26 Nisan 2011, Salı 09:35:31

UÇUŞ TAZMİNATI'NA ZAM YAPIYOR

Hükümet, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 100’üncü yılı nedeniyle başta askeri pilotlar olmak üzere, askeri uçuş elemanlarına verilen “uçuş tazminatını” artıracak.
  • hele hele silahlı kuvvetlerde hani derler ya yere sağlam basacaksın. kardeşim havada yere basacak yer yok her an ölümle arkadaşsın.pestil gibi yere yapışmanın ne olduğunu bilmez onlar.işte hayati riskte böyle birşey.
  • slm arkadaşlar gerçekten yazanlar yazdıklarına inanıyor mu para muhabbeti olnca kimse kimseyi tanımıyor.15 ylın bitir sivil hava yollarına geç.bencede güzel
  • bana cevap yazan zat-ı muterem. askeri liseye girdiğimde 14 yaşındaydım. 18 yaşında harpokuluna geçtim, 22 yaşımda göreve başladım. sen yatılı okul nedir bilir misin? hele de askeri okul? senin gibiler 15 ay askerliği bile çok görürken ben 24 senedir askerim. kaşını gözünün sadakasına insanı pilot yapmıyorlar. 24 senedir devletin benim için harcadığı her kuruşu sadece ben değil, tüm askerler hakediyor! bugün askeri pilotun 10'da biri iş yapmayan sivil pilot 4-5 msili para alacak, sen de bize paragöz diyeceksin. Sen devlet için ne yapıyosun da ahkam kesiyosun. kaç gece sabahladın devlet için, can için? kaçkere ölümü göze aldın bi kişi daha kurtarabilmek için? Sen aldığın maaşı hakediyor musun önce onu sor kendine. hakediyor musun gerçekten?
  • yazıık sana aç gözlü diyen arkadaş.sen ve annen rahat uyu diye yapıyoruz bu işi dediğine bak.sen rüya görürken biz geceleyin ölümlerden dönüyoruz.yazkılar olsun

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, kuruluşunun 100’üncü yılı nedeniyle etkinliklerini sürdürürken, asıl tören, haziran ayında 90 ülkenin Hava Kuvvetleri Komutanlarının katılımıyla İzmir’de yapılacak. Hükümet ise yıl dönümü nedeniyle başta pilotlar olmak üzere uçuş elemanlarına verilen “tazminatı” artırmayı planlanıyor. Tazminat artışı, TBMM’de çıkartılan ve TSK personeli özlük haklarını da kapsayan Yetki Yasası’yla yapılacak. Hükümet, taslak çalışmalarını sürdürdüğü Kanun Hükmünde Kararnameye bu düzenlemeyi de koyacak.

Son söz Başbakan’da

TSK personeline ilişkin düzenlemenin Bakanlar Kurulu’nun yeniden yapılandırılmasıyla ilgili “Yetki Yasası’nın” içine alınması bazı tartışmaları da beraberinde getirmişti. İçişleri Bakanlığı’nın “Kamu Güvenliği Bakanlığına” dönüştürülmesi durumunda bu hükme ihtiyaç olacaktı. Ancak hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname Taslağında bu düzenleme bulunmuyor. Bu konudaki son sözü daha sonra taslakla ilgili çalışmalara katılacak olan Başbakan Tayyip Erdoğan söyleyecek. Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanmasının da Yetki Yasası’yla yapılma imkanı bulunmuyor. Bunun için Anayasa değişikliği gerekiyor. (Hürriyet)

UÇUŞ TAZMİNATI'NA ZAM YAPIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
hele hele silahlı kuvvetlerde hani derler ya yere sağlam basacaksın. kardeşim havada yere basacak yer yok her an ölümle arkadaşsın.pestil gibi yere yapışmanın ne olduğunu bilmez onlar.işte hayati riskte böyle birşey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
slm arkadaşlar gerçekten yazanlar yazdıklarına inanıyor mu para muhabbeti olnca kimse kimseyi tanımıyor.15 ylın bitir sivil hava yollarına geç.bencede güzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bana cevap yazan zat-ı muterem. askeri liseye girdiğimde 14 yaşındaydım. 18 yaşında harpokuluna geçtim, 22 yaşımda göreve başladım. sen yatılı okul nedir bilir misin? hele de askeri okul? senin gibiler 15 ay askerliği bile çok görürken ben 24 senedir askerim. kaşını gözünün sadakasına insanı pilot yapmıyorlar. 24 senedir devletin benim için harcadığı her kuruşu sadece ben değil, tüm askerler hakediyor! bugün askeri pilotun 10'da biri iş yapmayan sivil pilot 4-5 msili para alacak, sen de bize paragöz diyeceksin. Sen devlet için ne yapıyosun da ahkam kesiyosun. kaç gece sabahladın devlet için, can için? kaçkere ölümü göze aldın bi kişi daha kurtarabilmek için? Sen aldığın maaşı hakediyor musun önce onu sor kendine. hakediyor musun gerçekten?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yazıık sana aç gözlü diyen arkadaş.sen ve annen rahat uyu diye yapıyoruz bu işi dediğine bak.sen rüya görürken biz geceleyin ölümlerden dönüyoruz.yazkılar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000