08 Ekim 2010, Cuma 08:16:04

UÇAK KAZASI İÇİN YENİ BİR ARAŞTIRMA İSTEDİLER

Eşref Bitlis'in öldüğü kazadan sonra dönemin Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş 'Buzlanma yüzünden oldu' demişti. CHP'li Ahmet Ersin de 'Güreş bilemez' diyerek araştırma istedi.
  • E. Albay Sarizeybek gecen gün yorumunu acikladi.Cok mantikli buldum,Esref Bitlis pasa Orgenerallige getirildigi sene kuvvet komutani olmustu,oysaki normalde orgeneral olan bir kisi emekli olmasina yakin bir zamanda kuvvet komutani oluyordu teammüle göre ve kuvvet komutanigini emekli olarak devrediyordu.Oysa cok erken kuvvet komutani olan bir kisi kuvvet komutanliginin ardindan Genel Kurmay Bsk olacak demektir.Amerikanin cikarlarina kuvvet komutani iken ters düsen biri daha sonra da GKBsk olacagi ve uzun süre görevde kalacagida hesap edilirse BOP icin uzun bir erteleme anlami tasiyordu.Gerisini siz getirin.Allahtan rahmet diliyorum bu vatan icin ugrasip kani dökülen tüm sehitlerimize,
  • NEREDE OLDUĞU NE FARK EDER HEPSİ ABD İDARESİNDE CIA KONTROLUNDA BUNUN ASKERİ YARDIM VAKIFI OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZ BURADAN YARDIM ALDIĞI BİLİNİYOR AVRUPADA GLADYO ADINDA BİR OLUŞUMLA BU KİŞİLER NİCE KIYMETLİLERİMİZİ KATLETTİLER BİR KOMİNİST PARANOYASI YARATARAK TÜM AVRUPAYI VE TÜRKİYEYİ ESİR ALDILAR 1950'Lİ YILLARDAN BERİ YAŞAMI ZİNDAN ETTİLER EN SONUNDA KENDİLERİNE GÖRE BİR HÜKÜMET GETİREREK TÜRKİYE'MİZİ PARCALIYORLAR GİDEN DEĞERLERİMİZ SAVCI DOĞAN ÖZ-UĞUR MUMCU-BAHRİYE ÜÇOK-AHMET TANER KIŞLALI-NECİP HABLEMİTOĞLU-ÇOK DEĞERLİ KOMUTANLARIMIZ-BİR ÇOK FAİLİ MECHUL ÖLÜM OLAYLARI SİNDİRME KORKU KÜLTÜRÜ YARATMADA KULLANDILAR ŞİMDİ İRANA SALDIRACAK DAHA ÖNCE TÜRKİYEDE OPERASYON YAPIYORLAR SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
  • Gladyonun ağa babası o zamanki JUSMAT Eşref Paşa'nın uçağının kalktığı meydanın ne kadar yakınındadır , giriş çıkış olmuş mudur , bu da araştırılsın.

Eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in kuşkulu ölümü yeniden masaya yatırıldı. Bitlis'in içinde bulunduğu uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybettiği olayın aydınlatılması için Meclis Araştırma önergesi veren CHP'li Milletvekili Ahmet Ersin, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan destek istedi. "Başbakan, bu kuşkulu olayın aydınlatılmasına destek vermeli" diyen Ersin, dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Doğan Güreş ve uçağın bulunduğu Kara Havacılık Okulu'nun o tarihteki komutanı emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu'nun bilgisine başvurulması gerektiğini kaydetti.

'EKİP BİLMEZ Mİ?'

Bu kaza tepeden tırnağa kuşkulu" diyen CHP'li Ersin, şu soruları sordu:

*40 dakika sonra kaza yerine gelen Org. Doğan Güreş, neye dayanarak çıplak gözle buzlanma tespitinde bulundu?

*Her türlü donanıma sahip bir uçak, ABD'den kazasız getirilirken, Türkiye'de nasıl düşüyor?

*Birinci sınıf bir uçuş ekibi, kötü hava koşullarını ve buzlanmayı bilmez mi?

