini düzenli takip ediyorsanız bu önleme ve ihlal olaylarının hemen hemen her gün yaşandığını zaten biliyor olursunuz. Sadece onlar değil biz de sürekli sınır ihlali yapıp önleme yapıyoruz. Ege'deki sorunlar bellidir. Bilinen şeyleri yeniden haber gibi yazmanın manası yok ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000