21 UÇAK KALKMIŞTI

Uçağın buzlanma ile düştüğü iddialarıyla ilgili birbiriyle çelişen, hatta birbirini çürüten bilirkişi raporları mevcut" diyen Ersin'e göre, kaza günü Güvercinlik Askeri Havaalanı'ndan kalkan 21 askeri uçak hiçbir sorunla karşılaşmadan seferlerini tamamlarken, bir tek Eşref Bitlis'in uçağı düştü.

OLAY NASIL OLDU?

Takvim yaprakları 17 Şubat 1993'ü gösteriyordu. Dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis, Ankara'da geçirdiği uçak kazasında hayatını haybetti. Uçakta bulunan Pilot Binbaşı Yaşar Erian, Yüzbaşı Tuğrul Sezginler ve Başçavuş Emin Öner de şehit düştü. Org. Eşref Bitlis'in uçağının düşmesiyle ilgili çeşitli iddialar da gündeme gelmişti. Olaydan bir saat sonra dönemin Genel-kurmay Başkanı DoğanGüreş, yaptığıaçıklama da kazanın uçağın motorundaki buzlanma yüzünden meydana geldiğini söylemişti. Ancak bilirkişi tayin edilen İstanbul Teknik Üniversitesi'nden uzmanlar, uçağın buzlanma yüzünden düşmüş olamayacağı yönünde görüş bildirmişti. O günden bu yana Bitlis'in ölümü hep bir soru işareti oldu.  (Takvim)

UÇAK KAZASI İÇİN YENİ BİR ARAŞTIRMA İSTEDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
E. Albay Sarizeybek gecen gün yorumunu acikladi.Cok mantikli buldum,Esref Bitlis pasa Orgenerallige getirildigi sene kuvvet komutani olmustu,oysaki normalde orgeneral olan bir kisi emekli olmasina yakin bir zamanda kuvvet komutani oluyordu teammüle göre ve kuvvet komutanigini emekli olarak devrediyordu.Oysa cok erken kuvvet komutani olan bir kisi kuvvet komutanliginin ardindan Genel Kurmay Bsk olacak demektir.Amerikanin cikarlarina kuvvet komutani iken ters düsen biri daha sonra da GKBsk olacagi ve uzun süre görevde kalacagida hesap edilirse BOP icin uzun bir erteleme anlami tasiyordu.Gerisini siz getirin.Allahtan rahmet diliyorum bu vatan icin ugrasip kani dökülen tüm sehitlerimize,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
NEREDE OLDUĞU NE FARK EDER HEPSİ ABD İDARESİNDE CIA KONTROLUNDA BUNUN ASKERİ YARDIM VAKIFI OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZ BURADAN YARDIM ALDIĞI BİLİNİYOR AVRUPADA GLADYO ADINDA BİR OLUŞUMLA BU KİŞİLER NİCE KIYMETLİLERİMİZİ KATLETTİLER BİR KOMİNİST PARANOYASI YARATARAK TÜM AVRUPAYI VE TÜRKİYEYİ ESİR ALDILAR 1950'Lİ YILLARDAN BERİ YAŞAMI ZİNDAN ETTİLER EN SONUNDA KENDİLERİNE GÖRE BİR HÜKÜMET GETİREREK TÜRKİYE'MİZİ PARCALIYORLAR GİDEN DEĞERLERİMİZ SAVCI DOĞAN ÖZ-UĞUR MUMCU-BAHRİYE ÜÇOK-AHMET TANER KIŞLALI-NECİP HABLEMİTOĞLU-ÇOK DEĞERLİ KOMUTANLARIMIZ-BİR ÇOK FAİLİ MECHUL ÖLÜM OLAYLARI SİNDİRME KORKU KÜLTÜRÜ YARATMADA KULLANDILAR ŞİMDİ İRANA SALDIRACAK DAHA ÖNCE TÜRKİYEDE OPERASYON YAPIYORLAR SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gladyonun ağa babası o zamanki JUSMAT Eşref Paşa'nın uçağının kalktığı meydanın ne kadar yakınındadır , giriş çıkış olmuş mudur , bu da araştırılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000